Curierul Zilei - Ionuţ Badea revine la FC Argeş!
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Ionuţ Badea revine la FC Argeş!
(3 voturi)
Wednesday, 09 October 2019

Echipa din Trivale va avea un nou antrenor

Ionuţ Badea revine la FC Argeş!


La doar o zi după plecarea lui Nicolae Dică de la echipei din Trivale, conducerea clubului FC Argeş s-a mişcat destul de repede şi a numit un nou antrenor. Oficialii grupării din Trivale au ajuns la un acord cu Ionuţ Badea pentru postul de antrenor al echipei alb-violete. Tehnicianul în vârstă de 44 de ani va reveni astfel pe banca tehnică a echipei piteştene la 10 ani distanţă de la precedentul mandat.


Anunţul a fost făcut ieri de Cristian Gentea, preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului FC Argeş: „Astăzi (n.r.marţi) am fost la Bucureşti şi am avut o discuţie cu Ionuţ Badea pentru postul de antrenor principal al echipei FC Argeş. Discuţia a fost constructivă şi de bun augur. Suntem foarte încrezători că vom bate palma şi că va fi noul antrenor al echipei noastre“.

„Un tehnician foarte bine pregătit“

Primarul Piteştiului, Cornel Constantin Ionică, preşedintele onorific al clubului din Trivale, are aşteptări mari de la noul tehnician: „Ne-am înţeles în linii mari cu el. Va semna un contract pe doi ani. Pentru acest sezon competiţional, din care s-au disputat 10 etape, obiectivul este clasarea între locurile 1-4. Dacă vom termina sezonul în primele trei poziţii ale clasamentului, ar fi foarte bine. Ionuţ Badea este un tehnician foarte bine pregătit care îşi propune performanţă. În următoarele zile va semna contractul după care va face o evaluare a echipei. În proporţie de 100% va sta pe bancă la meciul de la Severin, de miercurea viitoare, cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Îi urăm încă de pe acum mult succes pe banca tehnică a echipei noastre, rezultate cât mai bune şi revenirea în Liga I“ a declarat edilul piteştean.

CV Ionuţ Badea:

Data naşterii: 14 octombrie 1975
Locul naşterii: Buzoeşti, Argeş
Post: Mijlocaş
Cariera de jucător:
1994-2000 CS Mioveni (124meciuri - 23 goluri)
2000 Aro Câmpulung (17 meciuri - 2 goluri)
2001 FC Dinamo (14 meciuri)
2001-2002 FC Braşov (7 meciuri)
2002-2003 Oţelul Galaţi (27 meciuri - 1gol)
2003-2005 FC Dinamo (34 meciuri)
2005 Dinamo II Bucureşti (1 meci)
2005-2006 FC Vaslui (27 meciuri - 3 goluri)
2006-2007 FC Argeş (25 meciuri)
Echipe antrenate:
2007-2009 - FC Argeş
2010 - Internaţional Curtea de Argeş
2010 - Pandurii Târgu Jiu
2010-2012 - Universitatea Cluj
2012-2013 - FC Braşov
2013 - Oţelul Galaţi
2014-2018 - România (secund)
2018-2019 - Concordia Chiajna
M.D.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 980

Comentarii (6)
Scris de Paul alb violet in 10-10-2019 14:58 - Vizitator
 
 
In sfarsit s-a facut dreptate! Ne vom intoarce catre echipa. Nu vrem sa creezi dihonia pe care o creease Dica in lot. Sa joace jucatorii cei mai in forma si fiecare dintre ei sa beneficieze de o sansa. Nu vrem promisiuni, vrem ca echipa sa se exprime in teren asa cum ne obisnuise FC Arges. Tu , ca antrenor , vrem sa fi mai apropiat de echipa, de suporteri si sa fi mult mai ponderat inbdeclaratii. Bine ai revenit acasa Ionut!Iti dorim mult succes si promovarea in Liga la finele acestui campionat! Hai FC Arges!
 
Scris de CVititor pt aaa in 10-10-2019 09:28 - Vizitator
 
 
Bravo omule!frumos limbaj romanesc...dupa cate spui tu esti printre putinii care mai au creier...pacat ca este de marimea unei celenterate...inutil sa ceri unui om ce nu are,n-are de unde,cei 7 ani de-acasa nu se mai pot recupera. 
Sa nu uit:pe Marele Maestru Dobrin nu doar l-am vazut jucand,am avut cinstea si onoarea sa-i fiu coechipier chiar daca eram mai tanar cu 8 ani !Ce sa-ti mai spun eu tie...? ca le stii pe toate.
 
Scris de aaa in 09-10-2019 20:25 - Vizitator
 
 
Pentru comentatorii de pana acum... Voi vreti sa ii sustinem pe antrenorii numiti fiindca trebuie sa le dam timp sa ne arate ce pot... Ba, prostilor, voi nu aveti internet? Nu puteti vedea ce au putut, ce pot si ce vor putea? Chiar nu vedeti ca nu mai exista FC Arges, ci doar Campionii Gunoi si Canalizare PSD? Vreti ca echipa asta sa fie o mizerie cu iz politic? Dintre astia care comenteaza, e vreunul care l-a vazut pe Dobrin jucand? Daca DA, ce plm legatura este intre FC Arges si ce vedeti voi acum? Baaaaa, idiotilor. eu tin cu FC Arges, sa tii cu ceeea ce exista acum e ca si cum ai tine cu FCSB-ul oierului pe motiv ca e Steaua. Treziti-va, sarmanilor! Vreti antrenor adevarat la echipa asta, altceva decat babe (Dica), habarnisti (Badea facut antrenor de Penescu), etc? Daca vreti cu adevarat, informati-va despre cei ce ii numesc pe antrenori, dar si despre antrenorii numiti. E simplu... Trebuie doar sa ai creier!
 
Scris de Fan in 09-10-2019 10:18 - Vizitator
 
 
Ai dreptate frate , așa a ți făcut cu toți antrenorii care au fost (Eftimie , Sandoi, Dica) , noi in loc sa i susținem i am făcut praf pe toți . Normal ca vrem rezultate dar hai sa avem răbdare . Apropo de Dica el și a cam făcut-o cu mâna lui , a dat mulți jucatori afara și a adus mai slabi decât cei care au plecat . Trebuie sa l susținem pe Badea și dacă nu are rezultate o sa l criticam și pe el
 
Scris de CVititor in 09-10-2019 08:43 - Vizitator
 
 
Bravo Pitestean !doar ca, problema asta cu rabdarea va fi ca orice "minune" care nu tine mai mult de 3 zile...hai sa lasam baiatul sa lucreze in liniste si sa-i acordam neconditionat increderea noastra. 
Mult succes Ionut !
 
Scris de Piteștean in 09-10-2019 08:16 - Vizitator
 
 
Terminați cu răutățile oameni buni , cu toate comentariile cu toate postările și discuțiile nu duce la nimic bun . Poate face el ceva dar nu peste noapte . Altfel se dece tot hai să avem răbdare .
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net


Zi record

Joi, 3.10.2019

--- 3.231 vizitatori unici ---

Flag Counter


PRchecker.info