Curierul Zilei - Liga Campionilor - Turul 3 preliminar, Retur
PRIMA PAGINA
Aniversare
 Publicitate pdf
Liga Campionilor - Turul 3 preliminar, Retur
(0 voturi)
Saturday, 06 August 2016

Liga Campionilor - Turul 3 preliminar, Retur

 

Ludogorets, în play-off

 Qarabag (Aze) - Plzen (Cze) 1-1 (în tur 0-0)
 APOEL (Cyp) - Rosenborg (Nor) 3-0 (1-2)
Dinamo Tbilisi (Geo) - D. Zagreb (Cro) 0-1 (0-2)
 Steaua Roşie (Srb) - Ludogorets (Bul) 2-4 (2-2)
 Dundalk (Irl) - BATE (Blr) 3-0 (0-1)

Astra, în Europa

 Copenhagen (Den) - Astra (Rou) 3-0 (în tur 1-1)
 Steaua (Rou) - Sparta Prague (Cze) 2-0 (1-1)
H. Beer Sheva (Isr) - Olympiakos (Gre) 1-0 (0-0)
 Young Boys (Sui) - Shakhtar Donetsk (Ukr) 3-0 (0-2)
 PAOK (Gre) - Ajax (Ned) 1-2 (1-1)

Surpriză în Belgia

 Salzburg (Aut) - Partizani (Alb) 2-0 (0-1)
 Anderlecht (Bel) - FK Rostov (Rus) 0-2 (2-2)
 Celtic (Sco) - FC Astana (Kaz) 2-1 (1-1)
 Legia (Pol) - Trencin (Svk) 0-0 (0-1)
 Monaco (Fra) - Fenerbahce (Tur) 3-1 (1-2)

Europa League - Turul 3 preliminar, Retur

Surpriză la Moscova

 ora 19.00: HJK (Fin) - Goteborg (Swe) 0-2 (în tur 2-1)
 ora 19.00: Kalju (Est) - Osmanlispor (Tur) 0-2 (0-1)
 ora 19.00: Midtjylland (Den) - Videoton (Hun) 1-1 în prelungiri (1-0)
 ora 19.30: Krasnodar (Rus) - Birkirkara (Mlt) 3-1 (3-0)
 ora 19.30: Spartak M. (Rus) - AEK Larnaca (Cyp) 0-1 (1-1)
 ora 19.30: Trnava (Svk) - Austria Vienna (Aut) 0-2 în prelungiri (1-0)
 ora 20.00: AIK (Swe) - Panathinaikos (Gre) 0-2 (0-1)

Pandurii, din nou învinsă

 ora 20.00: Apollon (Cyp) - Grasshoppers (Sui) 3-3 în prelungiri (1-2)
 ora 20.00: Arouca (Por) - Heracles (Ned) 0-0 (1-1)
 ora 20.00: Beitar Jerusalem (Isr) - Jelgava (Lat) 3-1 (1-1)
 ora 20.00: Gabala (Aze) - Lille (Fra) 1-0 (1-1)
 ora 20.00: Mlada B. (Cze) - Shkendija (Mac) 1-0 (0-2)
ora 20.00: Vorskla P. (Ukr) - Lok. Zagreb (Cro) 2-3 (0-0)
 ora 20.15: Sonderjyske (Den) - Zaglebie (Pol) 1-1 (2-1)
 ora 20.30: Maccabi Tel Aviv (Isr) - Pandurii (Rou) 2-1 (3-1)

Viitorul, egal cu Gent

 ora 20.45: Din. Minsk (Blr) - Vojvodina (Srb) 0-2 (1-1)
 ora 21.00: AEK Athens FC (Gre) - St Etienne (Fra) 0-1 (0-0)
 ora 21.00: Giannina (Gre) - AZ Alkmaar (Ned) 1-2 (0-1)
 ora 21.15: Brondby (Den) - Hertha Berlin (Ger) 3-1 (0-1)
 ora 21.15: FC Viitorul (Rou) - Gent (Bel) 0-0 (0-5)
 ora 21.15: Maribor (Slo) - Aberdeen (Sco) 1-0 (1-1)
 ora 21.15: Rijeka (Cro) - Basaksehir (Tur) 2-2 (0-0)

Victorii la scor

 ora 21.30: Hajduk Split (Cro) - Oleksandriya (Ukr) 3-1 (3-0)
 ora 21.30: Sassuolo (Ita) - Luzern (Sui) 3-0 (1-1)
 ora 21.45: Cork City (Irl) - Genk (Bel) 1-2 (0-1)
 ora 21.45: West Ham (Eng) - Domzale (Slo) 3-0 (1-2)
 ora 22.00: Rio Ave (Por) - Slavia Prague (Cze) 1-1 (0-0)
 ora 22.05: Rapid Vienna (Aut) - Zhodino (Blr) 3-0 (0-0)       

S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 1886

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net


Zi record

Marţi, 20.08.2019

--- 9.253 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info