Curierul Zilei - Concursul de cros, un succes
PRIMA PAGINA
 

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end    

 
Concursul de cros, un succes Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 18 martie 2015

Concursul de cros, un succes 

 

 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Ti­ne­ret Argeş, Ins­pectoratul Şcolar Ju­deţean Argeş, cu sprijinul Aso­ciaţiei Judeţene de Atletism Argeş, au orga­nizat, sîmbătă, de la ora 11, pe o vre­me mohorîtă, în Par­cul Lunca Argeşu­lui, competiţia de CROS - ETAPA JU­DEŢEANĂ - ONSŞ pentru şcoli gimna­ziale şi licee.

Competiţia a aliniat la start 75 de fete şi băieţi, din localităţile Piteşti, Curtea de Argeş, Cîmpulung, Mioveni, Ştefăneşti, Costeşti, Vrăneşti, Lunca Corbului, Băiculeşti, Izvoru, Leordeni, Stolnici, Glîmbocata.

Cîştigătorii pe categorii

Feminin - Şcoli gimnaziale 1.200 m

1. Grancea Elena    Şcoala Nr. 1 Costeşti
2. Leana Emanuela    Şcoala Nr. 1 Costeşti
3. Vlăduţa Emanuela    Şcoala Liviu Rebreanu Mioveni

Masculin - Şcoli gimnaziale 1.500 m

1. Sima Alexandru    Şcoala Nicolae Bălcescu Piteşti
2. Niţă Ionuţ    Şcoala Vrăneşti
3. State Cosmin    Şcoala Basarab I Curtea de Argeş

Feminin - Licee 1.500 m

1. Dan Violeta    Liceul cu Program Sportiv Viitorul Piteşti
2. Pană Alexandra    Liceul cu Program Sportiv Viitorul Piteşti
3. Burcea Cristina    Liceul cu Program Sportiv Viitorul Piteşti

Masculin - Licee 2.000 m

1. Burnei Alexandru    Liceul Teoretic Ion Barbu Piteşti
2. Angelescu Florin    Liceul cu Program Sportiv Viitorul Piteşti
3. Mareş Romeo    Liceul cu Program Sportiv Viitorul Piteşti

Marius Duinea


Vizualizari: 2555

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---





































Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info