Curierul Zilei - Primul eşec din play-out!
PRIMA PAGINA
Fapt diversl *** ️ Copii din Argeş abuzaţi sexual de milionari germani     Fapt divers *** ️ Afacerist în comă după o şicanare în trafic     Fapt divers *** ️ Accident cu 3 maşini şi 3 victime, la Mărăcineni     Social *** ️ Avem 23 de elevi de 10!     Social *** ️ Campania În primul rând, ASCULTĂ !     Sport *** ️ 20 jucători la reunirea lotului     Fapt divers *** ️ Camionul cu lemne a strivit trei maşini     Fapt divers *** ️ A furat motorină, bani şi accesorii auto     Fapt divers *** ️ Doi pompieri s-au pensionat!     Social *** ️ Se opreşte curentul în Călineşti     Social *** ️ Se inaugurează Renault Bucharest Connected     Sport *** ️ România, calificată în semifinale!    
 Publicitate pdf
Primul eşec din play-out! Imprimare E-mail
(0 voturi)
vineri, 07 aprilie 2017

Volei   

Primul eşec din play-out!

SCM Piteşti - CSU Medicina Tg. Mureş 2-3 (25-18,14-25,25-19,12-25,15-17)

Voleibalistele de la SCM Piteşti au înregistrat, miercuri seară, prima înfrîngere din play-out. Echipa pregătită de Ciprian Dîrnescu a pierdut, pe propriul teren, cu 2-3, confruntarea cu CSU Medicina Tîrgu Mureş şi a ratat astfel şansa de a mai urca cîteva poziţii în clasament.   

Disputa cu ardelencele a fost una pe muchie de cuţit, fiind nevoie de al cincilea set pentru a se face departajarea. Fetele noastre au început bine partida şi au cîştigat primul set cu 25-18. În actul secund, voleibalistele alb-violete au evoluat sub aşteptări şi au pierdut cu 14-25. În setul al treilea, argeşencele au avut o tresărire de orgoliu reuşind să se impună cu 25-19. În setul al patrulea, echipa noastră a avut o nouă cădere inexplicabilă cedînd această secvenţă cu 12-25. S-a ajuns în setul decisiv unde s-a mers cap la cap pînă spre final. Acest ultim act a fost adjudecat de ardelence care s-au impus cu 17-15, profitînd de erorire comise de gazde, atît pe faza de atac, cît şi în apărare. În urma acestui rezultat, SCM Piteşti a rămas pe locul 4 al grupei valorice 7-12, cu cele 33 de puncte acumulate în 28 de runde. Următorul meci al echipei noastre va avea loc sîmbătă, de la ora 18, la sala de sport a Universităţii Piteşti, de pe strada Gheorghe Doja, adversar fiind SCM U Craiova, lanterna roşie a clasamentului care în 28 de etape a strîns doar 5 puncte. n

M.Duinea

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 2152

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Marţi, 11.06.2019

--- 2.989 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info