Curierul Zilei - Festival Internaţional de Modă „Muntenia Fashion Days“
PRIMA PAGINA

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea    

 
Festival Internaţional de Modă „Muntenia Fashion Days“ Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 04 august 2015

Luna aceasta, capitala modei se mută la Piteşti

Festival Internaţional de Modă „Muntenia Fashion Days“

 

 Trei zile, Piteştiul va deveni capitala modei. Astfel, în perioada 27 - 29 august, oraşul nostru va găzdui Festivalul Internaţional de Modă „Muntenia Fashion Days“. Evenimentul este organizat de Valeria Coman.

La acest eveniment au confirmat pînă acum participarea designeri din mai multe ţări. Este vor­ba despre Ungaria (cu un designer), Moldova (cu 2 designeri), Franţa (cu un designer), Italia (cu 2 designeri), Belgia (cu un designer), Turcia (cu un designer) şi Maroc (cu 2 designeri). România va fi reprezentată de mai mulţi de­signeri, care vor veni din următoarele oraşe: Bucureşti, Braşov, Cluj, Timişoara, Constanţa, Brea­za, Slatina, Craiova, Oradea, Si­biu, Satu Mare şi, bineînţeles,  Pi­teşti. De asemenea, Institutul de Modă Salomeia Truţă, din Bucureşti, va participa la această manifestare cu opt designeri.

 

Oraşul nostru este reprezentat de 11 designeri

La rîndul său, Piteştiul va fi reprezentat de 11 designeri. Vă prezentăm şi programul e­veni­mentului în cele trei zile de festival, cu locaţiile şi orele de desfăşurare. Joi, 27 august, la ora 18.00, va avea loc deschiderea oficială a festivalului, la Biblioteca Judeţeană Ar­geş Dinicu Golescu. Vineri, 28 au­­gust, de la ora 12.00, e­venimentul se va muta la Muzeul Judeţean Argeş, iar la ora 20.00, va avea loc Gala Festivalul Internaţional de Modă „Muntenia Fashion Days“, la Hotelul Victoria. Totul va continua sîmbătă,  29 august, la ora 12.00, la Vila Florica, din Ştefăneşti, iar la ora 20.00 va avea loc Fashion Show, în Piaţa Primăriei, unde vor participa toţi designerii din străinătate şi din ţară care au fost prezenţi la această manifestare de la Piteşti.

 

Antonela Roşu 


Vizualizari: 3877

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info