Curierul Zilei - Victorii cu 14-0 şi 2-0
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Victorii cu 14-0 şi 2-0 Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 11 martie 2015

Victorii cu 14-0 şi 2-0

 

 Echipele de juniori A şi B ale CS Mioveni au disputat, sîmbătă, pe propriul teren, contra echipelor similare de la CSS Tr. Măgurele, meciurile contînd pentru etapa a 16-a a Cam­pionatului Naţional, formaţiile clubului nostru obţinînd două victorii.

Juniorii A pregătiţi de Marin Radu II şi Iulian Ilie s-au impus cu 14-0 (2-0), golurile victoriei fiind marcate de Neacşu (3), Cioc (3), Florescu (2), Panţoiu, Sorican, Potlogeanu, Sebi Ivan, Şerban, Fulga. Pentru CS Mioveni au jucat: Sima - Fulga, Panţoiu, Traşcu, Ivănescu - Sorican, Cioc, Lazăr, Şerban - Neacşu, Catrina, pe parcurs mai intrând: Potlogeanu, Marinescu, Boşneag, Sebi Ivan, Florescu. După acest meci, echipa noastră ocupă locul 1 în clasament cu 39 de puncte, la două, respectiv trei puncte de locurile următoare. Juniorii B antrenaţi de Marius Stoica au cîştigat cu 2-0 (0-0), golurile fiind înscrise de Cioacă şi Dumitrilă. Au jucat Toma  - Richiţeanu, Dumitru, Dumitrilă, Oancea - Arsenică, Mierlea, Dobrescu, Ivăncescu - Băcescu, Furchiţă, pe parcurs mai intrînd Osman, Ciripan, Cioacă, Ungureanu, Constantin.
Cu această victorie, CS Mioveni a acumulat 20 de puncte şi şi-a păstrat locul 9 în clasament.

S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 3273

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Luni, 01.07.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info