Curierul Zilei - Au făcut scor cu ilfovenii!

*** Costul locului de la masa bogaţilor     *** Campanie de informare şi concurs în Şcolile din Mioveni      *** Cartofii şi utilităţile s-au scumpit!     *** PASTILA de UMOR      *** Mai puţine naşteri decît decese     *** Maşini multe, vînzări rare, în tîrgul auto     *** Pregătiţi-vă de Black Friday!     *** Ursul l-a muşcat de cap     *** Ameninţa că se aruncă de pe pasaj     *** Spărgătorii de la Orange Shop, rămîn în arest      *** Furau din maşini, locuinţe, societăţi...     *** Costache a fost achitat     *** Accident, cu trei răniţi şi trei maşini     *** O piteşteancă, campioană mondială     *** Învinşi greu de olteni!     *** Florin Nini: „Nu am fost constanţi”     *** Todorov: „Formăm o echipă unită“nbsp;    *** Stupu şi Ankomah, doar spectatori la Piteşti!     *** Liga 1 - Etapa 13     *** Victorii şi medalii la oină, handbal, volei şi karate     *** Gazdele, victorii pe linie

Au făcut scor cu ilfovenii! Imprimare E-mail
vineri, 23 septembrie 2016

Argeşenii au obţinut cea mai clară victorie de pînă acum

Au făcut scor cu ilfovenii!

# CS Mioveni - ACS Berceni 4-1 (2-0)

CS Mioveni continuă încet, dar sigur ascensiunea spre partea superioară a clasamentului. Galben-verzii au reuşit să se impună cu 4-1, în confruntarea de miercuri seară, de pe propriul teren, cu ACS Berceni, una dintre cele două echipe ale seriei, care nu a acumulat nici un punct în cele şapte etape disputate pînă în prezent.

Confruntarea dintre cele două echipe a fost la discreţia gazdelor care au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri prin reuşitele lui Ayza şi Galan. După pauză, argeşenii nu au mai intrat cu aceeaşi determinare pe teren, iar adversarul a început să emită pretenţii. Ilfovenii au reuşit să reducă din handicap în minutul 50, în urma unei nesincronizări a defensivei, şi au fost foarte aproape de a egala. După o perioadă de dominare a Berceniului, fotbaliştii de la Mioveni au preluat frîiele partidei şi au început asaltul la poarta oaspeţilor. Insistenţa gazdelor a dat roade şi pe tabela de marcaj. Mijlocaşul Alin Popa a readus liniştea în tabăra galben-verzilor cu un sfert de oră înainte de finalul timpului regulamentar. Acelaşi jucător a realizat dubla în minutele de prelungire şi a stabilit scorul final. În urma acestui rezultat, CS Mioveni a acumulat 15 puncte şi a urcat pe locul 6 al ligii secunde.
Mioveni: Croitoru - Tirică, Vişa, Gugu, Ed. Stoica - Galan, Boboc - A. Popa, Ed. Florescu, Ayza (cpt.) - M. Staicu Pe parcurs au mai intrat Biceanu, Năstăsie şi I. Stoica. Antrenor: Alexandru Pelici.
ACS Berceni: H. Iancu - Sfrijan, Ettien, Ferariu, G. Aposto - Bîrsănel, Val. Lupu, Grumezescu, Cr. Matei - Badea, Fl. Matei. Pe parcurs au mai intrat Anton, Aioanei şi Badea. Antrenor Marcel Abăluţă.
Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina), Mihăiţă Necula (Bucureşti), Constantin Mihai Cantemir (Făgăraş).
Observatori: Fevronia Ion (Craiova - Dolj), Ciprian Paraschiv (Iaşi)