Curierul Zilei - Programul primei faze a Cupei României:
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Programul primei faze a Cupei României: Imprimare E-mail
(0 voturi)
vineri, 12 august 2016

Programul primei faze a Cupei României:

Faza naţională a Cupei României, ediţia 2016 - 2017, a debutat miercuri, de la ora 17.30, cu prima etapă a competiţiei, în care au participat cele 42 de cîştigătoare ale fazei judeţene şi 38 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 3. Dintre cele 40 de partide programate într-o singură manşă, eliminatorie, doar 32 au avut loc, celelalte şase ne­disputîndu-se, deoarece una dintre cele două combatante s-a desfiinţat.

Dinamo II merge mai departe

 CSO BRAGADIRU (IF) - DINAMO II BUCUREŞTI (B)   1-4 Marcatori: ... () / Ion Gheorghe (8 - pen.), Gabriel Răducan (70), Andrei Nistor (76), Alexandru Longher (90)
 AS ELECTROAPARATAJ (B) - VOINŢA SNAGOV (IF)
 CS TUNARI (IF) - CONCORDIA CHIAJNA II (IF)   2-3 Marcatori: Al. Ivan (3), Lalciu (50) / Rogoveanu (37, 90), Zamfir (47)
 ARSENAL MALU (GR) - URBAN TITU (DB)0-2 Marcatori: M. Oprea (62), G. Manole (77)
 UNIREA BASCOV (AG) - ATLETIC BRADU (AG)   2-1 Marcatori: Beuran (37), Costinel Tănase (90)/Jenaru (15)

Brînceni se califică

 UNIREA BRÎNCENI (TR) - SPORTING ROŞIORI (TR)   3-1 Marcatori: Cătălin Desculţu (36 - pen.), Fluierică (43), Neacşu (84 - autogol)/Lătea (89)
 FLACĂRA MORENI (DB) - FC ANINOASA (DB)   2-0 Marcatori: Plăcintă (4) şi Drăgan (84)
 ŞTIINŢA BECHET (DJ) - CS PODARI (DJ)  0-2  Marcatori: Dragomir (22), Avram (86)
 CSS SLATINA (OT) - ACSO FILIAŞI (DJ)   0-2  Marcator: Fotescu (30, 80)
 POSADA PERIŞANI (VL) - CS U CRAIOVA II (DJ)    3-1 Marcatori: Bunescu (65), Eremia (70), Gîlcescu (77) / Dinu (43)

N-au putut organiza meciul

 INTERNAŢIONAL BĂLEŞTI (GJ) - PANDURII TG. JIU II (GJ)    3-1 Marcatori: /L. Tudor (7)
 FC AVRIG (SB) - AFC ODORHEIU SECUIESC (HG)   2-0 Marcatori: Marius Cosovanu (60), Andrei Halmagy (75)
 CS TÎRNAVA MICĂ SÂNGEORGIU DE PĂDURE (MS) - CS IERNUT (MS)
 CHIMIA ORAŞ VICTORIA (BV) - AFC HĂRMAN (BV)   1-5 Marcatori: Florin Cristian (65) / Mug. Buga (15, 18), Forika (52), Leonte (84, 89)
 UNIREA CRISTURU SECUIESC (HG) - MĂGURA CISNĂDIE (SB) 0-3 Campioana judeţului Harghita, Unirea Cristuru Secuiesc, a anunţat FRF că nu poate organiza meciul, deci va pierde la „masa verde“.

Au pierdut la msa verde

 INDUSTRIA SÎRMEI (CJ) - UNIREA DEJ (CJ)   3-1 Marcatori: ... ()/Darius Sătmar (65)
 VIITORUL SÎNTIMBRU (AB) - SĂNĂTATEA CLUJ (CJ)   3-0 la masa verde (1-2 pe teren) Marcatori: Chişu (15) / Vitan (40), Al. Gaşpar (71). Sănătatea Cluj n-a respectat regula jucătorilor U19 impusă în Comitetul de Urgenţă şi pierde la masa verde calificarea
 VOINŢA LUPAC (CS) - CS NUOVA MAMA MIA BECICHERECU MIC (TM)   2-3 Marcatori: Liviu Strain (38 - pen.), Nicola (52) / Matiş (30, 70), Radu Zoran (76)
 ŞOIMUL BĂIŢA (HD) - MILLENIUM GIARMATA (TM)   1-3 Marcatori: ... / Trifu (16), Soare (27), S. Stoica (62)
 ACS GHIRODA (TM) - CSM LUGOJ (TM)   4-2 după prelungiri, 2-2 după 90 de minute Marcatori: Mancaş (45, 80), Patrasou (110 - pen.), Gaidaş (118)/Szilagy (58, 89 - pen.)

Scor în Vaslui

 ŞOIMII LIPOVA (AR) - CS ODORHEI (BH)  3-0 Marcatori: Gherghel (48, 79), Vasinc (52)
 VIITORUL ULMENI (MM) - ACS FOTBAL COMUNA RECEA (MM)   0-3 Marcatori: Chinde (9, 82), M. Deac (77)
 UNIREA MIRŞID (SJ) - FC ZALĂU (SJ)    1-3 Marcatori: Raul Iliese (22) / Florin Istrate (32, 55), Raul Stanciu (71 - pen.)
 ŞOMUZUL PREUTEŞTI (SV) - FC BISTRIŢA (BN)   1-0 Marcator: ... (85)
 VITIS ŞULETEA (VS) - AEROSTAR BACĂU (BC)  1-8 Marcatori: ... ()

Scoruri identice

 GLORIA IVEŞTI (GL) - ATLETICO VASLUI (VS)    1-4 Marcatori: ... () / Buhăceanu (trei goluri), Hany Ragab ()
 VOINŢA ION CREANGĂ (NT) - CS PANCIU (VN)  3-0 CS Panciu a trimis adresă la FRF că nu se prezintă la meci. Voinţa Ion Creangă merge în turul doi fără să joace.
 EUROMANIA DUMBRĂVENI (VN) - GAUSS RĂCĂCIUNI (BC)  7-6 după penalty-uri, 1-1 după 120 de minute, 0-0 după 90 de minute►Marcatori: ... ()
 FC PĂPĂUŢI (CV) - PETROLISTUL BOLDEŞTI (PH)   3-4 Marcatori: Bodolan (23), Petcu (47 - pen.), Toderaşcu (90+2)/M. Ene (11, 30), .Ioniţă (36, 59)

8 goluri

 VOINŢA LANURILE (BZ) - CS PĂULEŞTI (PH)   3-4 ►Marcatori: ... / Ion Alexandru (4), Marius Mihai (44), Laurenţiu Dumitru (75), Marian Ţugui (85)
 SPORTUL CHIŞCANI (BR) - FC VIITORUL II (CT)     2-6 ►Marcatori: Cl. Boariu (54), Val. Durbacă (87 - pen.) / Cr. Ene (3), Al. Stoica (20), Ciocîldău (24), Ant. Cruceru (25), V. Rusu (70), D. Panait (90+1)
 VICTORIA MIHAI VITEAZU (CT) - PESCĂRUŞUL SARICHIOI (TL)   2-1  Marcatori: ... ()
 ABATORUL SLOBOZIA (IL) - ÎNAINTE MODELU (CL)   0-3  Marcatori: Manole (58), Neagu (80), I. Vasile (90+1)
 VICTORIA CHIRNOGI (CL) - CSM OLTENIŢA (CL) 1-2 Marcatori: Cr. Panait (72) / ... ()
Nu se dispută: l GLORIA POPEŞTI LEORDENI (IF) - CS ŞTEFĂNEŞTI (IF) l PANDURII CERNEŢI (MH) - MINERUL MOTRU (GJ) l FC HIDIŞELUL DE SUS (BH) - CS INEU (AR) l SOMEŞUL OAR (SM) - CSM SIGHETU MARMAŢIEI (MM) l TRANSDOR TUDORA (BT) - INTER DOROHOI (BT) l SIRETUL LESPEZI (IS) - CSM PAŞCANI (IS) .   

S.Mihai


Vizualizari: 5737

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info