Curierul Zilei - Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti!
PRIMA PAGINA

Redacţia Curierul Zilei *** ️ vă urează un Paşte Fericit şi sărbători frumoase alături de cei dragi!     Social *** ️ Pastorala de Paște     Social *** ️ Vinerea Mare - Ziua răstignirii lui Iisus     Social *** ️ Programul instituţiilor de cultură în perioada sărbătorilor     Social *** ️ A fost sfinţită noua raclă pentru moaştele Sfintei Filoteia     Fapt divers *** ️ De la o măicuţă a luat foc o casă...     Fapt divers *** ️ Prins sub maşină la 84 de ani!     Fapt divers *** ️ La împăcare s-au bătut de au ajuns la spital!     Social *** ️ Ultimul veteran, Paraschiv Simăn a fost sărbătorit     Social *** ️ Măturătorii vor fi scutiţi de impozit!     Sport *** ️ Dornici de revanşă!“     Sport *** ️ „Ne dorim un nou titlu de campion”    
 Publicitate pdf
Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti! Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 21 ianuarie 2017

Oraşul nostru rămîne şi în 2017 capitala atletismului

Campionatul Balcanic de juniori, la Piteşti!

 

 Federaţia Română de Atletism a stabilit calendarul competiţional pe 2017. Şi în acest an, Piteştiul va găzdui mai multe competiţii interne rezervate juniorilor şi seniorilor. Startul competiţiilor din acest an care vor avea loc în oraşul nostru se va da în primăvară, iar finalul competiţiilor va fi în toamnă.

Prima competiţie importantă găzduită de stadionul Nicolae Dobrin este finala campionatului Naţional Universitar, ce va avea loc în luna mai care va fi urmată de etapa I a CN rezervată juniorilor, tineretului şi seniorilor.  În luna iunie, Piteştiul va fi gazda finalei Campionatului Naţional de juniori II, urmînd ca în iulie cocheta pistă a arenei din Trivale să găzduiască Campionatul Balcanic de juniori I, finala Campionatului Naţional de 20 km marş rezervat juniorilor, tineretului şi seniorilor. Această întrecere va fi urmată de Campionatul Naţional de tineret şi seniori, dar şi de cel rezervat juniorilor 3. În luna august, la Piteşti, se va desfăşura finala Campionatului Naţional de juniori 1. La jumătatea lunii, pe stadionul din Trivale se va desfăşura Campionatul Naţional de probe Combinate rezervat juniorilor, tineretului şi seniorilor. Acesta va fi ultimul concurs care va fi găzduit de oraşul nostru în 2017.

Competiţiile de la Piteşti

Mai

20 - 21 mai, Campionatul Naţional Universitar,  Finala PITEŞTI
20 - 21 mai, Campionatul Naţional S/T/J1, Etapa 1 PITEŞTI

Iunie

24 - 25 iunie, Campionatul National juniori 2, Etapa Finala PITEŞTI

Iulie

1-2 iulie, CAMPIONATUL BALCANIC DE J I, CRAIOVA / PITEŞTI
9 iulie, Campionatul National 20KM MARS S/T/J1, Finala PITEŞTI
8 - 9 iulie, Campionatul National SENIORI + TINERET  Finala PITEŞTI
15 - 16 iulie, Campionatul National J3,  Finala PITEŞTI

August

5 - 6 august, CAMPIONATUL NATIONAL J1, Finala PITEŞTI
12 - 13 august, Campionatul National Probe Combinate SEN/TIN/J1, J2 şi J3, Finala PITEŞTI.

M.Duinea 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1546

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Luni, 18.03.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---
Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info