Curierul Zilei - România U 21, joacă azi cu Finlanda
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow România U 21, joacă azi cu Finlanda
Fapt divers*** ️ Reţinut că şi-a şters urmele accidentului     Fapt divers*** ️ I-a făcut moşmoane de 180 lei!     Cultural*** ️ Sfîntul Nicolae, ocrotitorul copiilor     Social*** ️ S-a redeschis Cetatea Poienari     Sport*** ️ Victoria este obligatorie!     Sport*** ️ Ce peşti puteţi pescui pe Dunăre    
 Publicitate pdf
România U 21, joacă azi cu Finlanda
(0 voturi)
Thursday, 14 November 2019


România U 21, joacă azi cu Finlanda


În luna noiembrie, tricolorii U21 dispută două meciuri din preliminarii pentru EURO 2021: România – Finlanda, 14 noiembrie, ora 20:00, stadion ”Anghel Iordănescu” (Voluntari) şi Irlanda de Nord – România, 19 noiembrie, ora 19:30 (ora României), stadion The Showgrounds (Ballymena).

Pentru aceste două jocuri, selecţionerul Mirel Rădoi a convocat 23 de fotbalişti:
Portari: Andrei Vlad (FCSB), Marian Aioani (Chindia Târgovişte), Ştefan Târnovanu (Poli Iaşi);
Fundaşi: Andrei Raţiu (Villarreal / Spania), Radu Boboc (Viitorul Constanţa), Andrei Chindriş (FC Botoşani), Denis Ciobotariu, Ricardo Grigore (ambii Dinamo), Alexandru Paşcanu (CFR Cluj), Mihai Velisar (Gaz Metan Mediaş);
Mijlocaşi: Cătălin Itu (CFR Cluj), Marius Marin (Pisa / Italia), Andrei Ciobanu (Viitorul Constanţa), Darius Olaru (Gaz Metan Mediaş), Olimpiu Moruţan, Răzvan Oaidă, Dennis Man (toţi FCSB), Valentin Mihăilă (Universitatea Craiova), Adrian Şut, George Merloi (ambii Academica Clinceni);
Atacanţi: George Ganea (Viitorul Constanţa), Adrian Petre (Esbjerg / Danemarca), Robert Moldoveanu (FC Dinamo).
La EURO 2021, turneu final cu 16 participante găzduit de Ungaria şi Slovenia, se califică direct cele 9 câştigătoare de grupe şi cel mai bun loc doi. Celelalte 8 selecţionate de pe poziţiile secunde vor disputa un baraj în dublă manşă pentru a completa cele 4 locuri rămase. Partidele României din aceste preliminarii se văd în direct la Pro TV sau Pro X şi pot fi ascultate la Radio România Actualităţi. Clasamentul înainte de aceste meciuri este următorul: 1. Danemarca 3  9; 2. Finlanda 4  7; 3. ROMÂNIA 3  6; 4. Ucraina 3   3; 5. Irlanda de Nord 4   2; 6. Malta 3  1.

PROGRAM MECIURI CALIFICĂRI EURO 2020

Grupa A
CLASAMENT
1. Anglia    6    5    0    1    26-6        15
2. Cehia    6    4    0    2    11-9        12
3. Kosovo    6    3    2    1    12-10    11
4. Bulgaria    7    0    3    4    5-17        3
5. Muntenegru    7    0    3    4    3-15        3
Meciuri
l 14 noiembrie: Anglia – Muntenegru, Cehia – Kosovo (21:45)
l 17 noiembrie: Kosovo – Anglia, Bulgaria – Cehia (19:00)
Grupa B
CLASAMENT
1. UCRAINA    7    6    1    0    15-2        19
2. Portugalia    6    3    2    1    14-6        11
3. Serbia    6    3    1    2    12-13    10
4. Luxemburg    6    1    1    4    5-11        4
5. Lituania    7    0    1    6    5-19        1
Meciuri
l 14 noiembrie: Serbia – Luxemburg, Portugalia – Lituania (21:45)
l 17 noiembrie: Serbia – Ucraina, Luxemburg – Portugalia (16:00)
Grupa C
CLASAMENT
1. Olanda    6    5    0    1    19-7        15
2. Germania    6    5    0    1    20-6        15
3. Irlanda de Nord    6    4    0    2    8-7        12
4. Belarus    7    1    1    5    4-12        4
5. Estonia    7    0    1    6    2-21        1
Meciuri
l 16 noiembrie: Irlanda de Nord – Olanda, Germania – Belarus (21:45)
l 19 noiembrie: Olanda – Estonia, Germania – Irlanda de Nord (21:45)
Grupa D
CLASAMENT
1. Danemarca    6    3    3    0    16-5        12
2. Irlanda    7    3    3    1    5-4        12
3. Elveţia    6    3    2    1    12-5        11
4. Georgia    7    2    2    3    7-10        8
5. Gibraltar    6    0    0    6    2-19        0
Meciuri
l 15 noiembrie: Elveţia – Georgia, Danemarca – Gibraltar (21:45)
l 18 noiembrie: Irlanda – Danemarca, Gibraltar – Elveţia (21:45)
Grupa E
CLASAMENT
1. Croaţia    7    4    2    1    14-6        14
2. Ungaria    7    4    0    3    8-9        12
3. Slovacia    6    3    1    2    10-8        10
4. Ţara Galilor    6    2    2    2    6-6        8
5. Azerbaidjan    6    0    1    5    5-14        1
CLASAMENT
16 noiembrie: Azerbaidjan – Ţara Galilor (19:00), Croaţia – Slovacia (21:45)
19 noiembrie: Ţara Galilor – Ungaria, Slovacia – Azerbaidjan (21:45)
Grupa F
CLASAMENT
1. SPANIA    8    6    2    0    19-5        20
2. Suedia    8    4    3    1    18-9        15
3. România    8    4    2    2    17-8        14
4. Norvegia    8    2    5    1    13-10    11
5. Feroe    8    1    0    7    4-23        3
6. Malta    8    1    0    7    2-18        3
Meciuri
l 15 noiembrie: Norvegia – Feroe (19:00), Spania – Malta, România – Suedia (21:45)
l 18 noiembrie: Suedia – Feroe, Spania – România, Malta – Norvegia (21:45)
Grupa G
CLASAMENT
1. POLONIA    8    6    1    1    13-2        19
2. Austria    8    5    1    2    17-7        16
3. Slovenia    8    3    2    3    13-8        11
4. Israel    8    3    2    3    15-15    11
5. Macedonia de Nord    8    3    2    3    10-11    11
6. Letonia    8    0    0    8    2-27        0
Meciuri
l 16 noiembrie: Slovenia – Letonia (19:00), Israel – Polonia, Austria – Macedonia de Nord (21:45)
l 19 noiembrie: Polonia – Slovenia, Letonia – Austria, Macedonia de Nord – Israel (21:45)
Grupa H
CLASAMENT
1. Turcia    8    6    1    1    16-3        19
2. Franţa    8    6    1    1    21-5        19
3. Islanda    8    5    0    3    12-10    15
4. Albania    8    4    0    4    14-10    12
5. Andorra    8    1    0    7    1-16        3
6. Moldova    8    1    0    7    2-22        3
Meciuri
l 14 noiembrie: Turcia – Islanda (19:00), Franța – Moldova, Albania – Andorra (21:45)
l 17 noiembrie: Moldova – Islanda, Andorra – Turcia, Albania – Franța (21:45)
Grupa I
CLASAMENT
1. BELGIA    8    8    0    0    30-1        24
2. RUSIA    8    7    0    1    27-4        21
3. Cipru    8    3    1    4    13-12    10
4. Scoţia    8    3    0    5    11-17    9
5. Kazahstan    8    2    1    5    9-13        7
6. San Marino    8    0    0    8    0-43        0
Meciuri
l 16 noiembrie: Cipru – Scoţia (16:00), San Marino – Kazahstan, Rusia – Belgia (19:00)
l 19 noiembrie: Belgia – Cipru, San Marino – Rusia, Scoţia – Kazahstan (21:45)
Grupa J
CLASAMENT
1. ITALIA    8    8    0    0    25-3        24
2. Finlanda    8    5    0    3    12-8        15
3. Armenia    8    3    1    4    13-15    10
4. Bosnia-Herţegovina    8    3    1    4    17-14    10
5. Grecia    8    2    2    4    9-13        8
6. Liechtenstein    8    0    2    6    2-25         2
Meciuri
l 15 noiembrie: Finlanda – Liechtenstein, Armenia – Grecia (19:00), Bosnia-Herţegovina – Italia (21:45)
l 18 noiembrie: Liechtenstein – Bosnia-Herţegovina, Italia – Armenia, Grecia – Finlanda (21:45) n
S.M.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 387

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Luni, 11.11.2019

--- 2.687 vizitatori unici ---





 
Flag Counter


PRchecker.info