Curierul Zilei - Victorii cu 14-0 şi 2-0
PRIMA PAGINA
 

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!    

 
Victorii cu 14-0 şi 2-0 Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 11 martie 2015

Victorii cu 14-0 şi 2-0

 

 Echipele de juniori A şi B ale CS Mioveni au disputat, sîmbătă, pe propriul teren, contra echipelor similare de la CSS Tr. Măgurele, meciurile contînd pentru etapa a 16-a a Cam­pionatului Naţional, formaţiile clubului nostru obţinînd două victorii.

Juniorii A pregătiţi de Marin Radu II şi Iulian Ilie s-au impus cu 14-0 (2-0), golurile victoriei fiind marcate de Neacşu (3), Cioc (3), Florescu (2), Panţoiu, Sorican, Potlogeanu, Sebi Ivan, Şerban, Fulga. Pentru CS Mioveni au jucat: Sima - Fulga, Panţoiu, Traşcu, Ivănescu - Sorican, Cioc, Lazăr, Şerban - Neacşu, Catrina, pe parcurs mai intrând: Potlogeanu, Marinescu, Boşneag, Sebi Ivan, Florescu. După acest meci, echipa noastră ocupă locul 1 în clasament cu 39 de puncte, la două, respectiv trei puncte de locurile următoare. Juniorii B antrenaţi de Marius Stoica au cîştigat cu 2-0 (0-0), golurile fiind înscrise de Cioacă şi Dumitrilă. Au jucat Toma  - Richiţeanu, Dumitru, Dumitrilă, Oancea - Arsenică, Mierlea, Dobrescu, Ivăncescu - Băcescu, Furchiţă, pe parcurs mai intrînd Osman, Ciripan, Cioacă, Ungureanu, Constantin.
Cu această victorie, CS Mioveni a acumulat 20 de puncte şi şi-a păstrat locul 9 în clasament.

S.Mihai


Vizualizari: 2590

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info