Curierul Zilei - Misiune infernală cu liderul!
PRIMA PAGINA

*** Se opreşte curentul în Hîrtieşti     *** 200 de locuri de muncă în agricultură      *** Dacia recheamă în service peste 13.000 de maşini!     *** Cartofii şi legumele, în topul scumpirilor!     *** Sfinţii zilei      *** Sumă mare de bani!    *** BALMOŞ CA ÎN BUCOVINA     *** Evenimente 16 ianuarie de-a lungul vremii     *** Premiera „O noapte furtunoasă“ reprogramată     *** Violonistul Horia Văcărescu, în premieră la Piteşti     *** 14 cazuri de gripă confirmate     *** Vrea cetăţenia română, ca să primească ajutor     *** A uitat de biberon pe aragaz     *** Şmecher la volan a fost reţinut!     *** Conducea o maşină neînmatriculată     *** Femeia de 33 de ani a murit la spital     *** Agresorul s-a întors în arest     *** Accident cu 4 maşini la Curtea de Argeş     *** Ce mai fac colegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** CS Mioveni, la doctor!     *** Sepsi OSK, cel mai omogen lot     *** Pregătire la Piscul Negru!     *** Competiţiile la care vor participa în 2019 înotătorii argeşeni     *** Cantonament şi pentru piteşteni     *** Bianca Andreescu, în turul 2 la Australian Open!     *** „Putem termina în primele trei locuri“     *** Debut de foc în Top 6!      *** A apărut Cupa României de Baschet 3x3!     

 
Misiune infernală cu liderul! Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 25 februarie 2017

Handbal

Misiune infernală cu liderul!

# CS Rapid - SCM Piteşti, mîine, ora 12

 

 Handbalistele de la SCM Piteşti vor avea o misiune aproape imposibilă în deplasarea din acest weekend, din Capitală, contra celor de la CS Rapid. Echipa noastră întîlneşte, mîine, de la ora 12, pe CS Rapid, liderul seriei, echipă care nu a cunoscut gustul înfrîngerii în cele 15 etape disputate pînă acum.

Bucureştencele sînt principalele favorite la promovare din această serie şi nu concep să rateze obiectivul fixat. Fetele noastre au moralul bun după victoria de acum cîteva zile obţinută pe propriul teren în disputa cu CSO Plopeni. Tehnicianul argeşencelor spune că echipa sa nu are nimic de pierdut în partida cu CS Rapid: „Meciul se anunţă unul foarte greu pentru noi. Vom întîlni un adversar mai valoros decît echipa noastră. Nu avem nimic de pierdut şi vom merge să ne jucăm şansa pe care o avem, chiar dacă este infimă. Îmi doresc să facem un meci bun şi să ne ridicăm la valoarea adversarului. Această partidă poate fi un test bun pentru noi. Vom pleca în ziua meciului, însă, din păcate, nu vom putea conta pe cele mai bune jucătoare ale noastre. Cinci fete au probleme medicale, iar patru dintre ele fac parte din primul şapte. Rapidul este o echipă care este cu un picior în prima ligă, însă acest lucru nu ne sperie. Vom merge să facem un meci bun, iar dacă se va putea, să scoatem şi un rezultat pe măsură“, a declarat Paul Mihăilă înaintea acestui joc.

M.Duinea

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1657

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics


Zi record

Luni, 07.01.2019

--- 3.633 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info