Curierul Zilei - Cătălin Botezatu, în juriu, la Piteşti
PRIMA PAGINA
 Publicitate pdf
Cătălin Botezatu, în juriu, la Piteşti Imprimare E-mail
(3 voturi)
marţi, 03 noiembrie 2015

Astăzi, oraşul nostru devine capitala modei   

Cătălin Botezatu, în juriu, la Piteşti

# La Festivalul Naţional de Modă „Culorile Toamnei“, ediţia a XXI-a, vor participa creatori, din mai multe oraşe

 

 Chiar dacă a avut destul de multe probleme de sănătate în ultima perioadă, designerul Cătălin Botezatu va fi prezent şi anul acesta la Festivalul Naţional de Modă „Culorile Toamnei“, ediţia a XXI-a.

Aşa cum ne-a obişnuit, el va fi preşedintele juriului acestui festival organizat de Casa de Cultură a Studenţilor din Piteşti, al cărui director artistic este Valeria Coman. Festivalul are loc astăzi, la Teatrul Al. Davila, de la ora 13.00.

Designeri din multe centre universitare

În cadrul evenimentului va avea loc şi lansarea revistei „Culorile Toamnei” la 20 de ani de activitate. La Festivalul Naţional de Modă „Culorile Toamnei“ sînt invitaţi designeri şi manechine din toate centrele universitare din ţară. Sînt aşteptaţi toţi designerii piteşteni şi toate manechinele ce au participat în aceşti 20 de ani de existenţă a evenimentului. Vor participa designeri vestimentari cu colecţii din Braşov, Bucureşti, Cluj, Craiova, Galaţi, Iaşi, Oradea, Timişoara, Alba Iulia, Tîrgu Mureş şi Piteşti. Modelele care vor prezenta aceste colecţii pe podium sînt atît din aceste oraşe, cît şi din oraşul nostru. Din proogram nu vor lipsi cei de la Starfix, dar nici o prezentare de modă realizată de copii de la Casa de Cultură Adriana Trandafir din Bascov.
 Festivalul are loc astăzi, la Teatrul Al. Davila, de la ora 13.00.

Antonela Roşu

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 3055

Comentarii (1)
Scris de moromete in 03-11-2015 17:25 - Vizitator
 
 
Altceva nu s-a putut organiza la o casa de cultura??? Defilati pe scena cu niste ******* si ati adus in juriu un **********.Adevarata cultura domnule! Oare cati neuroni sunt necesari pentru acest act de o adanca inteligenta si cultura?
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Luni, 01.07.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info