Curierul Zilei - FC Argeş 1953, din nou SPECTACOL!

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

FC Argeş 1953, din nou SPECTACOL! Imprimare E-mail
(2 voturi)
luni, 23 martie 2015

FC Argeş 1953, din nou SPECTACOL!

# De data aceasta, la Bradu, unde alb-violeţii au învins cu 5-3

FC Argeş 1953 a învins, sîmbătă, cu 5-3, în deplasarea la Atletic Bradu II, într-un meci contînd pentru etapa a 15-a a Ligii a IV-a la fotbal. După această victorie, podiumul rămîne neschimbat, alb-violeţii piteşteni ocupînd în continuare poziţia a doua a clasamentului cu 37 de puncte, la egalitate cu Mioveni II şi la două puncte de liderul Unirea Bascov.

La prima acţiune periculoasă a piteştenilor, Chirciu centrează de pe partea dreaptă, mingea îl depăşeşte pe portarul gazdelor şi se o­preşte în vinclul porţii. Pentru acest meci, gazdele au beneficiat şi de a­jutorul unor jucători de la echipa din Liga a III-a, iar la jumătatea primei reprize au reuşit să egaleze, după o lovitură de cap. Peste doar cîteva minute, Bradu marchează şi al doilea gol, după un şut de la distanţă, bine plasat. În plus, Vali Năs­­­­tase este eliminat, după ce arbitrul Chiliment a considerat că a lovit cu cotul un adversar. Cu 2 minute înainte de pauză, Cosmin Ian­­cu pătrunde pe partea stîngă, dar este oprit de un fundaş al gazdelor, care îl loveşte cu piciorul în cap. Arbitrul de centru scoate din nou cartonaşul roşu şi astfel se restabileştee egalitatea numerică pe teren. Repriza se încheie cu o­cazia lui Schumacher, min­gea şutată de mijlocaş din lovitură liberă oprindu-se în bara trans­versală.

După pauză, alb-violeţii ies mai motivaţi de la cabine, iar Schumacher restabileşte la scurt timp egalitatea pe tabelă. În urma unui cor­­ner, mingea ajunge la decarul oaspeţilor, care şutează la colţul lung, imposibil de apărat. Peste cîteva minute, Chirciu reuşeşte du­bla şi duce scorul la 3-2 pentru FC Argeş. Bradu nu cedează, iar după un corner de pe partea stîn­gă, gazdele trimit cu capul în plasa lui Cojocaru. Cristi Bratu a înscris în­să pentru echipa alb-violetă alte două goluri, scorul final fiind 5-3.
Pentru FC Argeş 1953 au jucat: Cojocaru - M. Călin, Năstase, Sîrbu, Iancu - E. Călin (Drăcea), Tameş (Păun), Taudor (Mateescu), Schumacher, Chirciu - C. Bratu (Giurgea). Antrenor: Mihai Zanfir.
În etapa următoare, FC Argeş va primi vizita formaţiei Olimpia Suseni.