Curierul Zilei - Înfrîngere la Oradea!

*** Cea mai frumoasă fată din cartier: domnul Mihai Alexandrescu, purtător de cuvânt al PNL Argeş     *** Evitaţi îngheţarea contorului de apă!      *** PASTILA de UMOR      *** Adrian şi Anca Tase susţin o prelegere depre boli grave     *** Sufletiştii au dăruit seminţe la Piteşti     *** Copil din Mioveni are nevoie de ajutor     *** Spectacol aviatic de Ziua Naţională, la Mioveni      *** Incendiu la stîlpul electric     *** Riscă să fie evacuată pentru 1.000 de lei     *** S-a proptit cu maşina într-un stîlp     *** Asistentă cu arsuri, refuzată de spitale      *** Accident grav, la Valea Ursului     *** Maşină de marfă prinsă între o dubiţă şi TIR     *** Unirea Bascov, remiză, de la 2-0     *** Culisele meciului     *** Doar egal, după ce au condus la pauză     *** Ripensia Timişoara - CS Mioveni 1-1 (0-1)     *** România, victorie cu Lituania, în Liga Naţiunilor     *** Susţinuţi de fani     *** La 4 puncte de lider!      *** Campioana ne-a predat o lecţie de baschet!     *** Nini: „O înfrîngere care doare“     *** Cristian Achim: „Mă bucură reacţia echipei”

Înfrîngere la Oradea! Imprimare E-mail
joi, 25 mai 2017

Înfrîngere la Oradea!

CS Mioveni a pierdut, aseară, cu 2-1, în deplasarea de la Oradea şi a ieşit şi mate­matic din lupta pentru locurile 2 şi 3, poziţii ce însemnau promovarea. Galben-verzii nu au făcut un meci rău, însă au primit gol foarte repede, încă din minutul 3, gazdele des­chi­zînd scorul prin Chiş cu un şut puternic pe jos, de la marginea careului, după un corner la care portarul a respins în prima fază greşit.

Argeşenii şi-au revenit însă şi au început să controloze partida, dar ratările şi-au spus din nou cuvîntul. Egalarea a venit în minutul 32, Galan înscriind din 6 metri, după ce portarul gazdelor a răspuns greşit cu un şut pe jos al lui Rădescu. Şi în repriza a II-a, Mioveniul a fost la conducere, însă tot jocul s-a stricat la jumătatea reprizei, cînd mai întîi Seher a fost eliminat pentru un fault la Staicu, iar la cîteva minute Ionuţ Stoica a  fost şi el trimis în tribune pentru un fault de jos. Pînă la final pentru Mioveni au mai ratat Galan, Florescu şi Neagoe, în timp ce Gugu a scos senzaţional de pe linia porţii, în minutul 76. Cele 5 minute de prelungiri au aparţinut gazdelor, Popescu scoţînd mai întîi de pe linia porţii, pentru ca în minutul 95 să nu mai aibă ce să facă la capul lui Hlinca.