Curierul Zilei - Derbi cîştigat în minutul 87
PRIMA PAGINA
 

*** Ce obligaţii au posesorii de case de marcat     *** 15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii      *** Se opreşte curentul în Piteşti!     *** PASTILA de UMOR      *** La ADLER PELZER GROUP distracţia a fost în floare     *** „Scurtcircuit“, semnalul de trezire la realitate!     *** Răcire accentuată a vremii     *** Protest la Spitalul Penitenciar Mioveni     *** Şi-au ciocnit maşinile la „Păsărica”     *** Condamnat pentru tăiere ilegală de arbori     *** L-a luat rîul din căruţă     *** De la dubiţă a luat foc gospodăria     *** Fost bar, incendiat de aurolaci     *** Condamnat pentru fals în înscrisuri     *** Miercuri în Cupă, sîmbătă cu U Cluj     *** Liga 1 - Etapa 9     *** 16 jucători pe lista preliminară     *** „Nu meritam să pierdem acest meci!“     *** FC Argeş-Luceafărul, se joacă duminică     *** Snagovul, noul lider!     *** „N-a fost un joc spectaculos!“     *** Încep 16-imile Cupei     *** Fotbal, volei, handbal, oină şi tenis la Mioveni    

 
Derbi cîştigat în minutul 87 Imprimare E-mail
(2 voturi)
miercuri, 16 noiembrie 2016

Liga a IV-a: 42 de goluri la judeţ

Derbi cîştigat în minutul 87

 

 În derbiul Ligii a IV-a argeşene, jucat în weekend, la Bradu, s-au întîlnit pri­mele două clasate, Unirea Bascov şi Viitorul Ştefăneşti. Gazdele s-au impus cu 1-0 prin golul reuşit de Ion Ionuţ, în finalul partidei, în minutul 87. Partida a fost una extrem de disputată, cu multe fază de poartă. După acest succes, Unirea Bascov s-a distanţat în clasament la 7 puncte, luînd o opţiune se­ri­oasă, în vederea cîştigării campionatului.

La Unirea Bascov, antrenorul Alin Chiţa a folosit următoarea formulă: Neacşu, Chirciu, Linte, Leca, Ciocîrlan, Tănase, Taudor, Boboacă, Petre, Ion, Dalu, pe parcurs mai intrînd Carcadia, Olteanu, Miulescu, Anghel. De partea cealaltă, la Viitorul Ştefăneşti eu jucat: Savu - Cataramă, Cotun, Ion Gheorghe, Giani Marinescu, Mostrogan, Necşoi, Nicolae, Oprea, Tănase, Voicu, pe parcurs mai intrînd Păun, Ilie, Bran, Bănică. După meci, antrenorul învingătorilor a declarat: „A fost o confruntare obişnuită a campionatului, în care ne-am impus în cele din urmă jocul. Am avut o posesie foarte bună cu multe apariţii în faţa porţii. Partida cu Ştefăneştiul este istorie acum, am cîştigat punctele puse în joc, urmează trei meciuri mai grele în care ne dorim să cîştigăm şi totodată să prestăm un joc frumos, care să fie pe placul iubitorilor fotbalului“. De partea cealaltă, preşedintele jucător al Viitorului, Florin Bebe Păun, a spus: „Jocul şi prestaţia echipei noastre a fost fenomenală. O demonstraţie de echipă profesionistă care s-a ridicat peste adversar în majoritatea timpului de joc. În prima repriza, echipa noastra a controlat jocul, reuşind să treacă de 4 ori pe lîngă deschiderea scorului. Sîntem mîndri de băieţi pentru modul cum au apărat blazonul clubului şi au răspuns în acest joc. Şi eu îi felicit şi sînt mîndru de jocul pe care l-au prestat în această confruntare“.

Etapa a 12-a

l A.S. VICTORIA BUZOEŞTI - C.S. STEAUA ROŞIE SLOBOZIA         2-1
l C.S. DLR PITEŞTI - A.S. POIANA LACULUI        3-6
l C.S. ALBOTA 2012 - C.S. ATLETIC BRADU II     1-4
l A.S. VULTURII PRIBOIENI - A.S. YOUNG BOYS SLOBOZIA     3-3
l A.S. MICESTI 2002 - C.S. RUCAR     4-4
l A.C.S. GLORIA BEREVOEŞTI - A.S. OLIMPIA SUSENI     6-1
l A.C.S. UNIREA BASCOV - A.S. VIITORUL STEFĂNEŞTI 2007     1-0
l C.S. SPORTING PITEŞTI - A.C.S. BASARABI CURTEA DE ARGEŞ     4-0

CLASAMENT

1. A.C.S. UNIREA BASCOV    12           11    1    0            57-8        34p   
2. C.S. ATLETIC BRADU II    12            9    1    2           30-21        28p   
3. AVIITORUL STEFĂNEŞTI 2007    12            9    0    3           29-15        27p   
4. A.S. VULTURII PRIBOIENI    12            6    4    2           39-26        22p   
5. A.S. VICTORIA BUZOEŞTI    12            7    1    4           32-20        22p   
6. A.C.S. GLORIA BEREVOEŞTI    11            7    0    4           30-22        21p   
7. C.S. SPORTING PITESTI    12            6    2    4           31-10        20p   
8. C.S. ALBOTA 2012    11            6    1    4           32-34        19p   
9. A.S. YOUNG BOYS SLOBOZIA    11            5    2    4           26-24        17p   
10. STEAUA ROŞIE SLOBOZIA    11            5    1    5           35-24        16p   
11. A.S. POIANA LACULUI    12            4    1    7           31-30        13p   
12. C.S. RUCAR    12            4    1    7           26-36        13p   
13. BASARABI C. DE ARGEŞ    12            4    0    8           21-30        12p   
14. C.S. DLR PITEŞTI    12            2    0    10            27-45          6p
15. A.S. OLIMPIA SUSENI    12            1    0    11           12-67          3p
16. A.S. MICEŞTI 2002    12            0    1    11          16-62          1p

S.Mihai
 


Vizualizari: 1564

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info