Curierul Zilei - Sezon încheiat cu o victorie!
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Sezon încheiat cu o victorie!
Sezon încheiat cu o victorie!
(3 voturi)
Monday, 03 June 2019

Meci spectaculos cu 5 goluri pe stadionul din Trivale

Au marcat: Nilă(min.21), Stan(min.36), Ioan Şerban(min.56 autogol) / Liviu Gheorghe(min.67), Manole(min.85) FC ARGEŞ - SPORTUL SNAGOV

3-2 (2-0)

FC Argeş a încheiat acest sezon competiţional cu o victorie după ce s-a impus cu 3-2, în confruntarea de sâm­bătă după-amiază, de pe propriul teren, cu Sportul Snagov.

Partida care nu mai putea schim­ba cu nimic con­figuraţia clasamentului a fost una destul despectaculoasă, cu 5 goluri şi cu alte mari ocazii în dreptul ambelor combatante.

Atât FC Argeş, cât şi Sportul Snagov, au făcut o bună propagandă fotbalului, spectatorii prezenţi pe arena Nicolae Dobrin fiind mulţumiţi de ce au văzut. Argeşenii au făcut o primă repriză foarte bună reuşind să marcheze de două ori prin Andrei Nilă şi Cătălin Stan, însă ilfovenii puteau reduce din handicap până la pauză, dar Dănălache, rămas singur cu Grecu, a trimis pe lângă poartă din 6 m!. După revenirea de la cabine, FC Argeş a mai marcat încă o dată. În urma unei centrări de pe stânga a lui Florescu, atacantul alb-violeţilor Cătălin Barbu a pus presiune pe fundaşul Ioan Şerban care a trimis balonul în proprie poartă. După marcarea celui de-al treilea gol, gruparea din Trivale a mai redus turaţia motoarelor iar Snagovul a profitat de scăderea tempoului. Liviu Gheorghe a redus din handicap după o neglijenţă a defensivei alb-violete, iar Manole le-a dat emoţii spectatorilor piteşteni cu o bijuterie de gol.
Ultimele minute ale meciului au fost pe muchie de cuţit, ambele formaţii irosind câteva şanse mari de a mai înscrie. S-a terminat 3-2, rezultat în urma căruia FC Argeş a terminat sezonul pe locul 6, cu 68 puncte, adunate în 38 de etape. După acest ultim meci, fotbaliştii şi staff-ul tehnic au intrat în vacanţă.
Pregătirile pentru noul sezon vor începe spre sfârşitul acestei luni.