Curierul Zilei - Victorie la scor cu oltenii!
PRIMA PAGINA
Fapt divers *** ️ S-a răsturnat cu maşina în şanţ     Fapt divers *** ️ A distrus o maşină de epocă     Fapt divers *** ️ Casă distrusă de o oală cu ceară uitată pe foc     Social *** ️ Firmele îşi plătesc cu greu facturile!     Sport *** ️ Meci doar pentru palmares!     Sport *** ️ Proiectul de învăţare a primului ajutor, un succes!     Social *** ️ „Campionii Bucuriei” a reunit la start 200 de copii!     Sport *** ️ Piteştenii Preda şi Ungureanu, favoriţi la medalii!     Sport *** ️ Strategii folosite primăvara la crap    
 Publicitate pdf
Victorie la scor cu oltenii! Imprimare E-mail
(3 voturi)
marţi, 13 septembrie 2016

Start perfect de campionat

Victorie la scor cu oltenii!

# SCM Piteşti - CSO Filiaşi 4-0 (3-0)

 

 SCM Piteşti a obţinut, vineri seară, prima victorie din noul sezon competiţional. Elevii lui Dică au reuşit să se impună cu 4-0, în confruntarea de pe propriul teren, cu CSO Filiaşi, una dintre cele trei reprezentante ale judeţului Dolj în acest eşalon fotbalistic al ţării.

Alb-violeţii nu au avut nici un fel de emoţii în partida cu oltenii care a fost dominată de la un capăt la altul de gazde. Soarta celor 3 puncte puse în joc a fost pecetluită în prima jumătate a primei reprize cînd piteştenii aveau un avantaj de trei goluri. David a deschis scorul după o acţiune de manual a lui Grecu care a centrat în careu, iar mijlocaşul a trimis în poartă cu un şut din interiorul careului. Misiunea argeşenilor a devenit mai uşoară după ce Istodor a trimis în propria poartă, în minutul 19. Alb-violeţii au mai marcat încă o dată prin David care a înscris din penalti. Pînă la pauză , gazdele şi-au mai trecut în cont şi alte ocazii, însă tabela nu s-a mai modificat. După revenirea de la cabine, argeşenii au pus presiune pe adversar însă au reuşit să mai înscrie doar o singură dată prin Năstăsie, în minutul 78. Fotbalistul piteştean l-a învins pe goalkeeperul oltean dintr-o lovitură liberă din afara careului. Concluzia care poate fi trasă după acest prim meci al grupării din Trivale este că echipa pregătită de Nicolae Dică arată foarte bine şi se anunţă încă de pe acum principala candidată la promovare din această serie, însă va trebui să confirme şi de acum încolo pe teren acest statut de pretendentă la promovare.

M.Duinea

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1754

Comentarii (7)
Scris de Gheju` in 14-09-2016 00:22 - Vizitator
 
 
Ba tinere , din nou postezi de 6 ori.  
Vad ca tu ai probleme grave si incerci sa induci restul suporterilor in eroare. Noi, cativa suporteri stim cine esti si daca nu incetezi e posibil sa facem o plangere scrisa.  
Domnul lichidator are de dat doar un nume si o stema si nu palmaresul propriu zis. Nu mai posta ca ai toate sansele sa te alegi cu dosar penal din lipsa ca nu poti aduce probe pentru acuzatiile pe care le faci. Aduci prejudicii de imagine unor persoane nefondat si ai mari sanse sa te alegi cu dosar penal pentru tot ce spui. Stim cine esti! Stai in banca ta si daca ai ceva de spus te rugam sa aduci si probe ca in lipsa de ele o sa ai probleme. 
Suporterii au tinut din banii lor echipa de fotbal si nu au deranjat pe nimeni. Cei care discuta, vor doar sa se distreze si sa serveasca interesele unor asa zisi suporteri adevarati. Rusine celor ca tanarul care posteaza de 7 ori pe zi la adresa celorlalti suporteri! Tinere stim ca esti tu varul fostului fotbalist de la FC Arges!
 
Scris de Mihai in 13-09-2016 21:02 - Vizitator
 
 
Am fost la meci.Meciul a fost la discretia echipei noastre. Bravo baieti si faceti tot posibilul sa jucam la anul in liga 2.
 
Scris de Dani in 13-09-2016 16:05 - Vizitator
 
 
Da, este o echipa frumoasa dar cati spectatori au fost la acest meci?
 
Scris de Dan in 13-09-2016 14:36 - Vizitator
 
 
Sa pastreze echipa unde?  
Pe Facebook poate ... 
O echipa care nu joaca, nu exista. 
Ei nu i-au platit pe jucatori nici pentru promovarea in liga a-3-a.Echipele sustinute doar de suporteri sunt sortite esecului.Fara sponsori puternici și implicarea autoritatilor locale nu se poate face performanta. Deci 
Gata mă terminați și înțelegeți echipă așa numitilor suporteri nu mai e și chiar dacă sunt colegi de presă care zic că proiectul lor în acte nu a murit și se menține în acte. Cei care susțin asta în presă mint. Nu joci nu exiști și ei acum au rămas doar cu UN ONG NUL ȘI IN BAR.
 
Scris de Bibi in 13-09-2016 09:04 - Vizitator
 
 
Cinste lor cinste argesenilor!
 
Scris de Suporter FC ARGEȘ in 13-09-2016 14:10 - Vizitator
 
 
Băi băieți a început campionatul la divizia C și nu vedem pe nicăieri echipa patronilor de bar. Oare de ce au dispărut toți acum?  
Oare pentru că și-au atins scopul de a deveni afaceriști patroni pe spatele FC ARGEȘ? 
Scm Scm ne vedem la Anu în C! 
Păi ce ai făcut mă nene mă nu ați fost în stare să ne vedem in C? Dragi conducători ai galeriei D. P. la anul ne vedem in B?
 
Scris de Dani in 13-09-2016 08:22 - Vizitator
 
 
Avem o echipă foarte frumoasă formată din tineri talentați de reală perspectivă dar și jucători experimentați cu meciuri la liga 1. Mă bucur enorm că am început bine și sper sa promovăm și să vină alături de echipă căt mai multi suporteri. Aceasta este echipa noastră și trebuie lăsat de o parte orgoliul și să o susținem. Bravo Dică sper să batem tot și să jucăm în B. Baftă
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Marţi, 07.05.2019

--- 3.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info