Curierul Zilei - „Ocaziile mari noi le-am avut!“

*** România, codaşă la construcţii!     *** Săptămîna Europeană a Sportului, în Argeş     *** Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare, la Mioveni      *** PASTILA de UMOR      *** „Argeşul, locul cel mai românesc din România“     *** Adrian Tase, la Congresul de la Sinaia!     *** La 16 ani, s-a întors de la majorat, în sicriu     *** Şoferul a făcut infarct      *** Copilul s-a spînzurat      *** Nu s-a asigurat şi a lovit trei maşini     *** Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări     *** Filmaţi în timp ce furau bere dintr-un magazin     *** Raicu eliminat de la Mondiale     *** Cursuri gratuite, la Şcoala de Arbitraj a AJF Argeş     *** Un gol, din două faze de poartă     *** CS Mioveni - ASU Poli Timişoara 1-0 (1-0)     *** Au avut victoria la îndemînă     *** Memorialul Dorel Ştefănescu, la ediţia a treia     *** Învinşi de propriul portar!     *** „Rezultatul final este mincinos“     *** Popovici: „O victorie foarte importantă“     *** CSU Piteşti va juca în Divizia A!

„Ocaziile mari noi le-am avut!“ Imprimare E-mail
vineri, 17 februarie 2017

„Ocaziile mari noi le-am avut!“

Antrenorul principal al Mioveniului, Marius Stoica, s-a declarat, la finalul amicalului cu FCM Alexandria, mulţumit de evoluţia per total a echipei sale, deşi a recunoscut că meciul a avut două reprize distincte.

„În prima repriză am jucat destul de bine, a fost echilibrat. Apoi, în repriza a doua, am fost dominaţi, dar cele mai mari ocazii de gol tot noi le-am avut. Astfel, au scăpat singuri cu portarul Ivan, de două ori, Bărăscu, Mormolea... Am făcut un joc bun pînă la urmă, am avut o atitudine bună, cu mici greşeli de poziţionare şi în luarea deciziei la finalizare. Mazilu a deschis scorul după o acţiune de atac frumoasă, în care Traşcu a recuperat şi a plecat cu mingea la picior pe un spaţiu liber, apoi i-a pasat marcatorului pe culoar, acesta preluînd la 16 m şi şutînd la colţul lung aproape de vinclu. Am fost egalaţi în repriza a doua din 11 m, după care, pe final, în minutul 82, Mormolea a înscris golul victoriei după o combinaţie cu Ivan, acesta a deviat spre coechipier care a plecat pentru a intra în careu şi nu a căzut în duel cu fundaşii, înscriind pe lîngă portar“, a spus Marius Stoica.

Trei indisponibili

La meciul de miercuri, banca tehnică a CS Mioveni II a avut şi trei jucători indisponibili. Aceştia sînt nerefăcuţi după accidentările pe care le-au suferit în această iarnă. Astfel, Cioc are în continuare probleme la genunchi, după ce a acuzat dureri în cantonamentul echipei mari la Cheile Grădiştei şi a fost trimis acasă. De asemenea, Oancea este nerefăcut după fractura la degetele de la mînă suferită în meciul cu Bradu, iar Ivan Rareş a venit răcit din cantonament şi face tratament cu antibiotice.

Tot lotul la dispoziţie

Din această săptămînă, Marius Stoica are la dispoziţie tot lotul, după ce s-au alăturat echipei şi juniorii care au făcut pregătirea cu echipa mare. Este vorba despre portarul Sima, fundaşul Traşcu, mijlocaşii Rareş Lazăr şi Eduard Neacşu şi atacantul Sebastian Ivan. Antrenamentele s-au reluat marţi şi vor continua în următoarea perioadă cu cîte o şedinţă pe zi, pe plan local, urmînd ca miercuri să se joace un penultim amical cu Atletic Bradu.

Mazilu, în formă bună

Mijlocaşul Victor Mazilu se află în această iarnă într-o formă foarte bună. După ce antrenorii echipei mari au considerat că nu au nevoie de serviciile lui la prima echipă, a fost trimis la CS Mioveni, iar în această iarnă a făcut cantonamentul cu elevii lui Marius Stoica şi va fi unul din jucătorii de bază din retur. „A marcat în toate meciurile. Este într-o for­mă bună. E bine pentru el, este total schimbat“, spunea şi antrenorul echipei a doua.