Curierul Zilei - FC Argeş, victorie în Ştrand

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

FC Argeş, victorie în Ştrand Imprimare E-mail
(4 voturi)
luni, 30 martie 2015

FC Argeş, victorie în Ştrand

FC Argeş continuă seria victoriilor din acest sezon, de data aceasta „victimă“ fiind Olimpia Suseni. Deşi terenul a fost îmbibat cu apă din cauza ploii ce părea să nu se mai oprească, jucătorii alb-violeţi au avut din nou o prestaţie excelentă, cîştigînd partida cu 5-0.

Titularizat pentru prima dată în acest retur, Doru Mateescu a deschis scorul în minutul 15, atunci cînd şutul său de la marginea careului l-a surprins pe portarul oaspeţilor. Două minute mai tîrziu, Schumacher conduce atacul gazdelor la centrul terenului şi îl observă pe goalkeeper-ul Suseniului avansat. Fără să stea prea mult pe gînduri, Schumacher şutează, iar mingea se opreşte direct în plasa porţii, mijlocaşul reuşind un gol cum rar poţi vedea pe un teren de fotbal. Arătînd o mare poftă de joc, Schumi marchea­ză şi al treilea gol al Argeşului, în minutul 32, după ce a reuşit să ridiculizeze apărarea oaspeţilor şi a marcat în poarta goală. Căpitanul Andrei Sîrbu a înscris şi el în minutul 64, cu o lovitură de cap frumoasă. Schu­macher are în­că trei faze minunate: o execuţie excelentă din lovitură liberă şi două încercări de lob de la 30 de metri, toate fiind blocate cu greu de portarul Olimpiei Su­seni. Bogdan Drăcea reuşeşte ultimul gol al meciului, la doar un minut după ce a intrat pe teren.
La FC Argeş, antrenorul Mi­hai Zanfir a folosit următorul unsprezece: Cojocaru - Iancu, Ol­teanu, Sîrbu (cpt.), Popa - Giurgea (E. Călin), Tudor, Schu­macher, Mateescu, Păun (Chirciu, Barbu) - Bratu (Drăcea). Vali Năstase şi Neaga nu au ju­cat, fiind supendaţi. În etapa viitoare, FC Argeş 1953 va juca în deplasare la DLR Piteşti.