Curierul Zilei - Meciurile Fazei a III-a a Cupei României
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Meciurile Fazei a III-a a Cupei României
(1 vot)
Friday, 30 August 2019


Meciurile Fazei a III-a a Cupei României

Marţi, 27 august
UNIREA MIRCEŞTI - AEROSTAR BACĂU   3-5, după loviturile de departajare(1-1 după 90 şi 120 de minute, 2-4 la lovituri de departajare) ►Marcatori: Codruţ Cârjă (27) / Cosmin Nemţanu (36)
CS FĂUREI - DACIA UNIREA BRĂILA  3-1
►Marcatori: Stelian Nicoliţă (69), Bănel Nicoliţă (89), Fineas Roată (90+4) / Daniel Mihalcea (6)
VEDIŢA COLONEŞTI - ACSO FILIAŞI   3-1
►Marcatori: Alexandru Cincă (20, 75, 85) / Claudiu Ghighilicea (90 - penalty)
VOINŢA LUPAC - RIPENSIA TIMIŞOARA  0-4
►Marcatori: Denis Golda (11), Adrian Popa (19 - penalty), Alexandru Neagu (28), Ion Vasluian (43)
CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII - ACS POLI TIMIŞOARA   6-1
►Marcatori: Alexandru Baranyi (10, 11, 22, 43), Ionuţ Ianc (51, 68) / Marco Buga (64)
ŞOIMII LIPOVA - UTA ARAD  0-1
►Marcator: Cristian Bustea (8)
CSC SÂNMARTIN - LUCEAFĂRUL ORADEA   4-1
►Marcatori: Alexandru Sorian (45+1), Marian Arsene (62), Sergiu Pop (79), Florin Pop (88) / Vlad Costea (25)
UNIREA DEJ - SĂNĂTATEA CLUJ  0-3
►Marcatori: Dan Roman (31), Laurenţiu Rus (34), Raul Ciupe (48 - penalty)
UNIREA UNGHENI - AVÂNTUL REGHIN   3-5, după prelungiri (3-3 după 90 de minute)
►Marcatori: Lucian Bungărdean (20), Rareş Ruja (84), Victor Căliani (86) / Cristian Chirilă (9), Adrian Murar (27), David Potor (74), Florin Truţă (101), Nicolas Berki (110)
CSM ALEXANDRIA - TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE   0-2
►Marcatori: Cătălin Pîrvulescu (30), Claudiu Juncănaru (90)
Miercuri, 28 august, ora 17:30
MINAUR BAIA MARE - FOTBAL COMUNA RECEA  0-2
►Marcatori: Alin Bota (29 - penalty), Adrian Micaş (45+3 - penalty)
FORESTA SUCEAVA - BUCOVINA RĂDĂUŢI   3-0
►Marcatori: Alexandru Ichim (6), Alexandru Marin (34), Cornel Căinari (84)
CSM CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ - FK CSIKSZEREDA  0-1
►Marcator: Nobert Varga (86)
CSM FOCŞANI - SC OŢELUL GALAŢI   3-1, după prelungiri (1-1 după 90 de minute, 3-1 după 120 de minute)
►Marcator: Ciprian Petre (90+1 - penalty), Mădălin Predoiu (97), Cătălin Costin (110) / Marius Matei (25)
KSE TÂRGU SECUIESC - OLIMPIC CETATE RÂŞNOV   0-2
►Marcator: Andrei Lascu (62), Bogdan Botea (72)
METALUL BUZĂU - SCM GLORIA BUZĂU   3-2, în prelungiri (0-0 după 90 şi 120 de minute, 3-2 la loviturile de departajare)
►Au marcat la loviturile de departajare: Patrick Benga, Andrei Grăjdan, Cătălin Bardaş / Richardo Mihalache, Branislav Luptak.►Au ratat la loviturile de departajare: Constantin Ispir / Ciprian Perju, Daniel Vîlsan
FLACĂRA MORENI - PROGRESUL SPARTAC   3-1
►Marcatori: Cosmin Anton (14), Claudiu Niculăescu (17), Iulian Drăgan (52) / Ispas (86)
STEAUA BUCUREŞTI - CS BALOTEŞTI   4-0
►Marcatori: Andrei Antohi (3), Robert Elek (29), Ovidiu Morariu (67), Rareş Enceanu (77)
SC POPEŞTI LEORDENI - CS AFUMAŢI   5-4, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 4-3 la lovituri de departajare)
►Marcatori: Manuel Mocanu (22) / Robert Buduroi (49). ►Au marcat la loviturile de departajare: Braga, Cristian Onţel, Ciochină, Andreescu / Neamţu, Obretin, Robicek ►Au ratat la loviturile de departajare: Bolozan / Mihnea, Ghiţă
CS TUNARI - UNIREA SLOBOZIA   1-0
►Marcator: Ioan Drăgan (89)
RAPID - DACO-GETICA BUCUREŞTI   2-1
►Marcatori: Amir Jorza (49), Matias Roskopf (66) / Gabriel Răducan (37)
FLACĂRA HOREZU - PANDURII TÂRGU JIU   2-0
►Marcator: Mansour Gueye (7), Ion Simeanu (90)
INTER PETRILA - CSM REŞIŢA   1-5
►Marcatori: Adrian Câmpean (15 - penalty) / Florin Cioablă (41 - penalty), Gelu Velici (50, 87), Marius Coman (54 - penalty), Alin Babei (65)
CRIŞUL CHIŞINEU CRIŞ - GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI   6-0
►Marcatori: Calvin Aly Tolmbaye (7), Constantin Roşu (28), Sergiu Sabău (41), Angelo Cocian (50 - penalty), Raul Ember (64), Alexandru Birău (88)
MĂGURA CISNĂDIE - INDUSTRIA GALDA  4-6, după lovituri de departajare (1-1 după 90 şi 120 de minute, 3-5 la lovituri de departajare)
►Marcatori: Paul Dragomir (17) / Alexandru Cioară (3) ►Au marcat de la loviturile de departajare: Florin Stelea, Marius Armenean, Daniel Popa / Alexandru Cioară, Cătălin Suciu, Daniel Lupşan, Paul Muntean, George Goronea ►A ratat de la loviturile de departajare: Ionuţ Bărculeţ
U CRAIOVA 1948 SA - VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU  8-7, după lovituri de departajare (2-2 după 90 şi 120 de minute, 6-5 la loviturile de departajare)
►Marcator: Vlad Pop (31), Alexandru Raicea (82) / Victoraş Astafei (78 - penalty), Raul Hăjmăşan (89) ►Au marcat la loviturile de departajare: Costinel Gugu, Vlad Pop, Vlad Boţia, Kevin Trabalka, Claudiu Codoban, Ionuţ Tănase / Victoraş Astafei, Alexandru Gîrbiţă, Marius Cioiu, Francois Yabre, Alexandru Bădăuţă ►A ratat de la loviturile de departajare: - / Paul Chiorean
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 386

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net


Zi record

Joi, 3.10.2019

--- 3.231 vizitatori unici ---

Flag Counter


PRchecker.info