Curierul Zilei - Şapera: „Meritam să cîştigăm“
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Şapera: „Meritam să cîştigăm“ Imprimare E-mail
(1 vot)
joi, 24 noiembrie 2016

Baschet

Şapera: „Meritam să cîştigăm“

 

Baschetbaliştii de la BC Argeş şi-au luat revanşa în faţa celor de la SCMU Craiova după eliminarea din Cupa României. Echipa pregă­tită de Hristu Şapera s-a impus cu 90-77 în confruntarea de luni seară, din Bănie, din etapa a 9-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin. La finalul confruntării din Bănie, antrenorul BC Argeş s-a declarat mulţumit de jocul echipei sale. Hristu Şapera consideră că echipa pe care o pregăteşte merita să cîştige acest joc. 

Tehnicianul echipei din Trivale spune că BC Argeş este pe drumul cel bun: „Este o victorie importantă pentru echipa noastră cu atît mai mult cu cît a fost pe terenul unei contracandidate la play-off. Cred că am dominat acest meci de la un capăt la celălalt şi orice alt rezultat ar fi fost nedrept. Dincolo de cele două puncte cîştigate, eu am văzut semne bune în ce priveşte mentalul echipei noastre şi capacitatea de a trece peste momente dificile. Asta îmi dă speranţe că putem ajunge acolo unde ne-am propus. Am avut toată echipa aptă la ora meciului, deşi Myck Kabongo s-a confruntat cu probleme medicale. Şi-a dorit foarte mult să joace în pofida acestora şi acest lucru ne-a ajutat mult. Practic am putut folosi o rotaţie normală şi s-a dovedit că am avut soluţii pentru majoritatea situaţiilor dificile. Craiova şi-a construit o echipă bună, cu jucători ofensivi foarte buni şi evident este greu să îi opreşti pe parcursul unui meci întreg. Cred că am făcut un meci defensiv bun. Am cîştigat majoritatea duelurilor unu la unu, am comunicat şi ne-am ajutat la blocaje. Per total, sînt mulţumit de faza defensivă. Ofensiv, am marcat 90 puncte, dar trebuie să avem mai multă grijă de minge. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru atitudine, felul în care s-au luptat şi pentru faptul că au meritat sa cîştige acest meci“, a spus Şapera pentru scmpitesti.ro, site-ul oficial al echipei din Trivale.

M.Duinea


Vizualizari: 2215

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info