Curierul Zilei - Unirea Bascov, specialista remizelor în Liga III
 Publicitate pdf
Unirea Bascov, specialista remizelor în Liga III
Wednesday, 16 October 2019

Unirea Bascov poate fi decla­rată după primele 8 etape disputate din acest campionat, specialista meciu­rilor de egalitate.

Argeşenii, antrenaţi de Adrian Dulcea au înregistrat în acest început de campionat 6 remize, o victorie şi au suferit o înfrângere. Pe propriul teren, bascovenii au o victorie cu 5-0 contra celor de la Tractorul Cetate şi două remize (2-2 cu U Craiova II, 4-4 cu Olimpic Cetate Râşnov),  în timp ce în deplasare au suferit o înfrângere (0-2 la Baloteşti) şi au remizat de alte 4 ori (3-3 la FC Voluntari II, 1-1 la Progresul Spartac, 1-1 la Sporting Roşiori, 3-3 la Astra II). În momentul de faţă, Unirea Bascov ocupă locul 10 în clasament cu 9 puncte, fiind la 7 puncte de podium. În ultimul meci jucat, în week-end-ul trecut, Unirea Bascov a remizat 3-3 la Astra II. Argeşenii au condus cu 1-0 la pauză prin golul marcat de Ivan în minutul 45. După pauză, în minutul 54 au fost egalaţi, după care gazdele au preluat conducerea în minutele 61 (din 11m) şi 69. Unirea a revenit, şi în minutul 70 Neacşu a redus din handicap, pentru ca în prelungiri, Ivan să aducă punctul mult sperat.