Curierul Zilei - Invincibili în amicaluri

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo

Invincibili în amicaluri Imprimare E-mail
luni, 15 august 2016

Echipa lui Dică merge ceas în pregătire. Să vedem meciurile oficiale!

Invincibili în amicaluri

‪ SCM Piteşti - Metaloglobus Bucureşti 3-2(3-1)

Fotbaliştii de la SCM Piteşti au obţinut în această după-amiază cea de-a cincea victorie din meciurile de verificare. Echipa pregătită de Nicolae Dică a învins astăzi cu 3-2, pe terenul central al stadionului Nicolae Dobrin, pe Metalo-globus Bucureşti, formaţie de liga a treia, care are ca obiectiv în acest sezon promovarea în liga a doua.

Confruntarea dintre cele două echipe a fost una spectaculoasă, cu multe goluri şi cu ocazii de ambele părţi. Bucureştenii au deschis scorul încă din minutul 3 cu un şut din interiorul careului în urma unei acţiuni colective care a destabilizat defensiva gazdelor. Piteştenii au restabilit egalitatea în minutul 15 prin David, care a trimis în plasă din interiorul careului. Alb-violeţii au trecut în avantaj cu un sfert de oră înainte de pauză prin reuşita lui Albu, care a trimis cu capul în plasă din suprafaţa de pedeapsă. Cu cinci minute înainte de finalul primei părţi, argeşenii şi-au mărit avantajul pe tabelă prin Grecu, care a înscris în urma unei acţiuni personale, finalizată cu un şut din interiorul careului. Partea secundă a întîlnirii a fost una destul de echilibrată, cu ocazii de ambele părţi. Bucureştenii au redus din handicap cu patru minute înainte de final după o greşeală a portarului Alexandru Oprican. Piteştenii au un bilanţ foarte bun în jocurile de pregătire de pînă acum, alb-viioleţii avînd cinci victorii şi un rezultat de egalitate în cele şase meciuri disputate pînă acum.

SCM Piteşti:

Udeanu - Negoiţă, Cotigă, Deaconescu, Şandru - Şerban, Anghelina, Grecu, David - Năstăsie, David. Pe parcurs, antrenorul Nicolae Dică a introdus în teren toţi jucătorii pe care îi are în lot.

Metaloglobus Bucureşti:

Radovici - Moldoveanu, Mitroi, Caramalău, Sava - Oprea, Stîngă, Gafaru, Ghenovici - Dumitrescu, Voican. Pe parcurs, antrenorul oaspeţilor, Bogdan Vintilă, a introdus în teren toţi jucătorii pe care i-a avut în lot.