Curierul Zilei - Şapera: „Meritam să cîştigăm“
PRIMA PAGINA
 

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!    

 
Şapera: „Meritam să cîştigăm“ Imprimare E-mail
(1 vot)
joi, 24 noiembrie 2016

Baschet

Şapera: „Meritam să cîştigăm“

 

Baschetbaliştii de la BC Argeş şi-au luat revanşa în faţa celor de la SCMU Craiova după eliminarea din Cupa României. Echipa pregă­tită de Hristu Şapera s-a impus cu 90-77 în confruntarea de luni seară, din Bănie, din etapa a 9-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin. La finalul confruntării din Bănie, antrenorul BC Argeş s-a declarat mulţumit de jocul echipei sale. Hristu Şapera consideră că echipa pe care o pregăteşte merita să cîştige acest joc. 

Tehnicianul echipei din Trivale spune că BC Argeş este pe drumul cel bun: „Este o victorie importantă pentru echipa noastră cu atît mai mult cu cît a fost pe terenul unei contracandidate la play-off. Cred că am dominat acest meci de la un capăt la celălalt şi orice alt rezultat ar fi fost nedrept. Dincolo de cele două puncte cîştigate, eu am văzut semne bune în ce priveşte mentalul echipei noastre şi capacitatea de a trece peste momente dificile. Asta îmi dă speranţe că putem ajunge acolo unde ne-am propus. Am avut toată echipa aptă la ora meciului, deşi Myck Kabongo s-a confruntat cu probleme medicale. Şi-a dorit foarte mult să joace în pofida acestora şi acest lucru ne-a ajutat mult. Practic am putut folosi o rotaţie normală şi s-a dovedit că am avut soluţii pentru majoritatea situaţiilor dificile. Craiova şi-a construit o echipă bună, cu jucători ofensivi foarte buni şi evident este greu să îi opreşti pe parcursul unui meci întreg. Cred că am făcut un meci defensiv bun. Am cîştigat majoritatea duelurilor unu la unu, am comunicat şi ne-am ajutat la blocaje. Per total, sînt mulţumit de faza defensivă. Ofensiv, am marcat 90 puncte, dar trebuie să avem mai multă grijă de minge. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru atitudine, felul în care s-au luptat şi pentru faptul că au meritat sa cîştige acest meci“, a spus Şapera pentru scmpitesti.ro, site-ul oficial al echipei din Trivale.

M.Duinea


Vizualizari: 2166

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info