Curierul Zilei - Egalaţi în prelungiri, din penalti

*** Reducere de 10% la plata datoriilor!     *** Depuneţi adeverinţa la Casa de Pensii!     *** Două decenii de proiecte de dezvoltare     *** Incendiere anunţată pe Facebook     *** Au atacat un şofer şi l-au jefuit     *** Spărgătorii au interdicţie să se apropie de păgubaş     *** 16 echipaje ISU la Mioveni, în concurs     *** Ministrul Fifor vine la Cîmpulung     *** Şi-au ciocnit maşinile, pe DN 73      *** Beţivan, lovit de maşină cînd traversa      *** Racordaţi ilegal la energie electrică     *** Jandarmii au donat sînge     *** Pe podium la Cupa Romgaz     *** Liga Campionilor, Etapa 1     *** Raicu la Campionatul Mondial     *** La Bradu s-au stabilit campionii!     *** Peste 80 de piloţi la Trofeul Cîmpulung Muscel      *** Liga 1     *** CS Mioveni joacă ani la Piteşti, cu CSO Ploepni     *** Sporting Lieşti - Mioveni, în Cupă     *** Programul şaisprezecimilor de finală este următorul:

Egalaţi în prelungiri, din penalti Imprimare E-mail
luni, 13 martie 2017

Liga a III-a, Etapa 17: FC Voluntari II - Atletic Bradu 1-1 (0-1)

Egalaţi în prelungiri, din penalti

Atletic Bradu a scăpat, vineri, la Voluntari, victoria printre degete, gazdele reuşind o egalare in extremis, în minutul 92. Scorul a fost deschis de Şerban în prima repriză, însă, la una dintre ultimele faze ale partidei, argeşenii au fost egalaţi.

Egalarea în meciul de la Voluntari II a venit dintr-un penalti, acordat de arbitru în prelungirile partidei, la o fază în care pînă şi gazdele au rămas surprinse de această decizie.

„E frustrant să fii egalat în minutul 92, în condiţiile în care am condus jocul. S-a dat penalti la o fază în care nu se anunţa nimic. Şi adversarul a rămas surprins de decizie, au crezut că dă fault în atac. Asta este, s-a dat penalti şi am fost egalaţi, 1-1! Păcat de acest rezultat, pentru că am început să creştem în joc şi atitudine! Era importantă o victorie afară după mult timp, era o victorie cu locul 2 şi ne apropiam la un punct. Păcat de munca băieţilor!“, a spus, du­pă meci, antrenorul Adrian Dulcea. În urma acestei remize, se păstrează diferenţa de 4 puncte faţă de locul 2.
 FC Voluntari II - Atletic Bradu 1-1 (0-1) Au marcat: R. Stănescu (92 din 11 m)/Şerban (10). Bradu: Oprican - Mincă, Şerban, Dumitrache, Marin - Golban, Tameş, Ruţă, Voinescu, Jenaru - Marius Ion. Au mai jucat: Popescu, Marcu, Codin. Antrenor: Adrian Dulcea.