Curierul Zilei - Bradu şi Mioveni II, neînvinse în amicaluri

*** Trivale Fest la Piteşti      *** Gabriel Cazan şi-a lansat noua carte      *** Primarul vine la muncă pe bicicletă      *** A crescut producţia la Dacia      *** 260 de vehicule, pentru pompierii români      *** „Misiune îndeplinită!”     *** Chinezi prinşi muncind la negru     *** Agresor sexual, în arest la domiciliu     *** S-a aruncat de la etajul V     *** Bătut de un poliţist pe motocicletă     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** „Mergem să cîştigăm la Timişoara!“     *** Chindia - CFR, la Mioveni, în Cupă     *** România a urcat pe locul 27     *** Între 30 şi 90 lei biletele la meciul cu Serbia     *** Bishop a ajuns la Piteşti     *** Doar 4 partide vor fi televizate!     *** Victoria îi urcă pe podium!     *** Negocieri cu doi jucători     *** Năstăsie: „Mergem la Bacău să cîştigăm“

Bradu şi Mioveni II, neînvinse în amicaluri Imprimare E-mail
vineri, 24 februarie 2017

Bradu şi Mioveni II, neînvinse în amicaluri

Şi al doilea amical între CS Mioveni II şi Atletic Bradu s-a terminat la egalitate, cu acelaşi scor 1-1, partida disputîndu-se miercuri la prînz, pe terenul sintetic de la Grupul Şcolar Colibaşi. La pauză, galben-verzii antrenaţi de Marius Stoica au condus cu 1-0, însă în repriza a doua, pe final, oaspeţii au reuşit egalarea prin Constantin Ion.

Cele două echipe sînt neînvinse în meciurile amicale disputate în această iarnă, Bradu jucînd şase partide, iar Mioveni II, două. Astfel, Atletic Bradu a ajuns la al cincilea egal (1-1 cu Mioveni II de două ori, 2-2 cu Domneşti, 1-1 cu Saelele şi 1-1 cu Şirineasa) şi o victorie 5-1 cu perişani, în timp ce CS Mioveni II este şi ea neînvinsă, avînd trei victorii (5-0 cu Colibaşi, 4-1 cu Sinaia, 2-1 cu Alexandria) şi cele două remize amintite, cu Bradu.

Mioveni II - Atletic Bradu 1-1 (1-0)

Au marcat: Neacşu (34) / C. Ion (80)
Mioveni: Sima - Florin Lazăr, Traşcu, Boşneag, Şchiopu - Rareş Lazăr, Iamandi - Mazilu, Comănescu, Neacşu - Mormolea. Au mai jucat: Albu, Mierlea, Turcin, Burnea, Ioancu, Matei, Bărăscu, Tărîţă. Antrenor: Marius Stoica
Bradu: Sporea - Păun, Şerban (34 Ruţă), Dumitrache, Ciucă - Ceapă, Golban, Popescu, Cîrstoiu, Jenaru - Marius Ion. Au mai jucat: Codin, Marcu, Andrei Marin. Antrenor: Adrian Dulcea
În partida de miercuri, Neacşu a deschis scorul după o acţiune personală cu stînga, finalizată cu una de la marginea careului, iar Constantin Ion a egalat în minutul 80, cu capul, după un corner. Ambii antrenori au folosit tot lotul avut la dispoziţie.