Curierul Zilei - Cu asemenea conducători, ce perspective credeţi ca are Piteştiul? Moare oraşul nostru?
PRIMA PAGINA arrow campanii arrow Intrebarea Curierului arrow Cu asemenea conducători, ce perspective credeţi ca are Piteştiul? Moare oraşul nostru?
 Publicitate pdf
Cu asemenea conducători, ce perspective credeţi ca are Piteştiul? Moare oraşul nostru? Imprimare E-mail
(8 voturi)
miercuri, 29 iulie 2015

Cu asemenea conducători, ce perspective credeţi ca are Piteştiul?

Moare oraşul nostru?

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 6214

Comentarii (10)
Scris de Stancu Ileana Lelia in 10-10-2015 11:48 - Vizitator
 
 
-Conducatorii sunt ca vremurile si ca vremea ;nu sunt eterni fiindca sunt oameni ,nu stele .Culpa apartine electoratului fiindca este asa cum stim si nu este cazul sa mai dezvolt subiectul acesta . Va suna ,,Cornul Vanatorului ,, si vor ,,muri ,,viciile ,dar nicidecum PITESTIUL cu atat mai mult cu cat mai are un simbol ,,Phonix ,,- laleaua neagra -si o apa purificatoare ,RaulDoamnei .
 
Scris de Gogu in 07-10-2015 21:26 - Vizitator
 
 
E bine!!Sa-l punem repede pe Puscarie Pendula la loc sa nu il pierdem ca il pune altii la ei, pe cel mai longeviv primar!!! Asta e primar pe viata !La anu il alegem din nou !!
 
Scris de o romantica in 02-10-2015 12:28 - Vizitator
 
 
Pitestul a murit de mult ,este trist de cenusiul betoanelor ,a saraciei si lipsa locurilor de munca .Edilii prospera,case mari ,milioane euro in conturi...Nu au rusine ,isi fac curaj pentru ca lumea sta dupa perdea...Cine il mai vrea inapoi pe Pendiuc ...Sunt multi care nu ilvor...Dar cei ca EL,vehiculeaza ca ar castida alegerile daca ar mai candida .Nu are rusine...
 
Scris de tommy in 15-09-2015 22:46 - Vizitator
 
 
de aurolacii din centru nu vorbeste nimeni, politia locala trece din joi in paste prin zona asta.. fortuna (bonita, farmacia catena) misuna toata ziua prin zona si noaptea devin agresivi ametiti dde doze si bautura.....rusine sa le fie celor care se scuza in speta domnul Ionica si cei care dau din umeri spunand ca nu stiu cum sa rezolve problema aurolacilor.... atunci da-ti domnule demisia sa vina cineva mai capabil.
 
Scris de un pitestean in 28-08-2015 10:53 - Vizitator
 
 
Pitestiul a murit din 2008 . Sunt putine locuri de munca si alea doar daca ai pile.
 
Scris de Emil in 08-08-2015 23:12 - Vizitator
 
 
In orasul in care un arhitect de la Cluj devasteaza un cartier intreg - Craiovei - si trotuarele merg in bloc,,,vezi Bl.P4 ..si se distrug zeci de locuri de parcare ,se construeste e platfoma de gunoi la mare vedere,,,ce mai putem spera??
 
Scris de Cristina in 05-08-2015 13:05 - Vizitator
 
 
Va muri incet Pitestiul. Asta e viata. Politicienii argeseni oricum nu au nici un interes sa creasca economia Argesului, ei traiesc bine, copii lor o duc bine, nepotii o duc sau o vor duce foarte bine. Ei sunt aranjati. Pa si la revedere. Ce mai conteaza Pitestiul.
 
Scris de LIVIU- CONSTANTIN NISTOR in 04-08-2015 20:06 - Vizitator
 
 
ESTE O INTREBARE OPTIMISTA.IDEEA ESTE DACA MAI ARE PERSPECTIVE.POATE FI CONSIDERAT O STATIUNE TURISTICA FARA OBIECT TURISTIC, NU E INDUSTRIE, NU SE PRODUCE NIMIC, UN ORAS DE VANZATORI IN HIPERMARKET-URI IN ANSAMBLU SI CAM ATAT.
 
Scris de Profu' in 01-08-2015 00:29 - Vizitator
 
 
Cu asemenea specimene la \"carma\" orasului Pitestiul o sa moara un pic cate un pic. Toate investitiile care s-au facut si care se fac au fost facute in interes propriu si mai putin in interesul cetateanului.Ce sa atraga? Parcul Lunca Argesului care la o ploaie mai sanatoasa e inundat si luat de ape? Parcul Strand, care e o gluma, padurea Trivale in care iti cade nasul din cauza deversarilor de la \"baietii\" care si-au facut vile din terenurile retrocedate? Muzeul? Teatrul? Cladirile vechi care stau sa cada? Degeaba sunt oameni care vin cu idei, atata timp cat cei care sunt cu semnatura, si care-si pun neamurile in punctele cheie, nu se implica sau nu sunt in stare sa faca ceva. 
Macar ar trebui sa ia exemplu de la Mioveni ca e colea, daca de altceva nu sunt in stare. 
Orasul a inceput sa moara din momentul in care s-au inchis fabricile. 
Ehe....e mult de povestit, pacat ca sunt prea putine catuse si date prea tarziu
 
Scris de FILIP in 29-07-2015 12:54 - Vizitator
 
 
Eu am scris un editorial legat de atractivitatea Pitestiului sau a Argesului peuntru potentialii turisti: 
http://curier.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=58569&Itemid=1 
Personal cred ca ar trebui facuta o dezbatere publica sau ca Primaria sa apeleze la serviciile unei firme specializate. De ce nu, o dezbatere on line? Trebuie gasit ceva ca sa atragem turisti in Pitesti. Istoria nu ne ajuta cu mai nimic, nu avem monumente, edificii. Daca se va construi autostrada Sibiu – Pitesti, s-ar dubla traficul pe centura Pitestiului. Ar avea cineva vreun motiv sa se abata din drum ca sa intre in oras? 
Clujul isi dubleza populatia, acum cu UNTOLD Festival. Va dati seama cati bani intra in urbe cu aceasta ocazie? Aud colegi si prieteni care au copii si-si roaga parintii sa-i duca la Rasnov, la parcul dinozaurilor. Mai e si cetatea, recent renovata, un motiv de atractie si pentru adulti. Ne trebuie idei. Ceva original, eventual de la cei care au colindat lumea si au vazut ceva ce merita implementat si la noi.
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Exclusiv

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics
Zi record

Luni, 18.03.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info