Curierul Zilei - Victorie la scor de neprezentare!

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

Victorie la scor de neprezentare! Imprimare E-mail
(4 voturi)
sâmbătă, 15 octombrie 2016

Victorie la scor de neprezentare!

# CS Mioveni II - SCM Piteşti 0-3 (0-2)

SCM Piteşti a cîştigat ieri după-amiază, la scor de neprezentare, derbiul local cu CS Mioveni II. Echipa pregătită de Nicolae Dică s-a impus cu 3-0 în deplasarea de la Grupul Şcolar Mi­oveni, prin golurile marcate de Şerban (II) şi Grecu.

Alb-violeţii au făcut un joc foarte bun din punct de vedere tactic şi au controlat partida de la un capăt la altul. Piteştenii au deschis scorul după un sfert de oră prin Şerban, care l-a învins pe Sima cu un şut în vinclu de la 30 de metri. Două minute mai tîrziu, echipa pregătită de Nicolae Dică şi-a dublat avantajul pe tabelă prin Grecu, care l-a învins pe portarul galben-verzilor cu un şut din interiorul careului. SCM pu­tea face 3-0 după o jumătate de oră de joc, cînd Panait a scos o lovitură de la 11 metri, care a fost ratată însă de Cotigă. Alb-violeţii au rămas în 10 oameni cu 20 de minute înainte de final, Anghelina încasînd două cartonaşe galbene în mai puţin de 5 minute, fiind eliminat. Scorul final a fost stabilit de Ionuţ Şerban cu 2 minute înainte de finalul timpului regulamentar.
Mijlocaşul grupării din Trivale a trimis o torpilă de la 25 de metri, care s-a oprit în vinclul porţii apărate de Sima.