Curierul Zilei - Şapte goluri în derbiul orgoliilor!

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!

Şapte goluri în derbiul orgoliilor! Imprimare E-mail
(2 voturi)
miercuri, 19 octombrie 2016

Liderul a făcut spectacol

Şapte goluri în derbiul orgoliilor!

# SCM Piteşti - Atletic Bradu 5-2 (3-2)

SCM Piteşti se menţine pe primul loc al seriei a III-a, după ce, ieri seară, s-a impus cu 5-2 în derbiul local cu Atletic Bradu. Confruntarea dintre cele două echipe a fost una nerecomandată cardiacilor, cu goluri multe şi răsturnări spectaculoase de situaţie pe tabela de marcaj.

Oaspeţii au început mai bine partida şi au condus cu 2-0 după 25 de minute de joc, prin golurile marcate de Marcu şi Golban. Piteştenii au avut o revenire spectaculoasă pe tabela de marcaj şi au înscris pînă la pauză 3 goluri. Albu a reuşit o dublă, iar Şandru a readus gazdele în avantaj cu un minut  înainte de  intrarea la cabine. În cel de-al doilea mitan, Bradu a rămas în 10 oameni, după ce Ruţă a vă­zut al doilea cartonaş galben şi a fost  eliminat. Pînă la finalul confruntării, alb-violeţii au mai punctat de două ori prin Şerbănică şi Şerban, care a stabilit scorul final. În afară de cele 5 goluri marcate, piteştenii şi-au mai trecut în cont alte 4-5 ocazii mari de gol care, dacă ar fi fost fructificate, ar fi făcut ca scorul să ia proporţii. Vom reveni.