Curierul Zilei - IPJ Argeş, locul 3 pe ţară

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo

IPJ Argeş, locul 3 pe ţară Imprimare E-mail
miercuri, 19 octombrie 2016

Minifotbal

IPJ Argeş, locul 3 pe ţară

La sfîrşitul săptămînii trecute, la Tg. Mureş a avut loc Turneul Final Cupa IPA 2016 la Minifotbal, competiţie la care au participat numai echipe ale MAI. IPJ Argeş, cîştigătoarea zona Sud, a participat şi ea, iar la final s-a clasat pe locul 3.

Argeşenii, conduşi de antrenorul Marin Sandu, de preşedintele IPA Vilian Nicolae şi vicepreşedintele IPA Alin Ciobanu, au fost repartizaţi în Grupa A, alături de IPJ Cluj, IPJ Dîmboviţa şi ISU Timiş. Rezultatele au fost următoarele: l IPJ Argeş - IPJ Cluj 3-2, golurile argeşenilor fiind marcate de Chircu, Tănăsie, Georgescu l IPJ Argeş - IPJ Dîmboviţa 2-2, golurile argeşenilor fiind marcate de Chircu şi Georgescu l IPJ Argeş - ISU Timiş 6-5, golurile fiind înscrise de Chircu (două), Ghelmeci, Georgescu, Tudosie, Dogaru. În urma acestor rezultate, argeşenii s-au calificat în semifinale de pe locul 2, iar în această fază au jucat cu IPJ Iaşi, prima clasată în grupa cealaltă. Argeşul a pierdut partida cu 3-1, golul de onoare fiind marcat de Chircu şi a jucat apoi finala mică, cu IPJ Constanţa, pe care a învins-o cu 4-2, graţie golurilor lui Georgescu, Tudosie, Ghelmeci şi Dogaru. În finala mare, Dîmboviţa a învins Iaşiul cu 2-1, clasamentul final fiind IPJ Dîmboviţa  - locul 1, IPJ Iaşi - locul 2 şi IPJ Argeşe - locul 3.
Echipa IPJ Argeş, condusă aşa cum am scris de antrenorul Marin Sandu, preşedintele IPA Vilian Nicolae şi vicepreşedintele IPA Alin Ciobanu, a fost formată din: Mircea Ciolponea, Alin Georgescu, Bogdan Dogaru, Eugen Dumitrescu, Liviu Tudosie, Marcel Barîcă, Valentin Comăneci, Mircea Filip, Cosmin Chircu, Gheorghe Avram, Angelo Ghelmeci, Mihai Ionescu.