Curierul Zilei - Şcoala Nicolae Dobrin, locul 3 în Franţa!
PRIMA PAGINA

*** Cozile de topor din pădurea românească     *** 8 miniştri noi şi un nou vicepremier     *** Avem stocuri de antiderapant     *** PASTILA de UMOR      *** „Un secol de muzică tradiţională românească”     *** Workshop pentru formarea profesională      *** Autorităţile din Mioveni pregătite pentru iarnă      *** Incendiu la Vlădeşti     *** Crimă, la un pahar de ţuică!     *** Spărgătorii de la Primăria Leordeni, prinşi!     *** Prima zăpadă a venit cu accidente şi evenimente     *** Bărbat paralizat, scos din incendiu     *** Spaniolii preferă familii de români, căpşunari!     *** Următorul meci al Mioveniului, vineri la 17:00     *** „Nu putem rata obiectivul!“     *** Pelici: „Am întîlnit o echipă bună“     *** 4 medalii de bronz la Focşani     *** Pe frig, doar 20 de goluri     *** Raicu s-a oprit în turul 2      *** Meci crucial pentru tricolori     *** Show baschetbalistic la Piteşti!     *** „3 puncte foarte importante”     *** Popa: „Am pierdut pe greşeli individuale”    

 
Şcoala Nicolae Dobrin, locul 3 în Franţa! Imprimare E-mail
(1 vot)
miercuri, 03 mai 2017

Puştii lui Petre Calotă, pe podium la Cupa Riom

Şcoala Nicolae Dobrin, locul 3 în Franţa!

 

Şcoala de Fotbal Nicolae Dobrin a participat acum aproape două săptămîni la un puternic turneu rezervat juniorilor, care a avut loc în Franţa. Argeşenii au fost reprezentaţi la Cupa Riom de grupele 2004 şi 2005, pregătite de antrenorul Petre Calotă. Competiţia a avut loc în localitatea Clermont Ferrand şi a reunit la start peste 1.000 de copii din Franţa, Maroc şi România.    

La finalul competiţiei, Şcoala Nicolae Dobrin a luat locul 7 la grupa 2004. Piteştenii au pierdut un singur joc, fiind învinşi în semifinală de Clermond Ferrand cu 3-0, iar în finala mică au trecut cu 3-0 de Casablanca din Maroc. La grupa 2004, argeşenii au avut o înfrîngere şi două egaluri. Petre Calotă, coordonatorul Şcolii de Fotbal Nicolae Dobrin, este mulţumit de rezultatele înregistrate de sportivii săi: „Turneul a fost foarte puternic, pentru că au participat 38 de echipe la 2005 şi 34 de echipe la 2004. În prima zi am jucat 9 meciuri, iar în a doua 6 partide.
S-a jucat după sistemul 7+1 jucători, iar fiecare meci a durat 12 minute. Turneul a fost foarte bun şi foarte bine organizat. Au fost peste 1.000 de copii, iar meciurile s-au disputat pe 6 terenuri gazonate. Pot spune că ne-am descurcat destul de bine şi am făcut o figură frumoasă. Organizatorii ne-au invitat să participăm şi la ediţia de anul viitor. Am făcut o imagine destul de bună Piteştiului din punct de vedere sportiv. Am avut şi pliante cu oraşul nostru, pe care le-am dat organizatorilor. Au fost încîntaţi de ce au văzut şi mi-au spus că, dacă vom organiza şi noi un turneu, să-i invităm şi pe ei, pentru că le face plăcere să vină în oraşul nostru“.
Grupa 2005: Lupu Flavius, Mădălin Neagoe, Slăvilă Flavius, Troacă Sebastian, Porojan Răzvan, Cărpiniş Daniel, Bunea Alexandru, Stanciu Marius, Tudor Bobeanu Antonio, Bumbac Ionuţ, Bumbac Petruţ, Zidaru Sebastian. Antrenor: Petre Calotă.
M.Duinea     

Vizualizari: 1946

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net


Google Analytics
Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info