Curierul Zilei - Derbi cîştigat în minutul 87
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Derbi cîştigat în minutul 87 Imprimare E-mail
(2 voturi)
miercuri, 16 noiembrie 2016

Liga a IV-a: 42 de goluri la judeţ

Derbi cîştigat în minutul 87

 

 În derbiul Ligii a IV-a argeşene, jucat în weekend, la Bradu, s-au întîlnit pri­mele două clasate, Unirea Bascov şi Viitorul Ştefăneşti. Gazdele s-au impus cu 1-0 prin golul reuşit de Ion Ionuţ, în finalul partidei, în minutul 87. Partida a fost una extrem de disputată, cu multe fază de poartă. După acest succes, Unirea Bascov s-a distanţat în clasament la 7 puncte, luînd o opţiune se­ri­oasă, în vederea cîştigării campionatului.

La Unirea Bascov, antrenorul Alin Chiţa a folosit următoarea formulă: Neacşu, Chirciu, Linte, Leca, Ciocîrlan, Tănase, Taudor, Boboacă, Petre, Ion, Dalu, pe parcurs mai intrînd Carcadia, Olteanu, Miulescu, Anghel. De partea cealaltă, la Viitorul Ştefăneşti eu jucat: Savu - Cataramă, Cotun, Ion Gheorghe, Giani Marinescu, Mostrogan, Necşoi, Nicolae, Oprea, Tănase, Voicu, pe parcurs mai intrînd Păun, Ilie, Bran, Bănică. După meci, antrenorul învingătorilor a declarat: „A fost o confruntare obişnuită a campionatului, în care ne-am impus în cele din urmă jocul. Am avut o posesie foarte bună cu multe apariţii în faţa porţii. Partida cu Ştefăneştiul este istorie acum, am cîştigat punctele puse în joc, urmează trei meciuri mai grele în care ne dorim să cîştigăm şi totodată să prestăm un joc frumos, care să fie pe placul iubitorilor fotbalului“. De partea cealaltă, preşedintele jucător al Viitorului, Florin Bebe Păun, a spus: „Jocul şi prestaţia echipei noastre a fost fenomenală. O demonstraţie de echipă profesionistă care s-a ridicat peste adversar în majoritatea timpului de joc. În prima repriza, echipa noastra a controlat jocul, reuşind să treacă de 4 ori pe lîngă deschiderea scorului. Sîntem mîndri de băieţi pentru modul cum au apărat blazonul clubului şi au răspuns în acest joc. Şi eu îi felicit şi sînt mîndru de jocul pe care l-au prestat în această confruntare“.

Etapa a 12-a

l A.S. VICTORIA BUZOEŞTI - C.S. STEAUA ROŞIE SLOBOZIA         2-1
l C.S. DLR PITEŞTI - A.S. POIANA LACULUI        3-6
l C.S. ALBOTA 2012 - C.S. ATLETIC BRADU II     1-4
l A.S. VULTURII PRIBOIENI - A.S. YOUNG BOYS SLOBOZIA     3-3
l A.S. MICESTI 2002 - C.S. RUCAR     4-4
l A.C.S. GLORIA BEREVOEŞTI - A.S. OLIMPIA SUSENI     6-1
l A.C.S. UNIREA BASCOV - A.S. VIITORUL STEFĂNEŞTI 2007     1-0
l C.S. SPORTING PITEŞTI - A.C.S. BASARABI CURTEA DE ARGEŞ     4-0

CLASAMENT

1. A.C.S. UNIREA BASCOV    12           11    1    0            57-8        34p   
2. C.S. ATLETIC BRADU II    12            9    1    2           30-21        28p   
3. AVIITORUL STEFĂNEŞTI 2007    12            9    0    3           29-15        27p   
4. A.S. VULTURII PRIBOIENI    12            6    4    2           39-26        22p   
5. A.S. VICTORIA BUZOEŞTI    12            7    1    4           32-20        22p   
6. A.C.S. GLORIA BEREVOEŞTI    11            7    0    4           30-22        21p   
7. C.S. SPORTING PITESTI    12            6    2    4           31-10        20p   
8. C.S. ALBOTA 2012    11            6    1    4           32-34        19p   
9. A.S. YOUNG BOYS SLOBOZIA    11            5    2    4           26-24        17p   
10. STEAUA ROŞIE SLOBOZIA    11            5    1    5           35-24        16p   
11. A.S. POIANA LACULUI    12            4    1    7           31-30        13p   
12. C.S. RUCAR    12            4    1    7           26-36        13p   
13. BASARABI C. DE ARGEŞ    12            4    0    8           21-30        12p   
14. C.S. DLR PITEŞTI    12            2    0    10            27-45          6p
15. A.S. OLIMPIA SUSENI    12            1    0    11           12-67          3p
16. A.S. MICEŞTI 2002    12            0    1    11          16-62          1p

S.Mihai
 


Vizualizari: 1607

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info