Curierul Zilei - Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
 Publicitate pdf
Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
(1 vot)
Tuesday, 13 August 2019

Oină

Oinistele din Mioveni, din nou pe podium


Secţia de oină a CS Dacia Mioveni a obţinut în acest weekend două titluri în cadrul Campionatului Naţional de Oină pe plajă pentru junioare I, II şi III. Competiţia a fost organizată la Constanţa, de Federaţia Română de Oină, Ministerul Tineretului şi Sportului şi Comitetul Olimpic Român.


Echipa de junioare II a ocupat la finalul Campionatului locul I la fel ca şi echipa de junioare III, cele două formaţii ale CS Dacia, devenind astfel campioane neţaionale la aceste categorii de vârstă. La competiţie s-au înscris şase echipe: CS Dacia Mioveni, Spicu Horia, CSM Progresul Băileşti, CS Energia Râmnicelu, CS Someşul Caseiu şi CS Politehnica Cuj. Antrenorul echipelor din Mioveni este Dumitru Tea. "Sunt două titluri importante pentru clubul nostru. Am asigurat toate condiţiile de cazare şi masă pentru echipe, iar rezultate sunt foarte bune şi ele fac din secţia de oină una reprezentativă pentru clubul nostru" spunea preşedintele clubului Dacia Mioveni 2012, Adrian Ştefan.
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 316

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Victoria este obligatorie!
Decat asa fotbal mai bine desfintati aceasta echipa de golani care ne mananca banii. Mai bine lipsa! Campionii FC Arges?...
21/10/19 19:42 Mai mult...

Victoria este obligatorie!
O porcarie de echipa!Ce mai cauta Prepelita? Asta se numeste portar? Nici la Muntenia nu are loc. Sa fim seriosi baieti!...
21/10/19 19:36 Mai mult...

Victoria este obligatorie!
O porcarie de echipa!
21/10/19 19:26 Mai mult...

Tânără condamnată la închisoare
Fapta-i fapta, dar tanara e condamnata cu executare, iar cel cu 1O dosare de conducere fara permis(+ alte fapte si dosar...
21/10/19 14:57 Mai mult...

La 12 ani, învăţat cum să fure!
10 dosare penale pentru conducere fără permis si alte 10 pentru furturi, dar totusi ...in libertate. Justitie romaneas...
21/10/19 13:59 Mai mult...

Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Joi, 3.10.2019

--- 3.231 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info