Curierul Zilei - Liga I, etapa 20
PRIMA PAGINA

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Liga I, etapa 20 Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 13 decembrie 2016

Liga I, etapa 20

Au făcut 8 puncte

 09.12.2016, Timişoara, stadion Dan Păltinişanu, ora 17.00, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
ACS Poli Timişoara - FC Voluntari 1 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Cătălin Doman (37 penalty)
Cartonaş roşu: Florin Cernat (45)

Craiova, pe podium

 09.12.2016, Drobeta-Turnu Severin, stadion Municipal, ora 20.30, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
CS Universitatea Craiova - CFR 1907 Cluj     2 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Hristo Zlatinski (36), 1-1 Cristian Bud (38), 2-1 Gustavo Vagenin (48)

Au ajuns lideri

 10.12.2016, Drobeta-Turnu Severin, stadion Municipal, ora 16.00, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
Pandurii Tîrgu Jiu - Gaz Metan Mediaş 2 - 5 (2-1)
Au marcat: 1-0 Lucian Sînmărtean (17), 1-1 Alexandru Munteanu (20), 2-1 Dario Rugašević (45+1, autogol), 2-2 Alexandru Munteanu (64), 2-3 Alexandru Munteanu (67), 2-4 Mircea Axente (77), 2-5 Ovidiu Bic (79)

Duel între moldoveni

 10.12.2016, Botoşani, stadion Municipal, ora 18.00, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
FC Botoşani - CSM Politehnica Iaşi 1 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Lukács Bőle (24), 0-2 Andrei Cristea (38), 0-3 Lukács Bőle (61), 1-3 Andrei Burcă (70)
Cartonaşe roşii: George Miron (37), Cătălin Golofca (40), Cosmin Frasinescu (90+3), Alexandru Ciucur (90+4)

Dinamo şi-a revenit

 10.12.2016, Bucureşti, stadion Dinamo, ora 20.30, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
Dinamo Bucureşti - ASA Tîrgu Mureş 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Nemec (22)

Steaua, în degringoladă

 11.12.2016, Giurgiu, stadion: „Marin Anastasovici, ora 19.00, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
Astra Giurgiu - Steaua Bucureşti 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Budescu (90+3)

S-a jucat aseară

 12.12.2016, Chiajna, stadion Concordia, ora 20.30, live Digi, Dolce, Look TV/Plus
Concordia Chiajna - FC Viitorul

Liga Campionilor, optimi

Ieri s-au tras la sorţi meciurile din optimile de finală ale Ligii campionilor şi cele din şaisprezecimile Europa League, partide ce se vor disptua în primăvară.
 Manchester City - AS Monaco
 Real Madrid - Napoli
 Benfica - Borussia Dortmund
 Bayern Munchen - Arsenal
 FC Porto - Juventus
 Bayer Leverkusen - Atletico Madrid
 PSG - Barcelona
 Sevilla - Leicester
Echipele care au fost cîştigătoare de grupe (Arsenal, napoli, Barcelona, Atletico madrid, Monaco, Dortmund, leicester si juventus) vor juca meciurile tur din optimi (14/15 şi 21/22 februarie) în deplasare, iar returul se va disputa în datele de 7/8 şi 14/15 marti

Europa League, şaisprezecimi

 Bilbao - APOEL Nicosia
 Legia Varşovia - Ajax
 Anderlecht - Zenit
 Astra - Genk
 Manchester United - Saint-Etienne
 Villarreal - AS Roma
 Ludogoreţ - FC Copenhaga
 Celta Vigo - Şahtior Doneţk
 Olympiacos - Osmanlispor
 Gent - Tottenham
 FK Rostov - Sparta Praga
 FC Krasnodar - Fenerbahce
 Borussia Moenchengladbach - Fiorentina
 AZ Alkmaar - Ol. Lyon
 Hapoel Beer-Sheva - Beşiktaş
 PAOK - Schalke 04
Meciurile din 16-imile Europa League se vor disputa în sistem tur-retur, partidele urmînd a avea loc pe 16 februarie, respectiv 23 fe­bru­arie. Capii de serie vor juca a doua man­şă pe teren propriu. (Ajax, APOEL, Beşiktaş, Fenerbahce, Fiorentina, Genk, FC Copen­haga, Ol.Lyon, Osmanlispor, AS Roma, Schalke, Şahtior Doneţk, Sparta Praga, Saint-Etienne, Tottenham, Zenit Sankt-Peters­­burg).    

S.Mihai


Vizualizari: 957

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info