Curierul Zilei - Florin Marin, la CS Mioveni!
PRIMA PAGINA

*** Trei noi săli de sport în Piteşti      *** Seminar împotriva abuzurilor copiilor     *** PASTILA de UMOR      *** Sistarea furnizării apei potabile în Municipiul Piteşti, cartier Găvana III     *** Primăria cumpără utilaje      *** Intrarea Maicii Domnului în Biserică     *** Concert-lecţie marca Florin Totan     *** Încă două cursuri gratuite la Centrul Cultural Mioveni      *** „Jurnal de război”, lansată la Tîrgul Gaudeamus      *** A ameninţat cu maceta ca să primească băutură     *** A plonjat cu maşina în rîul Tîrgului     *** Angajat de la Dacia dispărut de o săptămînă     *** Fraţii, sub control judiciar     *** Fumatul, factor principal în apariţia cancerului     *** Veteranul Ionuţ Butoi, portdrapel la paradă      *** FCSB va juca trei meciuri la Piteşti!     *** „Vom face spectacol!“     *** Sala Sporturilor ar putea primi finanţare      *** Olympic Gym Piteşti, pe podium la Campionatul Naţional de Gimnastică     *** 8 medalii la Campionatele Mondiale de lupte     *** Doar un punct, pentru echipele argeşene     *** Karate: Medalii pentru CS Dacia     *** Liga II, Etapa 17     *** Liga Naţiunilor    

 
Florin Marin, la CS Mioveni! Imprimare E-mail
(4 voturi)
miercuri, 03 mai 2017

Galben-verzii au un nou director tehnic

Florin Marin, la CS Mioveni!

 

După plecarea antrenorului Alexandru Pelici, condu­cerea clubului nostru a decis să întărească staff-ul tehnic pînă la finalul sezonului, avînd în vedere fap­tul că echipa mai are încă şanse matematice să ocupe locul 2 sau 3.

Astfel, s-a ajuns la o înţelegere cu Florin Marin, antrenor care a mai pregătit echipa noastră în 2007, în Liga 1, şi care ultima oară s-a aflat pe banca formaţiei de primă ligă FC Voluntari. Tehnicianul va semna, cel mai probabil astăzi, un contract valabil pînă în 2018, urmînd să aibă funcţia de director tehnic, în timp ce antrenor principal va fi Iordan Eftimie, iar secund Mihai Olteanu. Obiectivul lui Florin Marin este promovarea în Liga I şi în acest sezon, dacă mai este posibil, dacă nu, în sezonul următor. Noul director tehnic al CS Mioveni a fost prezent în tribune la meciul de sîmbătă, cîştigat de galben-verzi cu 5-1 în faţa Metalului Reşiţa, iar de luni a fost alături de Eftimie şi Olteanu la antrenamentele echipei.
S.Mihai

Vizualizari: 2325

Comentarii (4)
Scris de G.T. in 04-05-2017 11:06 - Vizitator
 
 
Neinspirata alegere ! Vremurile lui nea Florin au trecut, cooperativa a dispărut, se putea merge cu un antrenor din generatia tânără, Miovenii au avut un antrenor f bun in persoana lui Claudiu Niculescu, au renuntat prea repede la el, cred ca problema clubului este viziunea conducerii.
 
Scris de catalin in 04-05-2017 02:32 - Vizitator
 
 
CS Mioveni nu isi doreste promovarea,sa urmariti ce rzultate vor obtine.Vor mai fi 2 infrangeri surprinzatoare cum a fost la Braila.Atentie la meciul cu Clinceni,se va repeat povestea meciul cu Foresta
 
Scris de Mihai in 03-05-2017 13:45 - Vizitator
 
 
Florin Marin a mai fist la Mioveni in perioada Lui Netoiu,Ilinca cand clubul a acumulat datorii la Finanti care se vad astazi cand clubul este in insolventa.Echipa joaca fotbal,am vazut sambata.Georgescu a facut o mare gafa,oare de CE ?
 
Scris de fan mioveni in 03-05-2017 13:46 - Vizitator
 
 
Flicitari Iordan Eftimie pt.jocul baietilor s-a vazutca i-ai pus bine in teren si s-a mai vazut pofta lor de joc.Nu trebuia adus FI. Marin un antrenor in varsta care a fost la 15 echipe.
 

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics


Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info