Curierul Zilei - Rezultate etapa 5, preliminarii CM:
PRIMA PAGINA

*** O stafie bântuie prin România - stafia lui Zelea Codreanu      *** ️Se opreşte curentul în Piteşti     *** Cinema Lumina redat spectacolelor     *** Întîlnire a medicilor de familie, la Mioveni     *** Femeie de 90 de ani accidentată      *** Hoţi prinşi în flagrant!     *** Doi răniţi, în accident     *** Nebun cu un cuţit în mînă, pe stradă    *** Şofer turc, beat la volan    *** Pieton beat făcut una cu pămîntul    *** „Ţineţi mintea deschisă şi învăţaţi permanent!“    *** Ora să ştim     *** Biscuiţii Popular şi un mix de fructe, retraşi de la vînzare!     *** Teo Vlad, în expediţie pe Everest     *** Dacia a participat la Forul Industriei Auto     *** Sfinţii zilei      *** Moştenire şi avantaje materiale!     *** Ruladă de porc cu struguri     *** Evenimente 25 martie de-a lungul vremii     *** Rezulatete primei etape din preliminarii Euro 2020     *** Remiză albă la Petroşani!     *** Înfrîngere după greşeli în apărare    *** Naţionala U21, învinsă la limită     *** Pribeagu, locul 1 la Cupa Viva    *** Emil Săndoi a plecat de la FC Argeş!     *** Concurează cu un bolid de 200.000 euro!    *** Bianca Andreescu, în sferturi la Miami!    *** Campion de lupte la toate categoriile!   

 Publicitate pdf
Rezultate etapa 5, preliminarii CM: Imprimare E-mail
(0 voturi)
marţi, 28 martie 2017

Rezultate etapa 5, preliminarii CM:

Grupa A

Bulgaria - Olanda 2-0
A marcat: Spas Delev 5, 20.
Luxemburg - Franţa 1-3
Au marcat: Joachim 34 pen./ Giroud 28, 77, Griezmann 37 pen.
Suedia - Belarus 4-0
Au marcat: Forsberg 19 pen., 49, Berg 57, Thelin 78.

Clasament

1.Franţa                       13p   
2.Suedia                  10p   
3.Bulgaria                 9p   
4.Olanda                   7p   
5.Belarus                   2p   
6.Luxemburg            1p   

Grupa B

Portugalia - Ungaria 3-0
Au marcat: Silva 32, Ronaldo 36, 65.
Andorra - Insulele Feroe 0-0
Elveţia - Letonia 1-0
A marcat: Drmic 66.

Clasament

1.Elveţia    15p   
2.Portugalia    12p   
3.Ungaria     7p   
4.Feroe                        5p   
5.Letonia     3p   
6.Andorra     1p   

Grupa C

Azerbaidjan - Germania 1-4
Au marcat: Nazarov 31 / Schurrle 19, 81, Muller 26, Gomez 45.
San Marino - Cehia 0-6
Au marcat: Barak 17, 24, Darida 19, 77-pen, Selassie 26, Krmencik 43.
Irlanda de Nord - Norvegia 2-0
Au marcat: Ward 2, Washington 33.

Clasament

1.Germania       15p   
2.Irlanda de Nord       10p   
3.Cehia                           8p   
4.Azerbaijan                7p   
5.Norvegia                3p   
6.San Marino               0p

Grupa D

Georgia - Serbia 1-3
Au marcat: Katcharava 6 / Tadic 45-pen, Mitrovic 64, Gacinovic 86
Austria - Moldova 2-0
Au marcat: Sabitzer 75, Harnik 90
Irlanda - Ţara Galilor 0-0

Clasament

1.Serbia                   11p   
2.Irlanda                  11p   
3.Ţara Galilor    7p   
4. Austria    7p   
5.Georgia    2p   
6.Moldova    1p

Grupa E

Muntenegru - Polonia 1-2
Au marcat: Mugosa 62 /
Lewandowski 40, Piszczek 81.
România - Danemarca 0-0
Armenia - Kazahstan 2-0
Au marcat: Mhitarian 73,
Ozbiliz 75.

Clasament

1. Polonia            13p
2. Muntenegru      7p
3. Danemarca      7p
4. Romania           6p
5. Armenia            6p
6. Kazahstan        2p

Grupa F

Malta - Slovacia 1-3
Au marcat: Farrugia 14 /Weiss 2, Gregus 41, Nemec 84.
Scoţia - Slovenia 1-0
A marcat: Chris Martin 88.
Anglia - Lituania 2-0
Au marcat: Jermain Defoe 21, Jamie Vardy 66.

Clasament

1.Anglia                     13p   
2.Slovacia               9p
3.Slovenia               8p
4.Scoţia                      7p
5.Lituania                5p
6.Malta                      0p

Grupa G

Italia - Albania 2-0
Au marcat: De Rossi 12-pen, Immobile 71.
Liechtenstein - Macedonia 0-3
Au marcat: Nikolov 43, Nestorovski 68, 73.
Spania - Israel 4-1
Au marcat: Silva 13, Vitolo 45+1, Diego Costa 51, Isco 88 / Rafaelov 76.

Clasament

1.Spania                 13p   
2.Italia                      13p   
3.Israel                       9p   
4.Albania    6p   
5.Macedonia    3p   
6.Liechtenstein    0p

Grupa H

Belgia - Grecia 1-1
Au marcat: Lukaku 89 /
Mitroglou 46.
Cipru - Estonia 0-0
Bosnia - Gibraltar 5-0
Au marcat: Ibisevic 4, 43, Vrsajevic 52, Visca 56, Bicakcic 90+3.

Clasament

1.Belgia                      13p     
2.Grecia                  11p   
3.Bosnia                 10p   
4.Cipru                       4p   
5.Estonia              4p   
6.Gibraltar    0p

Grupa I

Turcia - Finlanda 2-0
Au marcat: Cenk Tosun 9, 13.
Croaţia - Ucraina 1-0
A marcat: Kalinic 38.
Kosovo - Islanda 1-2
Au marcat: Nuhiu 53 / Sigudarsson 25, G. Sigurdsson 35-pen.

Clasament

1.Croaţia                13p   
2.Islanda                10p   
3.Ucraina                 8p   
4.Turcia                       8p   
5.Finlanda    1p   
6.Kosovo    1p

 S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 1704

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Luni, 18.03.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info