Curierul Zilei - Felicitaţi de primar
PRIMA PAGINA
 

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!    

 
Felicitaţi de primar Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 16 august 2016

Felicitaţi de primar

 

După ce, înainte cu două zile de meci, primarul Mioveniului, Ion Georgescu, a făcut un apel pe pagina sa de facebook către microbiş­tii din oraş să vină la meciul cu Olimpia Sa­tu Mare, după succesul galben-verzilor, e­dilul i-a felicitat pe jucătorii lui Alexandru Pelici, tot printr-un mesaj postat pe pagina sa.

 

„Felicit echipa de fotbal CS Mioveni pen­tru rezultatul obţinut astăzi, în faţa celor de la CS FC Olimpia Satu Mare! Pri­ma partidă jucată acasă, în acest campionat, a reprezentat şi prima victorie, trei punc­te binemeritate, după un joc bun prestat de echipa noastră. Am încredere că băieţii noştri îşi vor găsi inspiraţia şi încrederea de care au nevoie pe teren, pentru a ne aduce cît mai multe victorii şi bucurii în acest campionat“, au fost cuvintele primarului Georgescu. Anterior, acesta scrisese: „Invit toţi microbiştii şi suporterii echipei de fotbal CS Mioveni la meciul de mîine, 13 august, contra echipei CS FC Olimpia Satu Mare. Partida va începe de la ora 11.00, pe stadionul din Mioveni, iar intrarea va fi LIBERĂ. După o prima etapă în care echipa noastră a avut un start ezitant, sîmbătă, la primul meci jucat acasă în acest campionat, CS Mioveni are nevoie de sprijinul moral al dumneavoastră, pentru a-şi demonstra valoarea lotului şi a antrenorului. În speranţa unui rezultat pozitiv, vă aştept în număr cît mai mare la stadion să facem atmosferă şi să ne încurajăm echipa!“.

S.Mihai


Vizualizari: 1342

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info