Curierul Zilei - Din nou memoriu la FRF şi CCA
PRIMA PAGINA
Fapt diversl *** ️ A murit doctoriţa Carolina Nicolae     Fapt divers *** ️ ATV-ul l-a omorât la 19 ani     Fapt divers *** ️ Ajutaţi-i să supravieţuiască     Editoriale *** ️ Îşi face PSD operaţie estetică precum un criminal care vrea să nu fie recunoscut?     Sport *** ️ Galben-verzii, la antrenamente!     Cultural *** ️ Astăzi se fac cununi din flori de cîmp     Monden *** ️ Primăriţa Ştefăneştiului, soacră mare     Fapt divers *** ️ A ameninţat cu un pistol de jucărie     Social *** ️ Salariile medicilor ar putea scădea!     Sport *** ️ Mihai Iacob, 4 medalii în Bulgaria     Sport *** ️ FC Argeş începe pregătirea pentru noul sezon!     Sport *** ️ Real Bradu a ratat promovarea în Liga 3    
 Publicitate pdf
Din nou memoriu la FRF şi CCA Imprimare E-mail
(1 vot)
marţi, 16 mai 2017

Conducerea Mioveniul a luat poziţie după ce echipa a fost dezavantajată la Braşov

Din nou memoriu la FRF şi CCA

Galben-verzii aşteaptă acum şi măsuri

 

CS Mioveni a remizat, vineri seara, 0-0, în deplasarea de la Braşov, şi s-a îndepărtat de locurile ce înseamnă în acest an promovare. Egalul a fost însă influenţat de arbitri, aceştia anulînd un gol perfect valabil argeşenilor, pe motiv de off-side, în minutul 30.    


În urma acestei noi dezavantajări de către arbitri, conducerea clubului a luat din nou poziţie şi a depus memorii la FRF şi CCA. De altfel, cei doi conducători galben-verzi, Dumitru Olteanu - preşedinte al Consiliului Director şi Constantin Stancu - preşedinte executiv au fost, ieri, la Bucureşti, la Casa Fotbalului, unde au discutat cu mîna dreaptă a lui Burleanu, Gabi Bodescu, despre cele întîmplate, acesta promiţînd că le va da un răspuns. Despre acţiunile întreprinse ieri, conducerea clubului CS Mioveni a remis şi un comunicat, prezentat mai jos:

„Comunicat

Urmare a ceea ce s-a întîmplat în ultima etapă de campionat, la meciul FC Braşov - CS Mioveni 0-0, conducerea clubului a trimis către FRF şi către Comisia Centrală a Arbitrilor memorii în care arată modul cum a fost dezavantajată de arbitraj în acest meci, în care echipei noastre i s-a anulat un gol perfect valabil. Totodată, conducerea clubului, în speţă preşedintele Consiliului Director, Dumitru Olteanu, şi preşedintele executiv Constantin Stancu, au fost la Federaţia Română de Fotbal şi au purtat o discuţie cu secretarul general Gabriel Bodescu privind modul în care a fost dezavantajată de arbitraj în acest retur echipa CS Mioveni. De asemenea, conducerea clubului a solicitat FRF să acorde atenţie maximă la ultimele etape din campionat astfel încît toate echipele să-şi apere corect şansele pe teren. Am tras acest semnal de alarmă către Federaţia Română de Fotbal în speranţa că lucrurile se vor îndrepta, iar cei care au greşit vor fi sancţionaţi. Menţionăm că am găsit deschidere totală din partea FRF şi disponibilitatea de a îndrepta lucrurile“.

„Ridică multe semne de întrebare...“

Şi primarul Mioveniului, Ion Georgescu, a fost indignat de ceea ce a păţit echipa de fotbal la Braşov, în acest weekend.
Astfel, ieri, printr-o postare pe pagina personală de Facebook, edilul şi-a exprimat nemulţumirea faţă de FRF şi CCA şi arbitri, spunînd, la final, că aşteaptă un răspuns din partea părţilor răspunzătoare.
„Cu părere de rău, constat că tot mai mulţi reprezentanţi ai unor instituţii şi organisme ale statului greşesc, mai mult sau mai puţin involuntar, însă rămîn nepedepsiţi, ori se trece cu vederea prea uşor. Nici Federaţia Română de Fotbal sau Comisia Centrală a Arbitrilor nu fac excepţie, iar rezultatele unor partide importante sînt viciate, şi astfel cluburile sînt prejudiciate. Nu doar jucătorii şi echipa tehnică sînt afectaţi, ci şi sponsorii, care de cele mai multe ori nu aleg să investească doar atraşi de blazonul clubului, ci de rezultatele echipei.
Fără a vorbi despre rezultatele echipei noastre, cu rezultate bune şi mai puţin bune, vreau să atrag atenţia conducerii forurilor de disciplină din fotbalul şi arbitrajul românesc asupra fazei, din minutul 30, din meciul jucat de CS Mioveni cu FC Braşov, în urma căreia atacantul nostru a înscris un gol perfect valabil, dar anulat nedrept, pe motiv de off-side. Cele două puncte pierdute în acest mod, la o fază clară, fără dubii, ridică multe semne de întrebare. Fără a face nicio aluzie la faptul că partida a fost atent urmărită de sefii cluburilor UTA şi Sepsi, prezenţi în tribună la Braşov. Vreau să cred că au fost doar coincidenţe. În continuare aştept un punct de vedere, iar faza poate fi urmărită mai jos“.

S.Mihai


Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 2438

Comentarii (1)
Scris de Ionut in 17-05-2017 02:04 - Vizitator
 
 
Numele arbitrului de margine care a ridicat fanionul explica motivul pt care a fost anulat golul.
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net


Google Analytics

Zi record

Marţi, 11.06.2019

--- 2.989 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

Flag Counter


PRchecker.info