Curierul Zilei - Piteşteni în lot pentru meciul cu Danemarca
PRIMA PAGINA
 

*** Reducere de 10% la plata datoriilor!     *** Depuneţi adeverinţa la Casa de Pensii!     *** Două decenii de proiecte de dezvoltare     *** Incendiere anunţată pe Facebook     *** Au atacat un şofer şi l-au jefuit     *** Spărgătorii au interdicţie să se apropie de păgubaş     *** 16 echipaje ISU la Mioveni, în concurs     *** Ministrul Fifor vine la Cîmpulung     *** Şi-au ciocnit maşinile, pe DN 73      *** Beţivan, lovit de maşină cînd traversa      *** Racordaţi ilegal la energie electrică     *** Jandarmii au donat sînge     *** Pe podium la Cupa Romgaz     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** Raicu la Campionatul Mondial     *** La Bradu s-au stabilit campionii!     *** Peste 80 de piloţi la Trofeul Cîmpulung Muscel      *** Liga 1     *** CS Mioveni joacă ani la Piteşti, cu CSO Ploepni     *** Sporting Lieşti - Mioveni, în Cupă     *** Programul şaisprezecimilor de finală este următorul:    

 
Piteşteni în lot pentru meciul cu Danemarca Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 07 martie 2017

Naţională:

Piteşteni în lot pentru meciul cu Danemarca

 

Selecţionerul echipei naţionale a României, Christoph Daum, a anunţat, luni, pe site-ul Federaţiei Române de Fotbal, lotul convocat pentru partida cu Danemarca, programată duminică, 26 martie, în preliminariile Campionatului Mondial din 2018.

Pe lista lui Daum se găsesc şi Vlad Chiricheş -  fostul jucător al lui internaţional Curtea de Argeş, Andrei Prepeliţă - fostul jucător al lui FC Argeş, Bogdan Stancu - fost jucător al lui FC Argşe şi Dacia Mioveni şi Andrei Ivan - fost juniori la Sporting Piteşti. De asemenea, în vederile selecţionerului pentru meciul cu Danemarca au intrat şi Sergiu Hanca - cel mai bun pasator al lui Dinamo şi Constantin Budescu - jucătorul lui Şumudică de la Astra.

Lotul convocat:

 Portari: Ciprian Tătăruşanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Watford), Silviu Lung Jr. (Astra);
 Fundaşi: Cristian Săpunaru (Astra), Vlad Chiricheş (Napoli), Alin Toşca (Real Betis), Dragoş Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moţi (Ludogoreţ), Iasmin Latovlevici (Karabukspor), Romario Benzar (FC Viitorul);
 Mijlocaşi: Răzvan Marin (Standard Liege), Andrei Prepeliţă (Rostov), Mihai Pintilii (Steaua), Eric Bicfalvi (FC Ural), Nicolae Stanciu (Anderlecht), Dorin Rotariu (Club Brugge), Constantin Budescu (Astra), Sergiu Hanca (Dinamo);
 Atacanţi: Bogdan Stancu (Bursaspor), Denis Alibec (Steaua), Alexandru Chipciu (Anderlecht), Claudiu Keşeru (Ludogoreţ), Adrian Popa (Reading), Andrei Ivan (CS U Craiova).
Listă adiţională: Florin Niţă (Steaua), Steliano Filip (Dinamo), Gabriel Tamaş (Steaua), Alexandru Măţel (Dinamo Zagreb), Ovidiu Hoban (Hapoel Be’er Sheva), Gheorghe Grozav (Terek Groznîi), Adrian Stoian (Crotone).
Echipa naţională de fotbal a României va disputa împotriva selecţionatei din Danemarca cea de-a cincea partidă din preliminariile Campionatului Mondial din Rusia - 2018, duminică, 26 martie, de la 21.45, pe Cluj Arena.
Grupa E: România, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
 4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17), Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51, 58 / Kapustka 9, Lewandowski 35-pen.), România - Muntenegru 1-1 (Popa 85 / Jovetic 87)
 8 octombrie 2016: Armenia - România 0-5 (Stancu 4 - pen., Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 60), Muntenegru - Kazahstan 5-0 (Tomasevic 24, N. Vukcevic 59, Jovetic 64, Beciraj 73, Savic 78), Polonia - Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, 36-pen., 48 / Glik 49 - autogol, Y. Poul­­sen 69)
 11 octombrie 2016: Kazahstan - România 0-0, Danemarca - Muntenegru 0-1 (Beciraj 32), Polonia - Armenia 2-1 (Mkoyan 48 - autogol, Lewandowski 90+5 / Pizzelli 50)
 11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru 3-2 (A. Grigoryan 50, Haroyan 74, Ghazaryan 90+3 / Kojasević 36, Jovetic 38), Danemarca - Kazahstan 4-1 (Cornelius 15, Eriksen 36, 90+2, Ankersen 78/ Suyumbayev 17), România - Polonia 0-3 (Grosicki 11, Lewandowski 83, 90+1-pen.)
 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan (ora 19.00), Muntenegru - Polonia, România - Danemarca (ora 21.45)
 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19.00), Muntenegru - Armenia, Polonia - România (ora 21.45)
 1 septembrie 2017: Kazahstan - Danemarca (ora 19.00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21.45)
 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19.00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21.45)
 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19.00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21.45)
 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19.00)

CLASAMENT

1. Polonia          4    3         1    0     10-5    10
2. Muntenegru   4    2          1    1      9-4        7
3. Danemarca    4    2         0    2      7-5        6
4. ROMÂNIA      4    1         2    1      6-4    5
5. Armenia         4    1         0    3    4-10        3
6. Kazahstan      4    0         2    2    3-11        2

    S.Mihai
 


Vizualizari: 1374

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---





































Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info