Curierul Zilei - Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti!
PRIMA PAGINA
 

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo    

 
Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti! Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 21 ianuarie 2017

Oraşul nostru rămîne şi în 2017 capitala atletismului

Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti!

 

 Federaţia Română de Atletism a stabilit calendarul competiţional pe 2017. Şi în acest an, Piteştiul va găzdui mai multe competiţii interne rezervate juniorilor şi seniorilor. Startul competiţiilor din acest an care vor avea loc în oraşul nostru se va da în primăvară, iar finalul competiţiilor va fi în toamnă.

Prima competiţie importantă găzduită de stadionul Nicolae Dobrin este finala campionatului Naţional Universitar, ce va avea loc în luna mai care va fi urmată de etapa I a CN rezervată juniorilor, tineretului şi seniorilor.  În luna iunie, Piteştiul va fi gazda finalei Campionatului Naţional de juniori II, urmînd ca în iulie cocheta pistă a arenei din Trivale să găzduiască Campionatul Balcanic de juniori I, finala Campionatului Naţional de 20 km marş rezervat juniorilor, tineretului şi seniorilor. Această întrecere va fi urmată de Campionatul Naţional de tineret şi seniori, dar şi de cel rezervat juniorilor 3. În luna august, la Piteşti, se va desfăşura finala Campionatului Naţional de juniori 1. La jumătatea lunii, pe stadionul din Trivale se va desfăşura Campionatul Naţional de probe Combinate rezervat juniorilor, tineretului şi seniorilor. Acesta va fi ultimul concurs care va fi găzduit de oraşul nostru în 2017.

Competiţiile de la Piteşti

Mai

20 - 21 mai, Campionatul Naţional Universitar,  Finala PITEŞTI
20 - 21 mai, Campionatul Naţional S/T/J1, Etapa 1 PITEŞTI

Iunie

24 - 25 iunie, Campionatul National juniori 2, Etapa Finala PITEŞTI

Iulie

1-2 iulie, CAMPIONATUL BALCANIC DE J I, CRAIOVA / PITEŞTI
9 iulie, Campionatul National 20KM MARS S/T/J1, Finala PITEŞTI
8 - 9 iulie, Campionatul National SENIORI + TINERET  Finala PITEŞTI
15 - 16 iulie, Campionatul National J3,  Finala PITEŞTI

August

5 - 6 august, CAMPIONATUL NATIONAL J1, Finala PITEŞTI
12 - 13 august, Campionatul National Probe Combinate SEN/TIN/J1, J2 şi J3, Finala PITEŞTI.

M.Duinea 


Vizualizari: 1363

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info