Curierul Zilei - Atletic Bradu, la o nouă repriză în amicaluri

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

Atletic Bradu, la o nouă repriză în amicaluri Imprimare E-mail
vineri, 03 februarie 2017

Atletic Bradu, la o nouă repriză în amicaluri

Atletic Bradu - Viitorul Domneşti 2-2 (1-0)
 Au marcat: Tameş, Marcu

Atletic Bradu a remizat miercuri, 2-2, în amicalul jucat la Bradu, cu colega de eşalon, Viitorul Domneşti. Scorul a fost deschis de Iulian Tameş în prima repriză, cu un şut direct din lovitură liberă, în timp ce Marcu a egalat la doi, în partea secundă după o acţiune colectivă. Antrenorul Adrian Dulcea a folosit următoarea echipă: Sporea - Mincă, Şerban. Dumitrache, Marin - Cîrstoiu - Preda (Trache), Tameş, Golban, Jenaru - Marius Ion. În repriza a doua, au jucat: Oprican - Din (Păun), Dinescu, Dumitrache, Marin (Ciucă), Popescu, Traşcă, Ruţă, Voinescu (Marcu), Ceapă, Păvăluţă (Constantin Ion).

La finalul meciului de astăzi, antrenorul Adrian Dulcea s-a declarat mulţumit de evoluţia echipei. „În prima repriză ne-am mişcat foarte bine. După ce am început să schimbăm jucători şi au intrat cei noi, s-a resimţit un pic în joc şi am cedat posesia, scăzînd puţin şi din calitatea jocului. Apoi, pe final, am revenit şi am reuşit să egalăm, după ce am fost conduşi cu 2-1. A fost un joc bun de pregătire, contra unei echipe bune de Liga a III-a. Pentru perioada în care ne aflăm, am făcut un joc bun. Încercăm să împărţim efortul jucătorilor în reprize de cîte 45 de minute şi, încet-încet, vom merge pe minute mai multe jucate de fiecare. După acest joc, pot să trag anumite concluzii şi să iau unele decizii în privinţa jucătorilor pe care îi am în lot. Voi contura un lot de 24 de jucători“, ne-a spus Adi Dulcea.