Curierul Zilei - Rezultatele ultimei etape, Europa League
PRIMA PAGINA

*** Avea dreptate şi Farfuridi     *** Elevii din alte judeţe primesc fructe, argeşenii nu!     *** A murit judecătorul Marius Dumitrescu     *** PASTILA de UMOR      *** Percheziţii la evazionişti     *** Lovit în cap de creanga unui nuc     *** Doare penale pentru lemne      *** Marcaj rutier eronat pe strada Gruiului     *** Sportivă din Cîmpulung, cu Lamborghini în flăcări     *** Raliul de la Bucureşti încheie sezonul!     *** Favorite cu bănăţencele     *** Show cu elevii de la Brătianu!     *** Luptătorul Mihai Mihuţ, bronz la Campionatul Mondial!      *** Zekovic a semnat cu CSM Oradea     *** Liga Naţiunilor     *** FCSB va juca la Piteşti!     *** Trofee pentru fetele din Mioveni     *** Liga 1, Etapa 15    

 
Rezultatele ultimei etape, Europa League Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 10 decembrie 2016

Rezultatele ultimei etape, Europa League

Grupa A

Zoria Luhansk  - Manchester United  0-2
Au marcat: Mkhitaryan 48, Ibrahimovici 88
Feyenoord - Fenerbahce 0-1
A marcat: Sow 21

Clasament:

1. Fenerbahce        13 p
2. Manchester Unt. 12 p
3. Feyenoord           7 p
4. Zoria                   2 p

Grupa B

APOEL Nicosia - Olympiakos Pireu 2-0
Au marcat: Da Costa 20 (aut.), De Camargo 83
Young Boys Berna - FC Astana 3-0
Au marcat: Frey 63, Hoarau 66, Schick 71

Clasament:

1. APOEL         12 p
2. Olympiakos    8 p
3. Young Boys    8 p
4. Astana           5 p.

Grupa C

Anderlecht - Saint-Etienne 2-3
Au marcat: Chipciu 21, Stanciu 31 / Soderlund 62, 67, Monnet-Paquet 74
FSV Mainz - FK Qabala 2-0
Au marcat: Hack ’30, De Blasis ’40

Clasament:

1. Saint Etienne 12 p
2. Anderlecht     11 p
3. Mainz             9 p.
4. Qabala           0 p.

Grupa D

Maccabi Tel Aviv - Dundalk  2-1
Au marcat: Ben Chaim 21 (pen.) / Miha 38, Dasa 27 (aut.)
AZ Alkmaar - Zenit Sankt Petersburg 3-2
Au marcat: Rienstra 7, Haps 43, Tankovic 68 / Giuliano 58, S. Wuytens 80 (aut.)

Clasament:

1. Zenit      15 p
2. Alkmaar  8 p
3. Maccabi  7 p
4. Dundalk  4 p

Grupa E

Viktoria Plzen - Austria Viena 3-2
Au marcat: Horava 44, Duris 72, 84 / Holzhauser 19 (pen.), Rotpuller 40
Astra Giurgiu - AS Roma 0-0

Clasament:

1.AS Roma       12 p
2.Astra Giurgiu    8 p
3.Viktoria Plzen   6 p
4.Austria Viena   5 p

Grupa F

Rapid Viena - Athletic Bilbao 1-1
Au marcat: Joelinton 72 / Saborit 84
Sassuolo - RC Genk - amînat

Clasament:

1. Athletic Bilbao  10 p
2. Genk                9 p (5m)
3. Rapid Viena      6 p
4. Sassuolo          5 p (5m)

Grupa G

Standard Liege - Ajax Amsterdam 1-1
Au marcat: Raman 84 / El-Ghazi 27
Panathinaikos Atena - Celta Vigo 0-2
Au marcat: Guidetti 4, Orellana 76 (pen.)

Clasament:

1.Ajax Amsterdam  14 p.
2.Celta Vigo             9 p
3.Standard Liege      7 p
4.Panathinaikos       1 p.

Grupa H

Konyaspor -  Gent 0-1
A marcat: Coulibaly 90+4
Sporting Braga - Şahtior Doneţk 2-4
Au marcat: Stoiljkovici 43, Vukcevici 89 / Krivţov 22, 62, Taison 39, 66

Clasament:

1. Şahtior Doneţk  18 p
2. Gent                  8 p
3. Sporting Braga   6 p
4. Konyaspor         1 p.

Grupa I

FC Salzburg - Schalke 04 2-0
Au marcat: Schlager 22, Radosevic 90
OGC Nice - FK Krasnodar 2-1
Au marcat: Bosetti 64 (pen.), Le Marchand 77 / Smolov 52

Clasament:

1. Schalke   15 p
2. Krasnodar 7 p
3. Salzburg   7 p
4. Nice         6 p

Grupa J

FK Qarabag - Fiorentina 1-2
Au marcat: Reynaldo 73 / Vecino 60, Chiesa 76
PAOK Salonic - Slovan Liberec 2-0
Au marcat: Rodrigues 29, Pelkas 67

Clasament:

1. Fiorentina          13 p
2. PAOK               10 p
3. Qarabag             7 p
4. Slovan Liberec    4 p

Grupa K

Inter Milano - Sparta Praga 2-1
Au marcat: Eder 23, 90 / Marecek 54
Southampton - Hapoel Beer Sheva 1-1
Au marcat: Van Dijk 90+1 / Buzaglo 79

Clasament:

1. Sparta Praga           12 p
2. Hapoel Beer Sheva    8 p
3. Southampton            8 p
4. Inter Milano              6 p

Grupa L

Osmanlispor - FC Zurich 2-0
Au marcat: Delarge 73, Kilicaslan 89
Villarreal – Steaua Bucureşti 2-1
Au marcat: Sansone 15, Trigueros 88 / Achim 55

Clasament:

1. Osmanlispor 10 p
2. Villarreal        9 p
3. FC Zurich      6 p
4. Steaua          6 p
Primele două clasate din fiecare grupă s-au calificat în 16-imile Ligii Europa. Tragerea la sorţi are loc luni.

 


Vizualizari: 1074

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Marţi, 16.10.2018

--- 3.988 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info