Curierul Zilei - Dică a învins clubul unde va antrena!

*** Boia şi Liiceanu l-au băgat la mijloc pe Liviu Dragnea     *** Prefectura angajează Consilier juridic     *** Le-a ars balconul!     *** Un mort şi trei răniţi la Lunca Corbului!     *** Casa a ars, icoana a rămas intactă     *** Ucisă de nepot în Italia     *** Dan Puric, apel la valori în Anul Centenarului     *** Se pun în vînzare biletele la Festivalul Zavaidoc!     *** Concert pentru doi corni şi orchestră      *** Fetiţele din Argeş au luat 13 premii     *** Culisele meciului     *** 4 goluri şi multe ratări la Mioveni     *** CS Mioveni - Dacia Unirea Brăila 4-0 (2-0)     *** Tricolorii s-au reunit pentru meciurile cu Lituania şi Muntenegru     *** Au urcat pe podium     *** Victorie la scor cu bănăţenii!     *** „Am ratat şi de la 1 m de linia porţii!”     *** Săvoiu: „Sper să rămînem în liga a doua”     *** Ceferin, încă 4 ani la şefia UEFA

Dică a învins clubul unde va antrena! Imprimare E-mail
(3 voturi)
luni, 22 mai 2017

Alb-violeţii continuă parcursul fără greşeală

Dică a învins clubul unde va antrena!

SCM Piteşti - FCSB II 3-1(3-1)

SCM Piteşti îşi continuă parcursul fără greşeală din această ediţie de campio­nat şi rămîne singura echipă de liga a treia neînvinsă, cu o etapă înainte de finalul returului. Trupa pregătită de Nicolae Dică s-a impus vineri seară cu 3-1, în nocturnă, în disputa cu FCSB II, satelitul Stelei.

Confruntarea dintre cele două echipe a fost una fără istoric şi a fost dominată de la un capăt la altul de argeşeni, care, în afară de cele trei goluri marcate, şi-au mai trecut în cont două bare şi 8-10 oportunităţi de a înscrie. Toate golurile întîlnirii au fost marcate în prima repriză. Şerban a deschis scorul după 16 minute cu un şut de la 25 m, care s-a dus direct în pla­să, iar Panait a majorat diferenţa la jumătatea primului mitan, după ce a reluat în plasă în urma unei lovituri de colţ. Alb-violeţii au dus scorul la 3-0 prin Grecu, care l-a învins pe portarul roş-albaştrilor cu un şut din interiorul careului. Oaspeţii au redus din handicap cu două minute înainte de final, în urma unei lovituri de pedeapsă, transformate de Simion. În partea secundă a întîlnirii, băieţii noştri nu au mai fost la fel de inspiraţi în faţa porţii ca în primul mitan, iar scorul final a rămas cel stabilit înainte de pauză. În urma acestui rezultat, SCM Piteşti a ajuns la 71 de puncte şi îşi păstrează avansul de 27 de puncte pe care îl are faţă de ocupanta locului secund, FCM Alexandria.