Curierul Zilei - Rezultate şi clasamente preliminarii
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Rezultate şi clasamente preliminarii
Aniversare
 Publicitate pdf
Rezultate şi clasamente preliminarii
(0 voturi)
Wednesday, 12 June 2019


Rezultate şi clasamente preliminarii


În aceste zile din iunie sunt programate etapele 3 şi 4 din campania de calificare la EURO 2020. 55 de selecţionate împărţite în 10 grupe luptă pentru primele 20 de locuri la turneul final al Campionatului European din 2020. O ediţie aniversară organizată în 12 oraşe europene, între care şi Bucureştiul.

La turneul final se califică primele două clasate din fiecare grupă. Ultimele 4 calificate vor fi stabilite în urma play-off-ului Ligii Naţiunilor.

Grupa A

22 martie: Bulgaria – Muntenegru 1-1 (Nedelev 82-pen. / Mugoša 50), Anglia – Cehia 5-0 (Sterling 24, 62, 68, Kane 45+2-pen., Kalas 84-autogol)
25 martie: Muntenegru – Anglia 1-5 (Vešović 17 / Keane 30, Barkley 39, 59, Kane 71, Sterling 81), Kosovo – Bulgaria 1-1 (Zeneli 61 / Bozhikov 39)
7 iunie: Muntenegru – Kosovo 1-1 (Mugoša 69 / Rashica 24), Cehia – Bulgaria 2-1 (Schick 19, 50 / Isa 3)
10 iunie: Cehia – Muntenegru 3-0 (Jankto 18, Kopitović 49-autogol, Schick 82-pen.), Bulgaria – Kosovo 2-3 (Popov 43, Dimitrov 55 / Rashica 14, Muriqi 64, Rashani 90+3)
CLASAMENT
1. Anglia           2         2         0         0         10-1       6
2. Cehia            3         2         0         1          5-6        6
3. Kosovo          3         1         2         0         5-4         5
4. Muntenegru     4         0          2          2         3-10         2
5. Bulgaria          4         0         2         2         5-7         2

Grupa B

22 martie: Portugalia – Ucraina 0-0, Luxemburg – Lituania 2-1 (Barreiro Martins 45, Rodrigues 55 / Černych 14)
25 martie: Portugalia – Serbia 1-1 (Danilo 42 / Tadić 7-pen.), Luxemburg – Ucraina 1-2 (Turpel 34 / Tsygankov 40, Rodrigues 90+3-autogol)
7 iunie: Ucraina – Serbia 5-0 (Tsygankov 26, 27, Konoplyanka 46, 75, Yaremchuk 58), Lituania – Luxemburg 1-1 (Novikovas 74 / Rodrigues 21)
10 iunie: Ucraina – Luxemburg 1-0 (Yaremchuk 6), Serbia – Lituania 4-1 (A. Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 90+2 / Novikovas 71-pen.)
CLASAMENT
1. Ucraina         4         3         1         0         8-1         10
2. Luxemburg   4         1         1         2         4-5         4
3. Serbia          3         1         1         1         5-7         4
4. Portugalia    2         0         2         0         1-1         2
5. Lituania       3         0         1         2         3-7         1

Grupa C

21 martie: Irlanda de Nord – Estonia 2-0 (McGinn 56, S. Davis 75-pen.), Olanda – Belarus 4-0 (Depay 1, 55-pen., Wijnaldum 21, Van Dijk 86)
24 martie: Irlanda de Nord – Belarus 2-1 (J. Evans 30, Magennis 87 / Stasevich 33), Olanda – Germania 2-3 (De Ligt 48, Depay 63 / Sané 15, Gnabry 34, Schulz 90)
8 iunie: Estonia – Irlanda de Nord 1-2 (Vassiljev 25 / Washington 77, Magennis 80), Belarus – Germania 0-2 (Sané 13, Reus 62)
11 iunie: Germania – Estonia, Belarus – Irlanda de Nord (21:45)
CLASAMENT
1. Irlanda de Nord   3        3        0      0      6-2      9
2. Germania             2        2       0        0        5-2        6
3. Olanda               2        1        0        1        6-3        3
4. Estonia              2        0        0        2        1-4        0
5. Belarus             3        0        0        3        1-8        0

Grupa D

23 martie: Georgia – Elveţia 0-2 (St. Zuber 56, Zakaria 80), Gibraltar – Irlanda 0-1 (Hendrick 49)
26 martie: Elveţia – Danemarca 3-3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / M. Jørgensen 84, Gytkjær 88, Dalsgaard 90+3), Irlanda – Georgia 1-0 (Hourihane 36)
7 iunie: Georgia – Gibraltar 3-0 (Gvilia 30, Papunashvili 59, Arveladze 76-pen.), Danemarca – Irlanda 1-1 (Højbjerg 76 / Duffy 85)
10 iunie: Irlanda – Gibraltar 2-0 (J. Chipolina 29-autogol, Brady 90+3), Danemarca – Georgia 5-1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30-pen., Y. Poulsen 73, Braithwaite 90+3 / Lobzhanidze 25)
CLASAMENT
1. Irlanda        4        3        1        0        4-1        10
2. Danemarca  3        1        2        0        9-5        5
3. Elveþia         2        1        1        0        5-3        4
4. Georgia       4        1        0        3        4-8        3
5. Gibraltar      3        0        0        3        0-6        0

Grupa E

21 martie: Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 42, Rusnák 85), Croaþia – Azerbaijan 2-1 (Barišiæ 44, Kramariæ 79 / Sheydaev 19)
24 martie: Ţara Galilor – Slovacia 1-0 (James 5), Ungaria – Croaţia 2-1 (Szalai 34, Pátkai 76 / Rebić 13)
8 iunie: Croaţia – Ţara Galilor 2-1 (Lawrence 17-autogol, Perišić 48 / Brooks 77), Azerbaidjan – Ungaria 1-3 (Emreli 69 / Orban 18, 53, Holman 71)
11 iunie: Azerbaidjan – Slovacia (19:00), Ungaria – Ţara Galilor (21:45)
CLASAMENT
1. Ungaria     3        2        0        1        5-4        6
2. Croaţia      3        2        0        1        5-4        6
3. Slovacia    2        1        0        1        2-1        3
4. Ţara Galilor     2        1        0        1        2-2        3
5. Azerbaidjan     2        0        0        2        2-5        0

Grupa G

21 martie: Israel – Slovenia 1-1 (Zahavi 55 / Šporar 48), Macedonia de Nord – Letonia 3-1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 / Isajevs 87), Austria – Polonia 0-1 (K. Piątek 69)
24 martie: Israel – Austria 4-2 (Zahavi 34, 45, 55, Dabbur 66 / Arnautović 8, 75), Slovenia – Macedonia de Nord 1-1 (Zajc 34 / Bardi 47), Polonia – Letonia 2-0 (Lewandowski 76, Glik 84)
7 iunie: Letonia – Israel 0-3 (Zahavi 10, 60, 81), Macedonia de Nord – Polonia 0-1 (K. Piątek 47), Austria – Slovenia 1-0 (Burgstaller 74)
10 iunie: Polonia – Israel 4-0 (K. Piątek 35, Lewandowski 56-pen., Grosicki 59, Kądzior 84), Letonia – Slovenia 0-5 (Črnigoj 24, 27, Iličić 29-pen., 44, Zajc 47), Macedonia de Nord – Austria 1-4 (Hinteregger 18-autogol / Lazaro 39, Arnautović 62-pen., 82, Bejtulai 86-autogol)
CLASAMENT
1. Polonia        4        4        0        0        8-0        12
2. Israel           4        2        1        1        8-7        7
3. Austria         4        2        0        2        7-6        6
4. Slovenia       4        1        2        1        7-3        5
5. Macedonia de Nord  4   1        1        2        5-7        4
6. Letonia         4        0        0        4        1-13        0

Grupa H

22 martie: Moldova – Franţa 1-4 (Ambros 89 / Griezmann 24, Varane 27, Giroud 36, Mbappé 87), Andorra – Islanda 0-2 (B. Bjarnason 22, Kjartansson 80), Albania – Turcia 0-2 (Burak Yılmaz 21, Çalhanoğlu 55)
25 martie: Turcia – Moldova 4-0 (Hasan Ali Kaldırım 24, Cenk Tosun 26, 53, Kaan Ayhan 70), Franţa – Islanda 4-0 (Umtiti 12, Giroud 68, Mbappé 78, Griezmann 84), Andorra – Albania 0-3 (Sadiku 21, Balaj 87, Abrashi 90+6)
8 iunie: Islanda – Albania 1-0 (Gudmundsson 22), Moldova – Andorra 1-0 (Armaş 8), Turcia – Franţa 2-0 (Kaan Ayhan 30, Cengiz Ünder 40)
11 iunie: Islanda – Turcia, Andorra – Franța, Albania – Moldova (21:45)
CLASAMENT
1. Turcia        3        3        0        0        8-0        9
2. Franţa        3        2        0        1        8-3        6
3. Islanda       3        2        0        1        3-4        6
4. Albania       3        1        0        2        3-3        3
5. Moldova     3        1        0        2        2-8        3
6. Andorra      3        0        0        3        0-6        0

Grupa I

21 martie: Kazahstan – Scoţia 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51), Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou 19-pen., 23-pen., Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56), Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans 14, E. Hazard 45-pen., 88 / Cheryshev 16)
24 martie: Kazahstan – Rusia 0-4 (Cheryshev 19, 45+2, Dzyuba 52, Beysebekov 62-autogol), San Marino – Scoţia 0-2 (McLean 4, Russell 74), Cipru – Belgia 0-2 (E. Hazard 10, Batshuayi 18)
8 iunie: Rusia – San Marino 9-0 (Cevoli 25-autogol, Dzyuba 31-pen., 73, 76, 88, Kudryashov 36, Anton Miranchuk 41, Smolov 77, 83), Scoţia – Cipru 2-1 (Robertson 61, Burke 89 / Kousoulos 87), Belgia – Kazahstan 3-0 (Mertens 11, Castagne 14, R. Lukaku 50)
11 iunie: Kazahstan – San Marino (17:00), Rusia – Cipru, Belgia – Scoția (21:45)
CLASAMENT
1. Belgia        3        3        0        0         8-1        9
2. Rusia         3        2        0        1        14-3        6
3. Cipru          3        1        0        2         6-4        3
4. Kazahstan   3        1        0        2        3-7        3
5. Scoţia         3        2        0        1        4-4        6
6. San Marino 3        0        0        3        0-16        0

Grupa J

23 martie: Liechtenstein – Grecia 0-2 (Fortounis 45+1, Donis 80), Italia – Finlanda 2-0 (Barella 7, Kean 74), Bosnia-Herţegovina – Armenia 2-1 (Krunić 33, Milošević 80 / Mkhitaryan 90+3-pen.)
26 martie: Armenia – Finlanda 0-2 (Jensen 14, Soiri 78), Italia – Liechtenstein 6-0 (Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-pen., 45+3-pen., Kean 69, Pavoletti 76), Bosnia-Herţegovina – Grecia 2-2 (Višća 10, Pjanić 15 / Fortounis 64-pen., Kolovos 85)
8 iunie: Finlanda – Bosnia-Herţegovina 2-0 (Pukki 56, 68), Armenia – Liechtenstein 3-0 (Ghazaryan 2, Karapetyan 18, Barseghyan 90+1), Grecia – Italia 0-3 (Barella 23, Insigne 30, Bonucci 33)
11 iunie: Liechtenstein – Finlanda, Italia – Bosnia-Herţegovina, Grecia – Armenia (21:45). n
CLASAMENT
1. Italia              3        3        0        0        11-0        9
2. Finlanda        3        2        0        1        4-2        6
3. Grecia           3        1        1        1        4-5        4
4. Bosnia           3        1        1        1        4-5        4
5. Armenia         3        1        0        2        4-4        3
6. Liechtenstein   3        0        0        3        0-11        0
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 632

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Pirandele prinse de jandarmi furând curent!
Voi le faceti dosare degeaba, natia asta nu stie decat de puscarie, dar ce ne facem cu justitia prea indulgenta :( :( ...
18/09/19 07:25 Mai mult...

Afacerist, a provocat un accident şi a fugit!
Sper ca politia sa nu il ierte asa usor
18/09/19 06:16 Mai mult...

Afacerist, a provocat un accident şi a fugit!
Ar fi pacat sa scape doar cu cateva luni cu suspendare.Sper ca justitia sa isi faca datoria si sa il faca sa inteleaga c...
18/09/19 06:07 Mai mult...

„Suferim la capitolul omogenitate“
As dor sa incep prin a face o corectiie echipa de baschet nu este a pitestiului atita timp cit joaca numai straini si ei...
18/09/19 03:05 Mai mult...

„Primim goluri foarte uşor“
Nu jucăm nimic! FC Argeș a jucat mult mai bine în campionatul trecut. Am pus presiune pe ei, am avut ocazii, hai să ...
17/09/19 21:16 Mai mult...

Catalog 2019
Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Marţi, 20.08.2019

--- 9.253 vizitatori unici ---





Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info