Curierul Zilei - Prepeliţă şi Stancu, convocaţi la Naţională!
PRIMA PAGINA

*** Manifestări dedicate Micii Uniri     *** ️Rechemările în service vor fi anunţate şi de ITP     *** Noi versiuni pentru SUV-ul Duster     *** Deschis la taxe şi impozite şi astăzi!     *** Programul Rabla continuă şi în 2019     *** Sfinţii zilei      *** Drumeţii şi aventură!     *** FRIPTURĂ DE PORC CU SOS DE PRUNE    *** Evenimente 24 ianuarie de-a lungul vremii    *** Cupa Unirii la şah    *** A fost lansată „Monografia comunelor din Argeş”     *** „O iubire, o poveste”, la Teatrul Davila    *** Gripa închide şcolile din toată ţara!    *** 40 de argeşeni cu gripă!     *** Aparat performant, la Secţia ORL    *** Şoferul a primit sute de comenzi!     *** A provocat accident cu 3 răniţi     *** Emoţiile au omorît-o la instanţă    *** A furat contorul lăsînd gazele pornite     *** A provocat un accident rutier soldat cu trei morţi     *** FIFA vrea extinderea Ligii Naţiunilor     *** Raliul Argeşului se va desfăşura pe Transfăgărăşan!     *** „Sînt unul dintre cei mai rapizi şi atletici conducători“     *** 30 de minute pentru jucătorii sub vîrstă!     *** Ce mai fac colegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** Turneu de minivolei pentru CS Dacia Mioveni 2012     *** „Dublă” amicală pentru tricolorii lui Roşu şi Ianovschi     *** Musceleanul Mihai Popescu a debutat în Scoţia    

 
Prepeliţă şi Stancu, convocaţi la Naţională! Imprimare E-mail
(2 voturi)
joi, 27 octombrie 2016

Daum a stabilit echipa pentru meciul cu Polonia

Prepeliţă şi Stancu, convocaţi la Naţională!

 

 Selecţionerul Christoph Daum a trimis convocările pentru 29 de jucători, din care va forma lotul pentru meciul cu Polonia, din noiembrie, din preliminariile Campionatului Mondial 2018. România - Polonia, al patrulea joc al tricolorilor în campania de calificare la Mondial, este programat vineri, 11 noiembrie, de la ora 21.45, pe Arena Naţională. În lotul lărgit se regăsesc şi doi jucători argeşeni. Este vorba de mijlocaşul Andrei Prepeliţă şi de atacantul Bogdan Stancu.

Lotul pentru această partidă

Portari: Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung (Astra), Valentin Cojocaru (Crotone).
Fundaşi: Cristian Săpunaru (Astra), Romario Benzar (FC Viitorul), Vlad Chiricheş (Napoli), Bogdan Ţîru (FC Viitorul), Cosmin Moţi (Ludogorets), Dragoş Grigore (Al Sailiya), Alin Toşca (FC Steaua Bucureşti), Steliano Filip (Dinamo), Gabriel Enache (FC Steaua Bucureşti), Iasmin Latovlevici (Karabükspor).

Mijlocaşi: Eric Bicfalvi (Tom Tomsk), Ovidiu Hoban (Hapoel Be’er Sheva), Dragoş Nedelcu (FC Viitorul), Răzvan Marin (FC Viitorul), Nicolae Stanciu (Anderlecht), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Alexandru Chipciu (Anderlecht), Adrian Popa (FC Steaua Bucureşti), Andrei Prepeliţă (FC Rostov)
Atacanţi: Bogdan Stancu (Gen­clerbirligi), Andrei Ivan (CSU Craiova), Florin Andone (Deportivo La Coruna), Gheorghe Grozav (Terek Grozny), De­nis Alibec (Astra), Dorin Rotariu (Dinamo).

Grupa E

 4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17), Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51, 58 / Kapustka 9, Lewandowski 35 - pen.), România - Muntenegru 1-1 (Po­pa 85 / Jovetic 87).
 8 octombrie 2016: Armenia - România 0-5 (Stancu 4 - pen., Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 60), Muntenegru - Kazahstan 5-0 (Tomasevic 24, N. Vukevic 59, Jovetic 64, Beiraj 73, Savic 78), Polonia - Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, 36-pen., 48 / Glik 49-autogol, Y. Poulsen 69)
 11 octombrie 2016: Kazahstan - România 0-0, Danemarca - Muntenegru 0-1 (Beiraj 32), Polonia - Armenia 2-1 (Mkoyan 48-autogol, Lewandowski 90+5 / Pizzelli 50)
 11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru (ora 19.00), Danemarca - Kazahstan, România - Polonia (ora 21.45)
 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19.00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21.45)
 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19.00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21.45).
 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21.45)
 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19.00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21.45).
 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19.00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21.45)
 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19.00).

Clasament

Muntenegru  3     2 1  0   7-1   7p
Polonia      3     2  1   0 7-5   7p
ROMÂNIA      3     1  2  0      6-1   5p
Danemarca  3     1  0   2 3-4    3p
Kazahstan      3     0  2   1 2-7    2p
Armenia      3     0  0   3 1-8    0p

 M.Duinea
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 1599

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics






































Zi record

Luni, 07.01.2019

--- 3.633 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info