Curierul Zilei - Goluri spectaculoase pentru CS Mioveni II

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo

Goluri spectaculoase pentru CS Mioveni II Imprimare E-mail
miercuri, 07 septembrie 2016

Goluri spectaculoase pentru CS Mioveni II

CS Mioveni II a debutat, sîmbătă, în Liga a III-a, formaţia antrenată de Marius Stoica întorcîndu-se cu un punct din deplasarea de la Voluntari, acolo unde a întîlnit echipa a doua a clubului de primă divizie. Scorul final a fost 2-2, după ce, la pauză, era 1-1, golurile argeşenilor fiind marcate de Iamandi şi Neacşu.

Cu doar 3 seniori în echipă şi restul juniori (Şchiopu, Victor Mazilu şi Vintilă) şi patru jucători coborîţi de la echipa mare (Şchiopu, Mazilu, Iamandi şi Vintilă), CS Mioveni II a făcut o figură frumoasă în faţa unei formaţii care îşi anunţase intenţia de a trage la promovare. Gazdele au deschis repede scorul, încă din minutul 7, însă galben-verzii au egalat în prima repriză, prin Iamandi, în minutul 28, cu un şut direct din lovitură liberă. După pauză, Mioveniul a trecut în avantaj, marcator fiind Neacşu, după o acţiune pe stînga şi o reluare direct în vinclu, însă Voluntariul a  revenit şi a egalat în minutul 60, acesta fiind de altfel şi scorul final. „Am făcut un joc bun, dar am intrat un pic timoraţi. Ne-am mişcat însă bine, ţinînd cont că 9 jucători au fost juniori. Sînt mulţumit de acest debut, am jucat bine şi am scos un rezultat bun. Am început cu 8 juniori şi am terminat cu 9. Obiectivul nostru în acest sezon este să ridicăm jucătorii la un nivel mai mare. Este bine că am dat şi două goluri frumoase, prin Iamandi şi Neacşu. A fost un debut bun pentur juniorii noştri, un joc foarte bun al întregii echipe, cumulat cu venirea celor 4 de la echipa mare“, ne-a spus despre meci antrenorul Marius Stoica.
Pentru CS Mioveni II au jucat: Sima - Şchiopu, Turcin, Traşcu, Matei - Iamandi, Lazăr - Victor Mazilu, Vintilă, Neacşu - Ivan, pe parcurs mai intrînd Potlogeanu (în locul lui Neacşu), Fulga (Vintilă) şi Deleanu (Mazilu).
Etapa următoare, CS Mioveni II va juca acasă, vineri, de la ora 17, pe terenul de la Grupul Şcolar Colibaşi cu AS Şirineasa, echipă promovată în această vară din Liga a IV-a vîlceană.