Curierul Zilei - 21 de medalii la Campionatele Naţionale!

*** Avea dreptate şi Farfuridi     *** Elevii din alte judeţe primesc fructe, argeşenii nu!     *** A murit judecătorul Marius Dumitrescu     *** PASTILA de UMOR      *** Percheziţii la evazionişti     *** Lovit în cap de creanga unui nuc     *** Doare penale pentru lemne      *** Marcaj rutier eronat pe strada Gruiului     *** Sportivă din Cîmpulung, cu Lamborghini în flăcări     *** Raliul de la Bucureşti încheie sezonul!     *** Favorite cu bănăţencele     *** Show cu elevii de la Brătianu!     *** Luptătorul Mihai Mihuţ, bronz la Campionatul Mondial!      *** Zekovic a semnat cu CSM Oradea     *** Liga Naţiunilor     *** FCSB va juca la Piteşti!     *** Trofee pentru fetele din Mioveni     *** Liga 1, Etapa 15

21 de medalii la Campionatele Naţionale! Imprimare E-mail
marţi, 15 noiembrie 2016

Înotătorii argeşeni, pe podium la Hunedoara

21 de medalii la Campionatele Naţionale!

În perioada 10 - 13 noiembrie, la Hunedoara, a avut loc Campionatul Naţional de Nataţie în bazin scurt de 25 de metri, competiţie la care au participat cei mai buni înotători din ţară. La finalul celor patru zile de concurs, CSM Piteşti a contabilizat un număr de 21 de medalii la individual şi în probele de ştafetă, dintre care 4 de aur, 10 de argint şi 7 de bronz.

Remarcaţii competiţiei au fost Bogdan Scarlat, cu 3 medalii la seniori şi locul II pentru cea mai bună performanţă sportivă la masculin seniori. Răzvan Marinescu Popazov, cu cele 10 medalii cîştigate la tineret şi juniori, a obţinut locul secund în clasamentul celor mai bune performanţe ale juniorilor. Bianca Răduţă a cîştigat medalia de aur la 200 m fluture seniori, iar Sabrina Scărlătescu a luat bronzul la 200 m fluture tineret. Daniel Nicuşan a cîştigat la 200 m spate şi 100 m mixt la juniori, a terminat pe locul III la 100 m spate şi 400 m mixt la juniori. Laurenţiu Haiducu a cîştigat argintul la 200 m fluture juniori, iar Beatrice Stănescu a cîştigat bronzul la 200 m fluture juniori. Sportivii care au luat medalii la Hu­­­­­nedoara sînt pregătiţi de antrenorii Iuliu Berca, Viorel Ciobanu, Bogdan Chiriac şi Adriana Drigă. Oficialii clubului din Ştrand sînt mulţumiţi de aceste rezultate, obiectivul fixat de conducerea clubului fiind cîştigarea a 15 medalii.