Curierul Zilei - Ştiri de la SCM Piteşti

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii

Ştiri de la SCM Piteşti Imprimare E-mail
(2 voturi)
luni, 27 februarie 2017

Ştiri de la SCM Piteşti

Mulţi indisponibili

În partida de vineri cu Metalul Reşiţa, Nicolae Dică nu i-a putut folosi pe Şerban, David, Piscanu, Albu, jucători de bază ai echipei. Cei patru se confruntă cu proble­me medicale, iar staff-ul tehnic a preferat să îi menajeze în acest ultim amical. Oficialii grupării din Trivale speră ca aceştia să se refacă pînă la meciul cu Podariul din prima etapă a returului şi să poată conta pe ei.

Năstăsie, accidentat

Mijlocaşul Ionuţ Năstăsie nu a pu­tut fi folosit 90 de minute în confruntarea cu Reşiţa. Introdus în teren încă din primul minut, elevul lui Nicolae Dică a cerut să fie schimbat cu 20 de minute înainte de finalul partidei, după un fault mai dur al unui adversar. Decarul argeşenilor a acuzat probleme medicale la picior, iar staff-ul tehnic nu a vrut să rişte şi la schimbat cu Oreviceanu. Per ansamblu, Năstăsie a făcut un meci destul de bun, reuşind să înscrie golurile piteştenilor şi să destabilizeze defensiva reşiţenilor în mai multe rînduri prin incursiunile sale.

Brigadă experimentată

Disputa dintre SCM Piteşti şi Metalul Reşiţa a fost oficiată de o brigadă de arbitri experimentată. AJF Argeş i-a delegat la acest meci amical pe centralul Robert Avram şi pe asistenţii Gabriel Stroe şi Cristian Cosmescu. Centralul oficiază partide la Liga a doua, în timp ce Stroe este tuşier la Liga I, iar Cosmescu, la Liga a III-a. Cei trei s-au descurcat foarte bine, iar la finalul partidei, nici o tabără nu a avut ce să le reproşeze.

Patronul oaspeţilor, la meci

Confruntarea de pe terenul central al stadionului Nicolae Dobrin a fost urmărită şi de patronul oaspeţilor, Cătălin Rufă. Omul de afaceri bucureştean care finanţează echipa de ligă secundă a venit la stadion cu aproape un sfert de oră înainte de începerea meciului, iar la finalul confruntării s-a declarat mulţumit de ce a văzut. În timpul meciului, Rufă a discutat şi analizat cu apropiaţii săi jocul echipei.