Curierul Zilei - Derbiul în Ştrand: FC Argeş - Bascov
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Derbiul în Ştrand: FC Argeş - Bascov Imprimare E-mail
(3 voturi)
joi, 12 martie 2015

Sîmbătă, începe Liga a IV-a

Derbiul în Ştrand: FC Argeş - Bascov

 

 Sîmbătă, FC Argeş 1953 va începe în forţă returul de campionat al Ligii a IV-a în confruntarea cu adversarul direct pentru promovare, Unirea Bascov. Acest ade­vărat derbi al primelor două clasate se va desfăşura pe Stadionul Ştrand, prima casă a clubului alb-violet.

Staff-ul FC Argeş 1953 a optat pentru Ştrand din considerente sentimentale (este un stadion ce face parte din istoria clubului nostru), dar şi din considerente materiale şi logistice. „Pe a­ceastă cale, mulţumim sponsorului ce susţine financiar costurile aferente prezenţei noastre acolo, dar şi proprietarului bazei sportive pentru sprijin şi dis­ponibilitate. Regretăm despărţirea de Stadionul Petrochimistul din Prundu, unde am avut permanent un public minunat, însă starea gazonului şi a tribunei nu ne permit continuarea evoluţiilor pe acel teren. Îi aşteptăm pe toţi suporterii noştri din Prundu să participe în nu­măr cît mai ma­re la meciurile noastre din vecinătatea frumosului parc Ştrand. Soluţia de a evolua pe terenul secundar al Stadionului Nicolae Dobrin nu a fost viabilă din cauza lipsei tribunelor, astfel că Stadionul din Ştrand a fost singura şi cea mai bună opţiune pentru a­cest retur de campionat. În pauza competiţională de iarnă, FC Argeş 1953 a beneficiat de o pregătire eficientă în vederea luptei pen­tru promova­re. Mulţumim pe această ca­le Primăriei Piteşti şi domnului Ionică în special pentru accesul la baza sportivă din Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, locul în care ne desfăşurăm şi antrenamentele din fiecare săptămînă. Promitem că ne vom ridica la înălţimea condiţiilor oferite şi vom lupta pentru numele şi istoria FC Argeş şi pentru oraşul nostru“, spuneau oficialii echipei.
La derbiul de sîmbătă, FC Argeş 1953 va readuce în iarbă foste glorii alb-violete: Vali Năstase, Constantin Schumacher, Cristi Bratu şi Adrian Neaga sub comanda antrenorului Mihai Zanfir. De asemenea, va fi primul meci oficial în care echipa noastră va îmbrăca noul echipament, o replică a celebrelor dungi din anii ‘70.

S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 4590

Comentarii (11)
Scris de suporter vechi in 17-03-2015 19:33 - Vizitator
 
 
Stai linistit,c-am fost la toate meciurile din play-off,am fost si la Stefanesti cind le facati galerie,am fost la meciurile lui Fc. arges de pe la 7 ani,cind au luat prima data campionatul,am vazut la tv victorie asupra Realului,cu celebra aparare"Stan,Pigulea,Vlad,Olteanu",am vazut cind,Dobrin si-a spus dreptul de veto ,parca asa i-si intitula Ion Chirila articolul a doua zi dupa meciul cu Dinamo in Bucuresti,nu-mi dau seama daca stii despre ce vorbesc,stiu cind celebrul Smoala lua video de la club ca sa certe el jucatorii,etc. dar nu prea m-am bagat acolo in spate si e posibil sa stii mai multe din culise,dar sa tii minte sint mai viola decit multii dintre voi si as vrea ca Argesul sa fie unde ii e locul,doar a fost primul club de fotbal din tara,nu?
 
Scris de popica in 16-03-2015 13:10 - Vizitator
 
 
ti se pare ca e un patron la echipa si ne plateste?am sustinut scm ul pt ca la inceput a fost un proiect al suporterilor,al fostelor grlorii si al autoritatilor locale.prin asta speram sa scapam de penescu.am pus botul si la pendiuc,si la altii.apoi cind am promovat primaria cu inca cineva dintre fostele glorii,a schimbat macazul.au inceput sa elimine pe unii care au muncit au adus dintre ai lor,si s a stricat prietenia.daia nu am mai sustinut scm ul.nici un suporter nu a luat oapa plata la juma de litru.acuma e prb voastra ce credeti.ma gindeam ca daca esti suporter vechi stiai treaba asta.bn acuma depinde si ce intelege fiecare prin suporter vechi.eu inteleg ca esti unul care tine cu fc arges si care sustine echipa de la stadion,nu de la tv
 
Scris de suporter vechi in 14-03-2015 01:02 - Vizitator
 
 
Problema e alta ,Popica,cind Fc Arges inca mai era in "A",voi sustineati SCM-ul,prin strand,prin Stefanesti,dar cind SCM-ul a ajuns in Play-off,nu i-a mai sustinut nimeni. 
Nu cumva daca nu e un patron sa plateasca aceasta" sustinere" galeria nu mai e interesata?
 
Scris de popica in 13-03-2015 18:55 - Vizitator
 
 
si,daca nu promovam..no problem,incercam si anul urmatorm.fc arges merge inainte.de vrea lumea de nu vrea.felicitari echipei din priboieni.......va baga cineva mina in buzunar?stati acasa si asteptati sa va aduca primaria cite o echipa in fiecare an,sa va prosteasca,cu promovari,palmarese etc.noi macar incercam sa va aducem in oras fotbalul de altadata jucat de placere,pt fani..e greu cu comuna pitesti
 
Scris de suporter vechi in 13-03-2015 12:47 - Vizitator
 
 
Despre eliminarea din Cupa,de la Priboieni, vad ca nu zice nimeni nimic,daca v-a batut o echipa de "satesca" cum o sa promovati ?
 
Scris de pitiku in 12-03-2015 22:13 - Vizitator
 
 
geo si clamparu vedeti-va de treaba voastra ca noi ne descurcam cu a noastra !!!
 
Scris de Alex in 12-03-2015 19:41 - Vizitator
 
 
Calin Eduard de la CS MIOVENI succes mai baiatule ca esti bun si Terente sa aveti rezultate bune.
 
Scris de vali in 12-03-2015 19:38 - Vizitator
 
 
HAI FC ARGES!! sa traiasca sponsorul care ajuta momentan echipa multa sanatate.
 
Scris de clamparu in 12-03-2015 13:24 - Vizitator
 
 
:grin :grin :grin :grin dar ce-aveti cu oamenii? lasati-i sa-si exprime frustrarile, pentru ca pe acasa or fi bagati sub papuc de prietene si neveste si n-au cum sa tipe si sa urle. redevenind seriosi, nu prea inteleg cum or sa promoveze cu aceasta echipa cu acea cutie a milei prin tribune. in fotbalul actual e nevoie de bani multi, de patroni potenti, pasiunea era prin anii 70-80. trebuie sa se adapteze la realitatea actuala, nu credeti?
 
Scris de Cristi in 12-03-2015 13:14 - Vizitator
 
 
HAI F C ARGES !!!
 
Scris de geo in 12-03-2015 11:08 - Vizitator
 
 
o luati cu 2-0 lejer. n-o sa promovati in vecii vecilor si o sa va desfiintati cu brio. nu mai mintiti lumea prin oras ca veti face si veti drege. in afara de galerie si rudele jucatorilor, nu vine nimeni la meciuri.
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Luni, 01.07.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info