Curierul Zilei - Misiune infernală cu liderul!
PRIMA PAGINA
 

*** 642 de locuri de muncă în Argeş     *** Investiţie importantă în amenajarea unui pîrîu     *** Tîrg de adopţii de cîini la Mioveni      *** „Jake şi femeile lui”      *** „Coşmarul Vraciului“      *** Muzică şi sport în faţa Primăriei Piteşti     *** Filmele săptămînii 21 - 27 septembrie      *** Dispărutul era spînzurat!      *** Omorît de un BMW     *** Doi şoferi răniţi grav, la Moşoaia!     *** Spărgătorii şi tăinuitorul, colegi de celulă     *** Pod reabilitat,după turnarea asfaltului!     *** Şapte oi omorîte şi şase stupi distruşi de urs     *** Ministrul Fifor, „no comment” despre tragedia de la Valea Urdii     *** Vor victoria în Moldova      *** Europa League, Etapa 1     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul carasului pe Dunăre     *** După puncte, la Timişoara     *** Atletic Bradu şi Unirea Bascov joacă astăzi în campionat     *** 80 de piloţi la Trofeul Câmpulung!     *** Fotbal la TV în week-end    

 
Misiune infernală cu liderul! Imprimare E-mail
(0 voturi)
sâmbătă, 25 februarie 2017

Handbal

Misiune infernală cu liderul!

# CS Rapid - SCM Piteşti, mîine, ora 12

 

 Handbalistele de la SCM Piteşti vor avea o misiune aproape imposibilă în deplasarea din acest weekend, din Capitală, contra celor de la CS Rapid. Echipa noastră întîlneşte, mîine, de la ora 12, pe CS Rapid, liderul seriei, echipă care nu a cunoscut gustul înfrîngerii în cele 15 etape disputate pînă acum.

Bucureştencele sînt principalele favorite la promovare din această serie şi nu concep să rateze obiectivul fixat. Fetele noastre au moralul bun după victoria de acum cîteva zile obţinută pe propriul teren în disputa cu CSO Plopeni. Tehnicianul argeşencelor spune că echipa sa nu are nimic de pierdut în partida cu CS Rapid: „Meciul se anunţă unul foarte greu pentru noi. Vom întîlni un adversar mai valoros decît echipa noastră. Nu avem nimic de pierdut şi vom merge să ne jucăm şansa pe care o avem, chiar dacă este infimă. Îmi doresc să facem un meci bun şi să ne ridicăm la valoarea adversarului. Această partidă poate fi un test bun pentru noi. Vom pleca în ziua meciului, însă, din păcate, nu vom putea conta pe cele mai bune jucătoare ale noastre. Cinci fete au probleme medicale, iar patru dintre ele fac parte din primul şapte. Rapidul este o echipă care este cu un picior în prima ligă, însă acest lucru nu ne sperie. Vom merge să facem un meci bun, iar dacă se va putea, să scoatem şi un rezultat pe măsură“, a declarat Paul Mihăilă înaintea acestui joc.

M.Duinea


Vizualizari: 1525

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info