Curierul Zilei - Argeşenii, în seria a III-a
PRIMA PAGINA
 

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end    

 
Argeşenii, în seria a III-a Imprimare E-mail
(1 vot)
sâmbătă, 27 august 2016

SCM Piteşti, Atletic Bradu şi CS Mioveni II şi-au aflat adversarii

Argeşenii, în seria a III-a

 

 Sala Nicolae Dobrin a Casei Fotbalului a găzduit, joi după-amiază, tragerea la sorţi a programului ediţiei de campionat 2016 - 2017 a Ligii a III-a. Ca şi în sezonul precedent, competiţia se va desfăşura în sistem fiecare cu fiecare, tur şi retur, prima etapă fiind programată pe 2 şi 3 septembrie 2016, de la ora 17.00. Judeţul nostru va fi reprezentat în acest eşalon de SCM Piteşti, Atletic Bradu şi CS Mioveni II.

Seriile I, a III-a, a IV-a şi a V-a sînt compuse din cîte 15 echipe, iar programul a fost stabilit după tabelul de Berger 16, în timp ce Seria a II-a are în alcătuire în acest moment 14 echipe, dar ar putea avea tot 15 dacă va fi acceptată în campionat şi Farul Constanţa. Pentru Seria a II-a s-au tras două variante de program, prima pe un tabel de Berger de 14 echipe, iar a doua pe un tabel de Berger de 16 echipe, în funcţie de situaţia Farului. La finalul campionatului Ligii a III-a prima clasată din fiecare serie va promova în Liga a II-a, în timp ce de retrogradat în Liga a IV-a o vor face echipele clasate pe locurile 13, 14 şi 15 din fiecare serie şi cel mai slab loc 12. Pînă la mijlocul săptămînii viitoare, FRF aşteaptă în continuare cereri din partea cluburilor care doresc să-şi desfăşoare meciurile pe teren propriu vineri, nu sîmbătă, atunci cînd e data oficială a meciurilor din Liga a III-a. Cererile trebuie să fie bine motivate (pe acel teren urmează să joace în acelaşi timp şi alte echipe, formaţia secundă, de juniori sau Elită) sau să fie susţinute de avizul AJF din judeţul respectiv.

Programul echipelor argeşene:

ETAPA 1
FC Voluntari II - CS Mioveni II
Flacăra Moreni - Atletic Bradu
CS Podari - SCM Piteşti
Steaua Bucureşti II stă.
ETAPA 2
CS Mioveni II - ACS Şirineasa
Atletic Bradu - FC Voluntari II
SCM Piteşti - ACSO Filiaşi
FCM Alexandria stă.
ETAPA 3
CS Mioveni II - CS U Craiova II
ACS Şirineasa - Atletic Bradu
Sporting Roşiori - SCM Piteşti
CS Podari stă.
ETAPA 4
Atletic Bradu - CS Mioveni II
SCM Piteşti - Flacăra Moreni
ACSO Filiaşi stă.
ETAPA 5
Atletic Bradu - CS U Craiova II
CS Mioveni II - Urban Titu
FC Voluntari II - SCM Piteşti
Sporting Roşiori stă.
ETAPA 6
Urban Titu - Atletic Bradu
Concordia Chiajna II - CS Mioveni II
SCM Piteşti - ACS Şirineasa
Flacăra Moreni stă.
ETAPA 7
Atletic Bradu - Concordia Chiajna II
CS Mioveni II - SCM Piteşti
FC Voluntari II stă.
ETAPA 8
Concordia Chiajna II - Urban Titu
SCM Piteşti - Atletic Bradu
ACS Şirineasa stă.
ETAPA 9
Urban Titu - SCM Piteşti
Atletic Bradu - FC Aninoasa
CS Mioveni II stă.
ETAPA 10
SCM Piteşti - Concordia Chiajna II
Steaua Bucureşti II - CS Mioveni II
Atletic Bradu stă.
ETAPA 11
CS U Craiova II - SCM Piteşti
Atletic Bradu - Steaua Bucureşti II
CS Mioveni II - FCM Alexandria
Urban Titu stă.
ETAPA 12
FC Aninoasa - SCM Piteşti
FCM Alexandria - Atletic Bradu
CS Podari - CS Mioveni II
Concordia Chiajna II stă.
ETAPA 13
Atletic Bradu - CS Podari
CS Mioveni II - ACSO Filiaşi
SCM Piteşti stă.
ETAPA 14
Steaua Bucureşti II - SCM Piteşti
ACSO Filiaşi - Atletic Bradu
Sporting Roşiori - CS Mioveni II
FC Aninoasa stă.
ETAPA 15
SCM Piteşti - FCM Alexandria
Atletic Bradu - Sporting Roşiori
CS Mioveni II - Flacăra Moreni
CS U Craiova II stă.

M.Duinea
 


Vizualizari: 7903

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---





































Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info