Curierul Zilei - PROGRAMUL TURULUI
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
PROGRAMUL TURULUI Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 16 iulie 2016

Microbişti, decupaţi şi puneţi în ramă!

PROGRAMUL TURULUI

Liga I
Sezonul 2016-2017

 

 Săptămîna aceasta, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, a avut loc tragerea la sorţi a programului pentru noul sezon din Liga I. Sezonul 2016 - 2017 va avea la start 14 echipe şi va fi al doilea care se va disputa în format play-off/play-out. Din păcate, judeţul nostru nu va avea nici în acest an nici o reprezentantă.

 

                     ETAPA I Vineri, 22 iulie    

 FC Voluntari - Viitorul           ora 18.30 (Digi, Dolce, LookTV)
 Pandurii - CSU Craiova           ora 21.00 (Digi, Dolce, LookTV)

                                 Sîmbătă, 23 iulie    

 Gaz Metan - ASA Tg. Mureş            ora 18.30 (Digi, Dolce, LookTV)
 Astra - Dinamo                               ora 21.00 (Digi, Dolce, LookTV)

                                Duminică, 24 iulie    

 CFR Cluj - Concordia Chiajna           ora 18.30 (Digi, Dolce, LookTV)
 Steaua - CSMS Iaşi           ora 21.00 (Digi, Dolce, LookTV)

                                    Luni, 25 iulie    

 Rapid/ ACS Poli - FC Botoşani           ora 21.00 (Digi, Dolce, LookTV)

Etapa a II-a

 CSU Craiova - Tg. Mureş
 CSMS Iaşi - Gaz Metan
 Viitorul - Steaua
 Chiajna - FC Voluntari
 FC Botoşani - CFR Cluj
 Dinamo - Rapid
 Pandurii - Astra

Etapa a III-a

 Astra - CSU Craiova
 Rapid - Pandurii
 CFR Cluj - Dinamo
 FC Voluntari - FC Botoşani
 Steaua - Chiajna
 Gaz Metan - Viitorul
 Tg. Mureş -  CSMS Iaşi 

Etapa a IV-a

 CSU Craiova - CSMS Iaşi
 Viitorul - Tg. Mureş
 Chiajna - Gaz Metan
 FC Botoşani - Steaua
 Dinamo - FC Voluntari
 Pandurii - CFR Cluj
 Astra - Rapid 

Etapa a V-a

 Rapid - CSU Craiova
 CFR Cluj - Astra
 FC Voluntari - Pandurii
 Steaua - Dinamo
 Gaz Metan - FC Botoşani
 Tg. Mureş - Chiajna
 CSMS Iaşi - Viitorul   

Etapa a VI-a

 CSU Craiova - Viitorul
 Chiajna - CSMS Iaşi
 FC Botoşani - Tg. Mureş
 Dinamo - Gaz Metan
 Pandurii - Steaua
 Astra - FC Voluntari
 Rapid - CFR Cluj

Etapa a VII-a

 CFR Cluj - CSU Craiova
 FC Voluntari - Rapid
 Steaua - Astra
 Gaz Metan - Pandurii
 Tg. Mureş - Dinamo
 CSMS Iaşi - FC Botoşani
 Viitorul - Chiajna

Etapa a VIII-a

 CSU Craiova - Chiajna
 FC Botoşani - Viitorul
 Dinamo - CSMS Iaşi
 Pandurii -  Tg. Mureş
 Astra - Gaz Metan
Rapid - Steaua
 CFR Cluj - FC Voluntari 

Etapa a IX-a

 FC Voluntari -  CSU Craiova
 Steaua -  CFR Cluj
 Gaz Metan -  Rapid
 Tg. Mureş - Astra
 CSMS Iaşi - Pandurii
 Viitorul - Dinamo
 Chiajna - FC Botoşani

Etapa a X-a

 CSU Craiova - FC Botoşani
 Dinamo - Chiajna
 Pandurii - Viitorul
 Astra - CSMS Iaşi
 Rapid - Tg. Mureş
 CFR Cluj - Gaz Metan
 FC Voluntari - Steaua   

Etapa a XI-a

 Steaua - CSU Craiova
 Gaz Metan - FC Voluntari
 Tg. Mureş - CFR Cluj
 CSMS Iaşi - Rapid
 Viitorul - Astra
 Chiajna - Pandurii
 FC Botoşani - Dinamo

Etapa a XII-a

 CSU Craiova - Dinamo
 Pandurii - FC Botoşani
 Astra - Chiajna
 Rapid - Viitorul
 CFR Cluj -  CSMS Iaşi
 FC Voluntari - Tg. Mureş
 Steaua - Gaz Metan

Etapa a XIII-a

 Gaz Metan -  CSU Craiova
 Tg. Mureş -  Steaua
 CSMS Iaşi -  FC Voluntari
 Viitorul -  CFR Cluj
 Chiajna -  Rapid
 FC Botoşani -  Astra
 Dinamo -  Pandurii

Programul disputării etapelor:

 Et. 1 - 22 iulie 2016
 Et. 2 - 30 iulie 2016
 Et. 3 - 6 august 2016
 Et. 4 - 13 august 2016
 Et. 5 - 20 august 2016
 Et. 6 - 27 august 2016
 Et. 7 - 10 septembrie 2016
 Et. 8 - 17 septembrie 2016
 Et. 9 - 21 septembrie 2016
 Et. 10 - 24 septembrie 2016
 Et. 11 - 1 octombrie 2016
 Et. 12 - 15 octombrie 2016
 Et. 13 - 22 octombrie 2016
 Et. 14 - 29 octombrie 2016
 Et. 15 - 5 noiembrie 2016
 Et. 16 - 19 noiembrie 2016
 Et. 17 - 26 noiembrie 2016
 Et. 18 - 30 noiembrie 2016
 Et. 19 - 3 decembrie 2016
 Et. 20 - 10 decembrie 2016
 Et. 21 - 17 decembrie 2016
 Et. 22 - 4 februarie 2017
 Et. 23 - 11 februarie 2017
 Et. 24 - 18 februarie 2017
 Et. 25 - 25 februarie 2017
 Et. 26 - 4 martie 2017

Liga Campionilor - Turul 3 preliminar

 Rosenborg (NOR)/IFK Norrkoping (SUE) - The New Saints (T.Gal)/APOEL (CIP)
 Vardar (MAC)/Dinamo Zagreb (CRO) - Di­namo Tbilisi (GEO)/Alashkert (ARM)
 Olympiacos (GRE) - Hapoel Beer-Sheva (ISR)/ Sheriff (MDA)
 Zalgiris Vilnius (LIT)/Astana (KAZ) - Lincoln (GIB)/Celtic (SCO)
 Olimpija Ljubljana (SLOVENIA)/Trencin (SLO­VACIA) - Zrinjski (BOS)/Legia Warszawa (POL)
 Viktoria Plzen (CEH) - Qarabag (AZE)/F91 Dudelange (LUX)
 Astra Giurgiu (RO) - Crusaders (IRL N)/FC Kobenhavn (DAN)
 BATE Borisov (BLR)/SJK Seinajoki (FIN) - Dundalk (IRL)/FH Hafnarfjordur (ISL)
 Ludogorets Razgrad (BUL)/Mladost Podgorica (Munt) - Valletta (MLT)/Crvena zvezda (SRB)
 Partizani (ALB)/Ferencvaros (UNG) - FC Salzburg (AUT)/Liepaja (LET)
 Ajax (OL) - PAOK (GRE)
 Sparta Praha (CEH) - Steaua Bucureşti (RO)
 Shakhtar Donetsk (UKR) - Young Boys (ELV)
 Rostov (RUS) - Anderlecht (BEL)
 Fenerbahce (TUR) - Monaco (FRA)
Dublele au loc pe 26/27 iulie (turul) şi 2/3 august (returul). Astra şi Steaua nu vor părăsi definitiv Europa dacă vor fi eliminate în turul al treilea preliminar al Ligii. Ar ajunge în play-off-ul Europa League, cu încă o şansă la dispoziţie, calificarea în grupele EL. Victoria în turul al treilea din Champions asigură accesul în grupele celei de-a doua competiţii europene.

Europa League - Turul 3 preliminar

 RoPS Rovaniemi (FIN)/Lokomotiva Zagreb (CRO) - Vorskla Poltava (UKR)
 Saint-Etienne (FRA) - AEK Athens (GRE)
 Cliftonville (IRL N)/AEK Larnaca (CYP) - Spartak Moskva (RUS)
 Pandurii Tîrgu Jiu (RO) - Kairat Almaty (KAZ)/ Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Vojvodina (SRB)/Connah’s Quay (T Gal) - Dinamo Minsk (BLR)/St Patrick’s Athletic (IRL)
 Partizan (SRB)/Zagłebie Lubin (POL) - Stromsgodset (NOR)/SonderjyskE (DAN)
 Austria Wien (AUT)/Kukes (ALB) - Spartak Trnava (SVK)/Shirak (ARM)
 Hertha Berlin (GER) - Brondby (DAN)/Hibernian (SCO)
 West Ham United (ANG) - Shakhtyor So­li­gorsk (BLR)/Domzale (SVN)
 Luzern (ELV) - Sassuolo (ITA)
 AIK Solna (SWE)/Europa (GIB) - Pa­nathi­nai­kos (GRE)
 Istanbul Başakşehir (TUR) - Rijeka (CRO)
 Videoton (UNG)/Cukaricki (SRB) - Midtjylland (DAN)/Vaduz (LIE)
 Slavia Praha (CZE)/Levadia Tallinn (EST) - Rio Ave (POR)
 Osmanlispor (TUR)/Zimbru Chisinau (MDA) - Maccabi Haifa (ISR)/Nomme Kalju (EST)
 Heracles (OL) - Arouca (POR)
 IFK Goteborg (SWE)/ Piast Gliwice (POL) - HJK Helsinki (FIN)/Beroe Stara Zagora (BUL)
 Hearts (SCO)/Birkirkara (MLT) - Krasnodar (RUS)
 Ventspils (LET)/Aberdeen (SCO) - Maribor (Slovenia)/Levski Sofia (BUL)
 Debrecen (UNG)/Torpedo-Belaz Zhodino (BLR) - Rapid Wien (AUT)
 Admira Wacker Modling (AUT)/Kapaz (AZE)  - Slovan Liberec (CEH)
 AZ Alkmaar (OL) - Giannina (GRE)/Odd (NOR)
 Lille (FRA) - Qabala (AZE)/MTK Budapest (UNG)
 Genk (BEL)/Buducnost Podgorica (MUNT) - Hacken (SWE)/ Cork City (IRL)
 Gent (BEL) - Viitorul Constanţa (RO)
 Slovan Bratislava (SLovacia)/Jelgava (LIT) - Omonia (CYP)/Beitar Jerusalem (ISR)
 Oleksandriya (UKR) - Hajduk Split (CRO)/laşi (RO)
 Neftci PFK (AZE)/Shkendija (MAC) - Mlada Boleslav (CEH)
 Grasshoppers (ELV)/KR Reykjavik (ISL) - Apollon Limassol (CYP).

S.Mihai


Vizualizari: 6627

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info