Curierul Zilei - Atletic Bradu a urcat pe locul 3

*** Punctul de pensie creşte semnificativ     *** Angajaţii de la Finanţe ameninţă cu greva     *** PASTILA de UMOR      *** Program nou la Zona de picnic Făget      *** Stadiul lucrărilor de investiţii executate pe domeniul public      *** 1092 de focare, 360.800 porci ucişi!     *** Volumul construcţiilor în scădere!     *** Expoziţia «Seminţe cu suflet», la Piteşti     *** Alege să nu fumezi!     *** Pensionarii aşteptaţi la bilete de tratament!     *** Primarul s-a ales cu camionul confiscat      *** Tînăr de 28 de ani, găsit spînzurat!     *** În arest după ce a spart o casă     *** Deţinuţii îşi pot executa pedeapsa acasă!     *** A murit şoferiţa de TIR care ajuta cîinii abandonaţi      *** Consumator de droguri, condamnat     *** Scandaluri sfîrşite la spital     *** „Meci greu, dar mergem să câştigăm“     *** „N-am primit nici o solicitare fermă”      *** Derby pentru supremaţie!     *** Vor să bată campioana!     *** 9 ani de la dispariţia lui Constantin Cârstea

Atletic Bradu a urcat pe locul 3 Imprimare E-mail
(3 voturi)
marţi, 22 noiembrie 2016

Atletic Bradu a urcat pe locul 3

Atletic Bradu a reuşit în ultima etapă să cîştige, acasă, cu 2-1, în faţa echipei CS Podari, întorcînd rezultatul de la 0-1, graţie a două goluri marcate de rezer­va Voinescu.

După o primă repriză echilibrată, jucată pe contre, Atletic Bradu a înclinat balanţa după pauză, însă cei care au marcat au fost, contrar cursului jocului, oaspeţii, la o fază care nu anunţa nimic. Antrenorii Velianu şi Tameş au făcut şi o schimbare inspirată, singura din acest meci, Voinescu intrînd pe teren în minutul 65 în locul lui Preda. Iar noul intrat a schimbat jocul în numai 3 minute (minutele 75 şi 78) prin două goluri, unul mai frumos ca altul. Mai întîi a egalat reluînd cu capul din careu o centrare din corner, după care a reuşit dubla, înscriind cu o execuţie superbă, foarfecă pe spate din 10 m, după un corner, mingea fiind respinsă pînă la el.

Rîndul de jos (de la stînga la dreapta): Alexandru Traşcă, Andrei Marin, Bgdan Ciucă, Ionuţ Mincă, Radu Păvăluţă, Constantin Şerban, Traian Din, Alexandru Preda
Rîndul din mijloc (de la stînga la dreapta): Alin Bădiceanu, Adrian Dinescu, Răzvan Ion, Iulian Tameş, Cristinel Soare, Bogdan Velianu, Alexandru Moise, Florin Muntean, Alexandru Oprican
Rîndul de sus (de la stînga la dreapta): Sebastian Ciucă, Adelin Voinescu, Iulian Constantin, Ma­ri­an Marcu, Alexandru Golban, Nicolae Ruţă, Aleaxndru Dumitrache, Gabriel Jenaru.

„Sîntem în grafic de cînd am preluat echipa eu şi Tameş. Am învins Steaua II, am făcut egal la Alexandria şi acum am învins pe CS Podari. Meciul a fost la discreţia noastră. Prima repriză s-a jucat pe contre, dar în repriza a doua am stat bine în teren, cu toate că am luat gol, la o fază care nu anunţa nimic. Am ieşit apoi la joc şi am avut ocazii peste ocazii. Scorul putea fi mult mai mare. Repriza secundă a fost a noastră în totalitate“,  a declarat, după meci, Bogdan Velianu, unul dintre cei doi antrenori ai lui Atletic Bradu.

În acest meci, pentru alb-verzi au jucat: Oprican - Mincă, Şerban, Dumitrache, Andrei Marin - Preda (65 Voinescu), Golban, Ruţă, Tameş, Jenaru - Păvăluţă.