Curierul Zilei - Trei goluri şi multe alte ratări

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo

Trei goluri şi multe alte ratări Imprimare E-mail
luni, 09 martie 2015

Liga a III-a, Etapa 14: Atletic Bradu - Inter Cliceni 3-0

Trei goluri şi multe alte ratări

Atletic Bradu este fără doar şi poate performera acestei e­tape dintre echipele argeşene, atît de la Liga a III-a, cît şi de la Liga a II-a. Alb-verzii au fost singurii din Argeş care au învins în această etapă, celelalte trei echipe obţinînd doar egaluri.

Bradu a trecut, acasă, fără probleme, de Inter Clinceni, impunîndu-se cu 3-0 (2-0) într-un meci dominat timp de 90 de minute şi în care gazdele s-au jucat cu ocaziile. Scorul a fost deschis repede, în minutul 3, de Golban, care a executat bine o lovitură liberă din lateral, la colţul lung, ba­lonul oprindu-se în plasă. Apoi, în minutul 30, Dani Popa a scăpat pe dreapta, după o pasă în diagonală, şi l-a învins pe portar cu un şut de la marginea careului. Scorul final a fost stabilit în ultimele minute de joc de Cîrstea, care a finalizat cu un şut de la 16 o acţiune bună de atac a gazdelor. În afară de cele 3 goluri, Bradu a mai ratat multe alte ocazii prin Tănasă, Dani Popa şi Cîrstea, unii dintre ei scăpînd şi singuri cu portarul. Mai mult, alb-verzii au avut şi un gol anulat, Tănasă marcînd şi el, dar reuşita fiind anulată pe motiv de ofsaid.
„Sînt foarte mulţumit de joc! Mai sînt cîteva lucruri de pus la punct, minore, dar, în rest, e OK. Echipa es­te pe drumul cel bun. Se văd şi rezultatele cantonamentului de iarnă, pentru că, în minutul 85, băieţii făceau sprinturi“, declara după meci antrenorul Marius Priseceanu.
Pentru Atletic Bradu au evoluat: Iordan - Alin Păun, Velianu, Şerban, Antonio Tănase - Jenaru, Marian Tănase, Golban, Cîrstea, Dani Popa, Tănasă, pe parcurs mai intrînd: Pătrănoiu, Simion, Şer­­bă­nică, Necşescu.