Curierul Zilei - Victorii cu 14-0 şi 2-0
PRIMA PAGINA

*** Trei noi săli de sport în Piteşti      *** Seminar împotriva abuzurilor copiilor     *** PASTILA de UMOR      *** Sistarea furnizării apei potabile în Municipiul Piteşti, cartier Găvana III     *** Primăria cumpără utilaje      *** Intrarea Maicii Domnului în Biserică     *** Concert-lecţie marca Florin Totan     *** Încă două cursuri gratuite la Centrul Cultural Mioveni      *** „Jurnal de război”, lansată la Tîrgul Gaudeamus      *** A ameninţat cu maceta ca să primească băutură     *** A plonjat cu maşina în rîul Tîrgului     *** Angajat de la Dacia dispărut de o săptămînă     *** Fraţii, sub control judiciar     *** Fumatul, factor principal în apariţia cancerului     *** Veteranul Ionuţ Butoi, portdrapel la paradă      *** FCSB va juca trei meciuri la Piteşti!     *** „Vom face spectacol!“     *** Sala Sporturilor ar putea primi finanţare      *** Olympic Gym Piteşti, pe podium la Campionatul Naţional de Gimnastică     *** 8 medalii la Campionatele Mondiale de lupte     *** Doar un punct, pentru echipele argeşene     *** Karate: Medalii pentru CS Dacia     *** Liga II, Etapa 17     *** Liga Naţiunilor    

 
Victorii cu 14-0 şi 2-0 Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 11 martie 2015

Victorii cu 14-0 şi 2-0

 

 Echipele de juniori A şi B ale CS Mioveni au disputat, sîmbătă, pe propriul teren, contra echipelor similare de la CSS Tr. Măgurele, meciurile contînd pentru etapa a 16-a a Cam­pionatului Naţional, formaţiile clubului nostru obţinînd două victorii.

Juniorii A pregătiţi de Marin Radu II şi Iulian Ilie s-au impus cu 14-0 (2-0), golurile victoriei fiind marcate de Neacşu (3), Cioc (3), Florescu (2), Panţoiu, Sorican, Potlogeanu, Sebi Ivan, Şerban, Fulga. Pentru CS Mioveni au jucat: Sima - Fulga, Panţoiu, Traşcu, Ivănescu - Sorican, Cioc, Lazăr, Şerban - Neacşu, Catrina, pe parcurs mai intrând: Potlogeanu, Marinescu, Boşneag, Sebi Ivan, Florescu. După acest meci, echipa noastră ocupă locul 1 în clasament cu 39 de puncte, la două, respectiv trei puncte de locurile următoare. Juniorii B antrenaţi de Marius Stoica au cîştigat cu 2-0 (0-0), golurile fiind înscrise de Cioacă şi Dumitrilă. Au jucat Toma  - Richiţeanu, Dumitru, Dumitrilă, Oancea - Arsenică, Mierlea, Dobrescu, Ivăncescu - Băcescu, Furchiţă, pe parcurs mai intrînd Osman, Ciripan, Cioacă, Ungureanu, Constantin.
Cu această victorie, CS Mioveni a acumulat 20 de puncte şi şi-a păstrat locul 9 în clasament.

S.Mihai


Vizualizari: 2757

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics


Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info